Izrael, země kontrastů: Sůl planety (2018) (TV film)

Úchvatné záběry na úchvatnou krajinu. Tedy zpočátku. Druhá část trestuhodně opomíjí další krásy a zajímavosti, které může jih Izraele nabídnout. Pěstování zeleniny, mikroskopické larvy z bariérového útesu, nebo ornitologické “závody”, to už pak byla jen nuda a šeď. Velká škoda, prvních cca 20 minut mě fakt bavilo…

Superduel: Bitva o Hrad (2023) (pořad)

Dobrý výkon Terezie Tománkové. Asi nejzajímavější debata před 2. kolem prezidentských voleb. Petr Pavel po necelých dvou dnech léčení přišel jako znovuzrozený a totálně si mazal populistu na chleba. Příjemné překvapení od televize Prima, ve které podobné debaty v minulosti patřily vždy k těm nejslabším.

Prezidentský duel (2023) (pořad)

Nemocný Petr Pavel pod práškama vs. Andrejko, který debatu odmítl a na poslední chvíli do ní přišel. Řezníček ze začátku dobře uváděl Babišovy lži na pravou míru, avšak v druhé půli už poněkud rezignoval. Chtěl jsem dát 2 hvězdy, ale ještě jednu přidám za to, jak moderátor nachytal Babiše na článku 5, to se povedlo! :D

Superdebata (2023) (pořad)

Dramaturgie pořadu byla trochu netradiční, ať jde o formu dotazů v obálkách, nebo část, kdy dostali nejvíce prostoru Pavel s Nerudovou a ostatní se jich mohli doptávat. Trochu mi také vadilo prostředí Národního muzea, které vytvářelo ozvěnu. Moderátor Martin Řezníček to však celkově zvládl výborně. Nejlepší momenty: 30 vteřin ticha pro Andreje, odstoupení Středuly (klobouk dolů) a “trvalý mír je iluze” generála Pavla. Cringe: Diviš a Bašta.

Máme jasno - Příští pandemie (2019) (epizoda)

V roce 2019 odborníci, novináři nebo třeba Bill Gates (který o tom mluvil už minimálně 5 let předtím - dohledatelné na YouTube) varují lidstvo před hrozbou celosvětové pandemie. A řeší tu nejdůležitější otázku - jsme na to připraveni? Odpovědět si dnes již můžeme sami...

Pelé (2021)

Skvěle zpracovaný dokument Netflixu o geniálním hráči. Ukazuje, že když máš talent od Boha, nemusí z tebe být jen potetovaný frajírek s náušnicí v nejnovějších hadrech, který si myslí, že mu celý svět leží u nohou. Stačí ten talent vzít, spojit ho se skromností a zdravým sebevědomím, a pak už v 17 letech můžeš být tahoun národního týmu a celosvětová megastar. Pelé s sebou netáhne žádné kontroverze, jako jsme zvyklí od jeho pozdějších následovníků (drogy, obvinění ze znásilnění, krácení daní, apod.), nepočítáme-li nějaké to nemanželské dítě a apolitičnost v dobách diktatury, kterou si však - hlavně sám před sebou - dokáže obhájit. Fotbal beru tak, že každá doba měla svého krále a nedá se za ty roky porovnat, kdo je ten největší. Bican, Pelé, Maradona i Ronaldo s Messim řádili každý v jiné dekádě, jen my teď máme to štěstí, že můžeme sledovat dva najednou. Pelé z nich však zažil zřejmě největší tlak na svou osobu od celého národa, včetně tlaku politického. Láska k Brazílii i složité poměry v zemi jsou zřejmě důvody, proč nikdy nezkusil evropské angažmá. Svým charismatem a fotbalovým uměním si však stejně dokázal získat srdce lidí po celém světě. A hlavně dodnes jako jediný fotbalista dokázal 3x vyhrát Mistrovství světa. Legenda!

Dycky Sunderland - Změna prostředí (2018) (epizoda)

Dramatický závěr sezony a hlavně rozhodující zápas, částečně asi ovlivněn i výkonem rozhodčích.Na konci mi bylo moc líto srdcařů jako Honeyman, trenéra Colemana, a také fanoušků, kteří za Sunderland dýchají. Emotivně silné. Jeden z nejlepších a nejsmutnějších dílů první série.