• Krátkometrážní

Battle of the Sexes (2006)

„Rovno z ulice, Sunshine Fettketherová a Randy Pittman vstupujú do ringu. Muž a žena v súboji pästí a kopancov sa stretnú v tejto akčnej bitke pohlaví. Ešte nikdy ste nevideli kickbox ako je tento. Ide o kontroverzný zápas, ktorý sa každý morálne cítiaci človek snaží ukončiť a nedívať sa. Nakrúcané na tajnom mieste!. Nechajte voľnosť svojmu hnevu. Iba jeden môže zvíťaziť.“ Asi toľko voľne preložený text distribútora, ktorý si svoju športovú akciu označenú ako „Cage Wars“ nakrútil na kameru a následne vydal na video respektíve DVD. Vetička „Nakrúcané na tajnom mieste!“ je iba chabým pokusom o navodenie atmosféry zakázanej akcie (paralela k obľúbeným shockumentom), keďže v záverečných titulkoch je miesto zhotovenia záznamu uvedené. Štatisticky ale kto vie aký je predpoklad, že si titulky po a pred filmom divák aj pozorne prečíta. Ale to už je vec druhá. Čo sa ale skutočne od mlátičky „Battle of the Sexes“ dá očakávať sú chvaty, kopačky a športové objatia v klietke respektíve detskej ohrádke – často krát wrestlingovo nacvičené choreografie, ktoré ako tak zachraňuje mladá krv. Aspoň tá to myslí trocha vážne. Celkovo sa jedná teda o nudnú zbytočnosť bez zmyslu. Zoznam bojovníkov-amatérov: Ricco Rodriquez vs. Paul Morriss, Ron Dulworth vs. Jerry Valentine, Eddie Sanchez vs. Steve Crusch, Scott Farnsworth vs. Aaron Reker, Jerry Laurita vs. David Harris, Steve Thompson vs. Ronald Rumpt, Sunshine Fettkether vs. Randy Pittman.

Hungry Bitches (2007)

Holý šit. To mě poser máňo! Extrémne porno Marca Antônio Fiorita doslova vyvracia to, čo je pri sexuálnom vzrušení typické pre verím že väčšinu z nás. Láska síce prechádza cez žalúdok, ale aj tak pri sledovaní tohto gurmánskeho zážitku z Brazílie sa divým, že som sa nezgrcal. Pre istotu treba mať na dosah niečo, čím by sa dalo potencionálne uvoľnenie zastaviť ak máte v úmysle vydržať až do konca. Spočiatku to síce vyzerá na dve lesbické nymfomanky v prenajatom byte vzrušené jedna druhou uprostred skromne zariadenej kuchyne avšak v momente, kedy dostanú chuť na čokoládovú zmrzlinu v nich prepukne šialenosť. Problémom sa stáva ľadnička prázdna ako pred víkendom. Oslava sexuality sa razom začína zvrhávať do nepredstaviteľnej formy ľudskej deformácie. PS – hodnotiť si túto chorú prasačinu netrúfam. Proste neviem ako. PS2 – Mám dojem, že asi začínam pomaly prechádzať na kresťanskú vieru keďže Ježiša som takto často ešte nespomínal ani na Vianoce.

AKA Sarah Keller: Cinzia Monreale Remembers 'The Beyond' (2011)

25 minútový dokument k filmu The Boyond (E TU VIVRAI NEL TERRORE! L'ALDILA), ktorý na počesť tohto kultového hororu Lucia Fulciho vytvorilo štúdio „Arrow Video“ ako bonusový materiál nachádzajúci sa na remasterovanom Blu ray disku.

Dario Argento: Il mio cinema (1999)

Dokument Il mio cinema je iba akási zaktualizovaná forma kompilácie rozdelená na dve časti (celky) mapujúca v skratke prostredníctvom zákulisných informácií výrobu a vznik majstrových klasík. Jedná sa však o takpovediac zbytočnosť keďže jednotlivé zábery a rozhovory sme mali možnosť vidieť a počuť už skôr. Prvá polovica vychádza totiž z dokumentu M. Soaviho DARIO ARGENTO'S WORLD OF HORROR a tá druhá zasa pre zmenu z DARIO ARGENTO: MASTER OF HORROR. V jednoduchosti je možné Il mio cinema teda označiť ako hybrid dvoch vydaní, ktoré produkcia upravila, prestrihala a doplnila o aktuálne zábery a informácie, v prevažnej miere oslavné ódy na trash FANTASMA DELL'OPERA s nesympatickou dcérou D. Argenta – Asiou.

