Kondor (2018) (seriál)

Společně s Homelandem patrně nejlepší špionážní seriál.

The Mandalorian - Kapitola 9: Šerif (2020) (epizoda)

Tak o Duně asi všichni ví, takže tady šlo spíš o složení poklony k nadcházejícímu filmu (který se bohužel o rok odkládá).

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Tohle je ta stará dobrá Hra o trůny, jak si ji pamatuju. Tohle jsou ti původní tvůrci, kteří se nebojí jít proti přání průměrného fanouška.

The Orville - Identita, část první (2019) (epizoda)

Už jsem myslel, že druhá sezóna nemůže klesnout níž, a chtěl jsem s ní skončit, když se tu zjevil tenhle skvělý díl. Snad bude zbytek sezóny v podobném duchu.

Mlha - The Law of Nature (2017) (epizoda)

Tento díl provedl vpravdě geniální obrat a postavil vše na hlavu, resp. z hlav postavil všechny postavy konečně na ty správné nohy.

Smaragdové město - The Beast Forever (2017) (epizoda)

Už dlouho je jasné, že styl Tarsema Singha nesedne každému. Pokud máte ale rádi autentické herecké výkony, neotřelý vývoj děje a snově nádherný vizuál, seriál je přímo pro vás.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Zřejmě nejlepší film ze světa Star Wars. Korunované naprostou nekompromisností závěrečné scény.

Muži bez křídel (1946)

Jako jeden z mála českých filmů film postavený víc na struktuře soudobé reality než na obvyklých trampotách českého človíčka. Díky tomuto u nás vzácnému přiblížení se světové kinematografii (a vzdálení se typickému českému divákovi) jde o jediný český film, který vyhrál Zlatou palmu v Cannes.