Survivor Česko & Slovensko - Série 3 (2024) (série)

! SPOILER ALERT ! Na tuhle sérii se dalo dívat hlavně kvůli Lordu Mikýřovi, který se nakonec produeloval až ke slavnému vítězství. Jinak je ta turecká verze příšerná, i když jsem zaznamenal, že oproti prvním dvěma sériím už došlo ke značnému zlepšení (tam jsem nedokázal dokoukat jeden celý díl). Pořád stejné hry, takřka nikdy nesměl chybět parkur nebo platforma. Naprosto nezajímavé dialogy, zbytečné zážitkové odměny a příšerný casting soutěžících, z nichž polovina by to nejradši po týdnu vzdala. Stopáž jednotlivých dílů by měla být maximálně poloviční. Novotný je navíc opravdu špatný moderátor, jeho "zajímavé" a "opravdu nesmírně vyrovnané" souboje mi chybět nebudou. Tři hvězdy za každého z finálové trojky, protože se tam naštěstí dostali 3 sympaťáci a bylo jasné, že titul bude v dobrých rukou. Nakonec si jej zalouženě odnesl ten, jehož samotná přítomnost udělala z této řady tu nejzáživnější a nejsledovanější v historii ČR (a SR).

Izrael, země kontrastů: Sůl planety (2018) (TV film)

Úchvatné záběry na úchvatnou krajinu. Tedy zpočátku. Druhá část trestuhodně opomíjí další krásy a zajímavosti, které může jih Izraele nabídnout. Pěstování zeleniny, mikroskopické larvy z bariérového útesu, nebo ornitologické “závody”, to už pak byla jen nuda a šeď. Velká škoda, prvních cca 20 minut mě fakt bavilo…

Superduel: Bitva o Hrad (2023) (pořad)

Dobrý výkon Terezie Tománkové. Asi nejzajímavější debata před 2. kolem prezidentských voleb. Petr Pavel po necelých dvou dnech léčení přišel jako znovuzrozený a totálně si mazal populistu na chleba. Příjemné překvapení od televize Prima, ve které podobné debaty v minulosti patřily vždy k těm nejslabším.

Prezidentský duel (2023) (pořad)

Nemocný Petr Pavel pod práškama vs. Andrejko, který debatu odmítl a na poslední chvíli do ní přišel. Řezníček ze začátku dobře uváděl Babišovy lži na pravou míru, avšak v druhé půli už poněkud rezignoval. Chtěl jsem dát 2 hvězdy, ale ještě jednu přidám za to, jak moderátor nachytal Babiše na článku 5, to se povedlo! :D

Superdebata (2023) (pořad)

Dramaturgie pořadu byla trochu netradiční, ať jde o formu dotazů v obálkách, nebo část, kdy dostali nejvíce prostoru Pavel s Nerudovou a ostatní se jich mohli doptávat. Trochu mi také vadilo prostředí Národního muzea, které vytvářelo ozvěnu. Moderátor Martin Řezníček to však celkově zvládl výborně. Nejlepší momenty: 30 vteřin ticha pro Andreje, odstoupení Středuly (klobouk dolů) a “trvalý mír je iluze” generála Pavla. Cringe: Diviš a Bašta.

Máme jasno - Příští pandemie (2019) (epizoda)

V roce 2019 odborníci, novináři nebo třeba Bill Gates (který o tom mluvil už minimálně 5 let předtím - dohledatelné na YouTube) varují lidstvo před hrozbou celosvětové pandemie. A řeší tu nejdůležitější otázku - jsme na to připraveni? Odpovědět si dnes již můžeme sami...

Pelé (2021)

Skvěle zpracovaný dokument Netflixu o geniálním hráči. Ukazuje, že když máš talent od Boha, nemusí z tebe být jen potetovaný frajírek s náušnicí v nejnovějších hadrech, který si myslí, že mu celý svět leží u nohou. Stačí ten talent vzít, spojit ho se skromností a zdravým sebevědomím, a pak už v 17 letech můžeš být tahoun národního týmu a celosvětová megastar. Pelé s sebou netáhne žádné kontroverze, jako jsme zvyklí od jeho pozdějších následovníků (drogy, obvinění ze znásilnění, krácení daní, apod.), nepočítáme-li nějaké to nemanželské dítě a apolitičnost v dobách diktatury, kterou si však - hlavně sám před sebou - dokáže obhájit. Fotbal beru tak, že každá doba měla svého krále a nedá se za ty roky porovnat, kdo je ten největší. Bican, Pelé, Maradona i Ronaldo s Messim řádili každý v jiné dekádě, jen my teď máme to štěstí, že můžeme sledovat dva najednou. Pelé z nich však zažil zřejmě největší tlak na svou osobu od celého národa, včetně tlaku politického. Láska k Brazílii i složité poměry v zemi jsou zřejmě důvody, proč nikdy nezkusil evropské angažmá. Svým charismatem a fotbalovým uměním si však stejně dokázal získat srdce lidí po celém světě. A hlavně dodnes jako jediný fotbalista dokázal 3x vyhrát Mistrovství světa. Legenda!