Banned! In America V: The Final Chapter (2001)

„Produkcia Noichi Home Video sa pokúsila priniesť vám tie najzaujímavejšie zábery, ktoré sa dali zozbierať z celého sveta. Niektoré sú odporné a šokujúce, iné zasa bizarné a bez úcty k životu, ale všetky sú v plnej grafickej paráde, koniec koncov ako vždy. Ospravedlňujeme sa však za obrazovú kvalitu niektorých záberov, ale takto sme ich dostali. Toto je finálna kapitola v sérii „Banned in America“, preto vám týmto spôsobom ďakujeme za vašu podporu pri vytváraní “zakázaných“ videí tešiacich sa veľkej obľube a za udržanie Prvého pozmeňovacieho zákona USA (First Amendment) o slobode prejavu,...“

Banned! In America IV (1999)

„To, čoho sa chystáte byť svedkom vás rozruší. Dokonca až šokuje. Je to temná strana ľudstva, ktorú vám cenzori odmietajú ukázať, zato my nie! Sledujte na vlastné riziko.“ Rozprávač: „Ak je táto scéna na vás až moc, užite si aspoň muziku (ako podmaz).“ Síce je vidno, že kompilácii miestami trocha dochádza dych, to je však pre shockumenty typické a to nielen z pohľadu série, ale aj z podstaty mortality ako takej. Stále sa však jedná o materiál v lepšom prípade vhodný na ponaučenie a zamyslenie sa nad bytím človeka. „Chceme vaše video! Ak máte nejaké zvrátené a odporné zábery hocičoho čo nie je možné publikovať v TV, my to chceme!“

Banned! In America III (1999)

„To, čoho sa chystáte byť svedkom vás rozruší. Dokonca až šokuje. Je to temná strana ľudstva, ktorú vám cenzori odmietajú ukázať, zato my nie! Sledujte na vlastné riziko.“ Mäsa do mlynčeka je stále dostatok, aj keď sa produkcii tretej časti podarilo verím že prehliadnuť jednu scénku, ktorú bolo možne vidieť už v niektorom z predchádzajúcich zásekov. Popri hnusáckych video kompiláciách sa o niečo viac hlási o slovo aj nemá fotografia – spomeniem napríklad dosť drsný video album narušenej dvojice odhalenej za pomoci pracovníkov Fotolabu (WTF?), a iné sarkasticky okomentované zvrátenosti hodné psychiatrického vyšetrenia nielen rozprávača, aktérov, ale možno aj nás „div(i)akov“.

Banned! In America II (1998)

„To, čoho sa chystáte byť svedkom vás rozruší. Dokonca až šokuje. Je to temná strana ľudstva, ktorú vám cenzori odmietajú ukázať, zato my nie! Sledujte na vlastné riziko.“ Ani nie tak pravé pokračovanie, ale skôr veľká zásoba šokujúcich scén, ktoré produkčné štúdio „Noichi Home Video“ ťahá z takpovediac bezodného šuplíka ľudského hnusu, sa vezie na rovnakej vlne ako pilotná časť série. Mix policajných záberov, kultúrne tragických udalostí, domáceho videa a scénok z iných dokumentov, sa miesi za pochodu rytmickej hudby a sarkastických poznámok sprievodcu programom do smutnej formy ľudskej existencie.

Sex Wish (1976)

Špinavý porno flák Victora Milta okorenený psychicky narušeným deviantom, z detstva sexuálne poznačeným dnes už tzv. „nočným jazdcom“ Zebedy Coltom a plnoštíhlym fúzom Harryho Reemsa. Ako už z názvu vyplýva produkcia sa jasne orientuje na úspech krimi drámy Michaela Winnera DEATH WISH, k jadru veci sa však dostáva cez exploitačné porno hrátky na „doktora“ vyvrcholené krvavým finále. Ken (Harry Reems a jeho mrož) je podobne ako Charles Bronson pracovne vyťažený muž v rokoch konfrontovaný so znásilnením a vraždou svojej ženy zatiaľ čo sa venuje spoločenskej povinnosti byť dobrým občanom. Táto skutočnosť zapríčiní to, aby prehodnotil svoj život a smerovanie do budúcna. Depresia, alkohol a túžba po pomste len eskalujú túžbu po krvavej zodpovednosti. Ale kým sa tak stane, prichádza čas aj na neviazaný sex ako náplasť na rozosmútenú dušu vdovca.

Srigala (1981)

Jednoduchá vykrádačka známych slasherov na indonézsky spôsob sa cez bahnitý rozpočet a kryštálovo čisté jazero "Sirovi Angsana" v zabudnutej diere vyhnanstva, snaží participovať prevažne na čerstvom úspechu PIATKU TRINÁSTEHO. Zápletka točiaca sa okolo trojčlennej expedície hľadačov pokladov sa začína zamotávať do filmovej siete v momente, kedy idylické vody pokojnej oázy vyvrhnú na svoj zanedbaný povrch tajomstvo, ktoré malo zostať neobjavené. Bodycont narastá. ### Nevýrazný a mdlý projekt S.G. Putra pojal iba 7 základných hercov + zombie komparz, čiže výsledný zoznam holoty, ktorej sa podarilo dodýchať do záverečných tituliek nie je bohvieako dlhý. Polovičaté gore scény, otravný šéf zlatej bandy, ktorý svojim zverencom ani po práci nedopraje si zalaškovať s osádkou infantilných rekreantov, bahnité efekty nemŕtvych a brutálny lejak šľahajúci za burácania hromov a bleskov cez polovicu filmu – to sú faktory reprezentujúce túto chudobnú goretesku. PS okrem spomínaného „Piatku Trinásteho“ som si pri projekčných útrapách spomenul napríklad na slasher Maria Bavu REAZIONE A CATENA (A Bay of Blood) či na tohoročný LE LAC DES MORTS VIVANTS (Zombie Lake) z francúzsko-španielskej koprodukcie.