Základna (2019)

Lepšie tri hviezdy, ale na štyri to žiaľ nemá. A je to škoda, lebo moderný vojnový film neskutočne upozadil jednu zásadnú vec, gore. Nie, že by tam žiadny nebol, ale pri tom masakri, ktorý nastal na tak malej ploche, bolo jasne viditeľné, že tam toho malo byť viac nie kvôli divákom, ale kvôli reálnejšiemu poňatiu. Takto samotná vojna ide trochu mimo a dosť to znížilo samotné napätie, že ako to vyvrcholí, keďže ja sa držím šablóny, že porovnanie, či to bolo naozaj podľa skutočnosti, alebo nie, si nechám až po zhliadnutí konkrétneho snímku, takže si to neštudujem dopredu a dopredu si nekazím zážitok s tým, že by som vedel, kto prežil a kto nie. Knihu som nečítal, takže to bola pre mňa čistá nepopísaná strana dejín amerického vojska a konkrétne takých, kde v podstate "utrpeli výhru". Nebyť Čierneho jastraba či Vojakov z Benghází, tak na tie štyri hviezdy vyskočím, lebo postavy boli castingovo dobre vybrané a aj mladý Eastwood dokonca ušiel, ale keďže tieto tri pecky sú neni iná liga ale doslova iná dimenzia spracovania, tak zostávam pri silnejších ale stále len troch hviezdach. Samozrejme sa tým nenechajte odradiť. Film je zaujímavý a minimálne ukáže, akí kreténi musia byť v určitých vrstvách vysokého velenia v USA, keď ich napadlo založiť základňu tam, kde ju založili. To bola v podstate pozvánka na rozstrieľanie a nešlo o to či, ale kedy.

Conviction (2019)

Jeden z najlepších Live Action meets CGI trailerov pre hru, aký som kedy videl spolu s produkciou pre Halo sériu. Ďalší z dôkazov, že Neill by dokázal nafilmovať také sci-fi pecky, že to až pekné nie je (Zigote, Firebase, Rakka), ale nikto si to nevšíma a tak dostávame generické hovadiny do kín a na VOD.

God: City (2018)

Sharlto a Neill, parádička až na tú trestuhodnú dĺžku.

Kapture: kobylky (2017)

Slušné ale pre mňa príliš príliš krátke.

Demonik (2021)

Neilov najslabší snímok, to je jasné, ale na druhú stranu to určite nebol odpad. Technológia spojená s cirkvou, zaujímavý nápad, ktorý by som si vedel predstaviť ešte viac rozšírený, hlavne ku koncu som čakal pri chystaní "komanda" nejakú riadnu Bloomkampovskú akciu, ale dostali sme len výsledok, čo mi prišlo, ako keby to násilne z filmu vystrihli. Škoda, že si takto zatvára dvere do veľkého Hollywoodu, pretože jeho kraťasy, ktoré vyrábal v posledných rokoch (total pecky Zigote, Rakka, Firebase), boli bombastické a to nehovorím o jeho trojici super filmov.

Yakuza Princess (2021)

Gore fajn, ale všetko ostatné totálne mimo. Príbeh slabučký, skoro žiadny, nejaká tá slušná gradácia nikde, postavy minimálne sympatické a xy opakovaných kamerových "nájazdov" a rovnakých "scenérii", len aby sa asi ušetrilo. Natáčané na jednej ulici a v dvoch miestnostiach asi.

Debris (2021) (seriál)

Škoda seriálu, mal totiž okrem slabých chvíľok aj tie lepšie, napríklad dvojčasť s časom a dimenziami bola fajn. Na konci predstavili zaujímavého záporáka, ktorého predstaviteľa poznáme už z The Fringe, takže naozaj škoda ukončenia.

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms (2021)

Objektívne možno slabšie ako prvá časť, ale určite tomu neznížim hodnotenie kvôli toľkej porcii fatalít, gore efektíkov, brutálnej akcie, ktorá nemá v animovanom svete obdoby a skvelého týmu vrátane hláškujúceho Johnyho Cagea.

Risen (2021)

Neskutočný neprehliadnuteľný pokus byť niečím ako Arrival pred piatimi rokmi, ale žiaľ nikto si neuvedomil, že bez poriadneho budgetu sa prvá liga resp. extraliga kopať nedá. Nedajú sa uprieť snahy o technické kvality typu slušnej výpravy či pekných nájazdov kamery počas jazdy automobilov cez pustiny atď. ale film nemal čo ponúknuť, bol neskutočne prázdny. Spracovanie by na béčko postačovalo, ale scenár kvôli využitiu akéhokoľvek rozpočtu na technické spracovanie v podstate strieľal do vlastných radov. Škoda, podľa trailerov to vyzeralo výrazne lepšie, aspoň teda pre mňa. Skúšalo to vsadiť na osudovosť, dostaneme tu aj nejaké to vysvetlenie na konci, ale nič z toho mnou nepohlo a na svoj predobraz v podobe Arrivalu sa to nechytá ani z kilometrovej diaľky. Na druhú stranu to malo ďaleko aj od Asylumu a to myslím v dobrom, tak aspoň tie dve slabšie hviezdy, za nenaplnené ambície a slušný zvuk, tomu dávam. Ale druhý raz menej niekoľkosekundových scén na určité body a miesta (tvár, ruka atď.), pretože to vyzeralo sem tam ako spomalený film.