Rammstein: Angst (2022) (hudební videoklip)

Další naprostá vizuální a hudební pecka (ten řezavej riff je boží), to ladění do červené a bíle se mi dost líbilo a ty vykřeněný roztleskávačky jsou ďábelský :-D. 100%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Fakt pecka, kdo by to čekal. Ritchie naštěstí pořád nezapomněl na svůj agresivní styl, sere na solidní vyprávění a drtí to do díváka opravdu s totálním nasazením a překvapivě to funguje. Very good a výborný soundtrack. 90%

Muž z oceli (2013)

Epické, po pěti minutách jsem byl vtáhnut a nepustilo mě to až do maniakálního konce aneb Snyder (tentokrát myslím, že úplně bez zpomalovaček) vrátil Supermanovi status „otec všech superhrdinů“ tzn. pěstní bitka s ním = 50 zřícených mrakodrapů. Není to sice úplně dokonalý film, ale to asi opravdu se Supermanem jako postavou natočit ani nejde. 90%

Warrior (2011)

Všechno co chybělo minulý rok ve Fighterovi, má Warrior. 100%

Rychle a zběsile 5 (2011)

Před rokem to bylo A-Team a Expendables, tento rok je králem akčního žánru s béčkovou zápletkou Fast Five, a to podotýkám, že nejsem moc velkým fanouškem této série (líbil se mi snad jen první), ale tento díl je bomba. Je tu téměř všechno, co se od podobného filmu očekává, automobilové a pěší honičky, přestřelky, ženský, testosteron, bitky a průrazy skrz zeď, auta, peníze, trezor, beton, střepy, exotické prostředí a hlavně chlapácké charisma všech hlavních mužských postav, kde chemie mezi nimi funguje, což je v akčním filmu základ a ještě u toho člověk může lehce vypnout mozek a vůbec to nevadí. 90%

A-Team: Poslední mise (2010)

Jedna z mála guilty pleasure u které mě strašně mrzí, že podle všeho nebude dvojka. 90%

127 hodin (2010)

Svým způsobem vcelku klasický příběh o přežití (i když co taky navíc vymýšlet, když je to podle skutečné události), ale díky jako vždy dravé režii Dannyho Boylea a výbornému hereckému výkonu Jamese Franca je to naprosto strhující po celou dobu i přesto, že víte jak to dopadne. 90%, i když za to možná může moje pozitivní náklonost k survival thrillerům a něco takového (hlavně vydařeného) mi tu dlouho chybělo.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Aneb jak vypadá boj o holku svých snů, když se to vezme doslova. Pro mě osobně totální pecka, která je svým způsobem tak osobitá a šílená, že opravdu nesedne každému, ale když přistoupíte na Wrightovu téměř dokonalou vizuální hru, tak si myslím, že se těžko hledají negativa. A ještě, že samotný příběh není nijak komplikovaný, to už by si zřejmě člověk tak neužil. Takové originální úlety, které jsou ještě k tomu režírovány talentovaným filmařem, se v kinech moc neobjevují a bohužel po tom finančním fiasku už možná ani neobjeví, a to je škoda. (I po přečtení komiksu stále trvá nadšení, akorát by mi spíš do role samotného Scotta asi víc seděl třeba takovej Emile Hirsch) 100%

Kick-Ass (2010)

Prozatím film roku, víc netřeba dodávat. 100%

Halloweenská noc (2007)

Naprosto skvělá ukázka perfektně řemeslně zvládnutého hororu, který je vlastně celou dobu hrozně nepředvídatelný a zároveň hrozně klasický a ještě k tomu příjemně úchylný a nelítostný. Dvorní scénárista Bryana Singera Michael Dougherty možná ve svém debuty není ve všem neomylný, ale to je mi fuk, když to na mě funguje mnohem líp než 90% hororové produkce, která se nahrnula tento rok do kin. Hravé a zábavné, přesně dělané pro deštivé a mírným větrem prohnané půlnoční projekce. 90%