Holka na hlídání (2007)

Film som vybrala kvôli Scarlett Johansson. Nepokryte priznávam - mám ju rada! Žiaľ, ani tento fakt nezachránil moju nudu pri pozeraní filmu plného hlúpych klišé. Namyslená panička, nechutný domáci pán, rozmaznaný synáčik. Keďže som robila svojho času opatrovateľku v takejto "upper east side" rodine a poznala som aj iné opatrovateľky a ich rodiny, tak tento obraz bohatej rodiny je asi taký predsudok ako napríklad to, že keď budeme jesť v detstve veľa špenátu, budeme námorníkmi. A mňa predsudky a klišé fakt už nebavia.

Já a moje příšera (2007)

Úžasná príroda, dobrá hudba, klasický, dobre zvládnutý príbeh dieťa - zviera, aj keď evokoval spomienky na Willyho, vychutnala som si ho. Moji dvaja malí školáci mi prikázali dať mu štyri body. Robím tak. :-)

Kouzelná romance (2007)

Animovaná rozprávka v modernom meste, waw! Deckám sa to páčilo, to bolo pre mňa dôležité a mne ako mamine sa zas páčil James Marsden s tým svojím širokým úsmevom - mužská verzia úsmevu Julie Roberts. :-) No môžem dať málo bodov?!

Ledově ostří (2007)

Nechutne som sa zabavila! :-) Na rozdiel od niektorých komédií, ktoré sa hrajú na srandu a ja netuším, na čom sa mám smiať a smiech je tam braný veľmi vážne, tuná sa to na nič nehrá! Je to uletené, šibnuté, bláznivé, nereálne a preto šialene odviazané, provokačné, zábavné, nespútané ... Železný lotos je skvelý krasokorčuliarsky kúsok, budem ho trénovať celú zimu, keď aj sama, bohuotcuprisahám! :-)

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Čo sa dá čakať od tohto filmu? Pokiaľ si film pozeráte len tak z roztopaše, so zámerom oddýchnuť si a nijako sa pritom intelektuálne nenamáhať, neponárať sa do hlbín ľudskej duše a riešiť shakespearovske otázky bytia alebo nebitia chlapa, hihi, tak áno, ste na správnej ceste. Nicolas Cage je celkom iný Indiana Jones, nesnaží sa byť nasilu vtipný, je stále v pohode, možno aj vďaka pamäti, ktorá mu dovolí zapamätať si také množstvo číselných kodov a urobiť také skvelé dedukcie, že by som za to scénaristovi dala urobiť lobotómiu mozgu. A tiež za tie preexponované scény obdivu k americkému prezidentovi a vlastenecké reči, pri ktorých sa moja pohoda vytratila.

Lovec draků (2007)

Tento film mi ukázal, že čítať knižnú predlohu môže byť niekedy nevýhoda. Marc Forster totiž nedokázal natočiť filmové scény nápaditejšie ako sú opísané udalosti v knihe, takže som si pozerala udalosti vo filme akoby duplicitne. Nenastal okamih, kedy by som prekvapená konštatovala - "nafilmované sa mi to zdá ešte zaujímavejšie ako v knihe." Mňa to ako bývalú čitateľku nudilo. Takže tie **** sú len preto, lebo nečitatelia určite ocenia skvelý príbeh, ktorý mne vytvoril akýsi protiklad k tiež sfilmovanej knihe od Mc Ewana Pokanie. Tá priniesla myšlienku o tom, že niektoré chyby z minulosti už nikdy v živote nemôžeme napraviť - tuná však rezonuje optimistická idea a to i napriek tragickým okolnostiam - že niekedy chyby z minulosti, ak prekonáme samých seba - napraviť dokážeme. A to je fakt príjemné ....

Na území žen (2007)

Zaujímavý chaos v hlave 26-ročného spisovateľa, ktorý sa nevie spamätať z rozchodu, do jeho života vstupuje umierajúca svojská babička (bystrejšia než sa zdalo), príjemná usmievavá zrelá žena - mama na plný úväzok Sarah (úsmev vykúpený trápením) a jej zaujímavá dcéra, talentovaná maliarka Lucy (prečo sú všetky teenegerky také rovnaké?:-)). Všetky ženy zahrali ženský svet perfektne, miestami to trochu škrípalo sentimentom, inak pohodový film.

Neuvěřitelné lidské tělo (2007) (TV film)

Zaujímavé sledovať dôležitý orgán Stevena Tylera, netušila som, že ho ma taký výkonný. Myslím tým hlasivky. :-)Klobúk dole. A čo sa týka prínosu dokumentu pre diváka, nie je tam veľa vecí, ktoré by človeka so záujmom o biológiu a to ho nemusí mať ani mimoriadny, prekvapili. Škoda.

Northangerské opatství (2007) (TV film)

Spisovateľka Jane Austenová je skvelá, v kontexte doby, v ktorej tvorila, jedinečná. Morálny podtex príbehov je dnešnému čitateľovi, v tomto prípade divákovi, trochu smiešny, nie sme na moralizovanie už zvyknutí, ale satira spoločnosti, v ktorej nás pobaví naivita žien živená hlúpymi ženskými románmi, je nadčasová. V knihách badať výborný postreh najmenších detailov ženského správania a v tomto filme detto. Výborne som sa na predstavivosti Catherine a potešilo ma nostalgické prostredie anglického vidieka, ktoré môžem vždy.

Pokání (2007)

Joe Wright zrežíroval film lepšie než som čakala, to bola galéria nádherných obrazov. Po prečítaní knihy som nemala taký silný dojem ako po tomto filme.