Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Drama

Recenze (4 331)

plakát

Jeepers Creepers: Reborn (2022) odpad!

Boha jeho, to čo vytvorili za hnusný grcoidný sračkovitý paškvil? Oproti tomuto bola aj trojka peckový film. Také hnusné CGI a brutálne hrozný Green Screen som nevidel možno aj od čias ranných deväťdesiatiek. Toto bola čistá urážka degradovanej značky. Jednotka bola pecková, zažil som ju v kine. Dvojka bola viac mainstreamová, ale stále bola aj po technickej stránke aj po stránke rozvíjania príbehu viac ako len na úrovni. Trojka som myslel, že padla na dno, ale ak by to tak bolo, tak štvorka prerazila dno do kilometrovej diaľky až do Austrálie. Fuj, grc, hanba. Ten hnusný plochý a do očí neskutočne bijúci Green Screen fakt vo mne prebúdzal spomienky na céčkové videobraky z dôb ranných deväťdesiatiek.

Bullet Train (2022)

Silnejšie štyri hviezdy, ale na plný počet mi tam niečo chýbalo. Bolo to štýlové, bolo to vtipné, bolo to aj sem tam trápne, niečo bolo efektné, niečo bolo silené. Akcia bola fajn, ale bolo to viac sci-fi pomaly ako Fast and Furious, najmä ten posledný "let" vlakom. Kasting vyšiel na jednotku, len niektoré postavy dostali strašne málo priestoru, na to, že to malo cez dve hodiny. Nenudilo, ale popravde som čakal, že ma to úplne pritlačí do sedačky, čo sa tak moc nestalo. Ale inak viac ako fajn film. Ale prečo nebol v titulkoch aj Channing Tatum, keď "mal viac priestoru" ako Ryan Reynolds, tak to nechápem. Menej wtf momentov, menej sci-fi akcie a bolo by to ešte lepšie. Po technickej stránke to tiež bolo slušné, aj keď v tých "sci-fi" pasážach žo už trochu drhlo a záver bol ako päsť na oko, ale opäť, dalo sa to viac ako len dobre na to pozerať.

Wyrmwood: Apocalypse (2021)

O hviezdu lepšie ako prvá časť, ale stále lacný austrálsky brak...

Lou (2022)

Slušný casting, slušná výprava, slušná myšlienka, slušná akcia, slušné napätie, takže vo výsledku aj slušný triler. Nič svetoborné, ale stálo to za pozretie. Vedel by som si predstaviť nejakú "druhú" časť, keďže mi to evokovalo niečo ako ženského Equalizera šmrncnutého s Nobody.

plakát

Všechno, všude, najednou (2022)

Tak toto bolo úplne ale že úplne mimo mňa, evidentne nie som cieľovou skupinou ani len náznakom, pretože aj tá jedna hviezda je len s odretými ušami čisto za kasting a pár akčných scén. Inak je to nuda, hnus, výplod nahúlenej mysle a keďže ja nepatrím medzi fanúšikov "trávy", tak ma to minulo kilometrovou diaľkou. Hnusné a trápne scény s párkami namiesto prstov, nefunkčná dráma, fantasy? tak to určite, sci-fi? maximálne námetom, komédia? tak teda riadne trápna... neodporúčam a nechápem, ako toto mohlo zarobiť tie milióny, ktoré to zarobilo. Multiverse je v kurze, ale napriek tomu, že Marvel svojou kvalitou klesá, tak oproti tomuto je to stále oscarová tvorba. A čo ma zabilo najviac, tak fakt že nuda ako sviňa a prestrelená dĺžka, že to až bolí. To aj štvorhodinové DC verzie či už Justice League alebo z iného súdka napr. Vtedy v Amerike sú doslova a do písmena napechované obahom a ubehli mi ďaleko rýchlejšie, ako táto sračka trvajúca cez dve hodiny.

plakát

Včelka Mája: Královský klenot (2021)

Dcérke sa to páčilo a mne to stačí, ale samozrejme pre dospelých to už moc nie je, keďže to nie je klasická rodinná rozprávka, ale určená len pre malých.

plakát

Včelka Mája: Medové hry (2018)

Včelka Mája (2014)

Unhuman (2022) odpad!

Že som sa nenechal odradiť komentármi a držal som sa toho, ako človeka tvorcovia doslova "ojebkali" v traileri? Strata času, OK, aký taký kvalitatívny pokus tam možno cítiť, ale za stupídnu myšlienku, absenciu ľakačiek, gore scéna tam bola v podstate ako tak slušná jedna a to prvá v buse, tak dávam odpad, budem nekompromisný.

plakát

Remo Williams: Dobrodružství začínají (1985)

Slabšie tri hviezdy za nostalgiu, relatívne úsmevnému snaživému aj keď neúspešnému pokusu o hlavnú hudobnú melódiu a samozrejme sympaťákovi Fredovi Wardovi s výdatnou dopomocou "nadčloveka-kórejca" Joela Greya. Čerešničkou na torte malá úloha Kate Mulgrew z Voyageru a samozrejme večného záporáka Patricka Kilpatricka. Príbeh nemastný, neslaný, výcvik Warda zdĺhavý, ale inak pekná výprava ku koncu, krásna príroda a netradičná akcia v spojení s opäť snaživou kamerou v určitých momentoch (Socha slobody, americká divočina na konci atď.).