• Thriller

Čtvrtý druh (2009)

Ak s týmto porovnám žánrovo rovnaké filmy z minulého roka Lake Mungo a Paranormal activity, tak Štvrtý druh ich valcuje na plnej čiare.

Neon Maniacs (1986)

Výborná bečková horror- comedy. Stačí len vypnúť mozog a pozerať.

Cani arrabbiati (1974)

Prečo sa také výborné exploitation netočia aj dnes? A netreba k tomu ani hektolitre krvi.

Svítání (2009)

Tak toto sa mi páčilo, dobrý príbeh, herecké výkony- hlavne Sam Neill. Jediné čo môžem vytknúť, že je film natočený skoro celý v takých tmavších farbách. Ale tý čo majú ČB televízory, tak im to môže byť jedno :-)

Vesmírná jednotka (1996)

Moje 4. stretnutie s týmto Írskym škriatkom, a zaťiaľ najhoršie. Scenár muselo písať neaké 10. ročné dieťa, toto je fakt o držku. Škoda, táto séria bola dobre nakopnutá.

Skalpy (1983)

Ak to porovnám s inými ,,skvostami´´ režiséra Fred Olen Raya, tak je to od neho asi najlepší film. Samozrejme najlepší z najhorších. Dosť slabé aj na 80.roky. Za zmienku stojí depresívna hudba a indiánske tóny, čo sa ozývali z pod zeme.

Hora (2009)

Ďalší exploitation, tieto filmy sa zdá že sú dnes v móde. Krvi je tu dosť, ale to je tak všetko. Ako napísal Chatteter, film padá hlavne na nelogickom správaní postav, a hlavne zase tá blbá kamera.

Chaos (2005)

Taký happyend sa len tak často nevidí.

No moriré sola (2008)

Riadne brutálny filmík, len smola že je tak amatérsky natočený. Hlavne tá jednoduchá kamera. Tvorcovia asi chceli diváka šokovať, no vidieť dnes vo filme znásilnenia a gore scény to mne už nestačí. Možno pred 10.rokmi by som sa z toho posral, no dnes už nie. Fanúšikovia žánru Exploitation však budú určite nadšený.