Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (3 811)

plakát

Příležitostní detektivové z Baker Street (2021) (TV seriál)

Prvé štyri časti boli ako zaujímavá viktoriánska variácia na Akty X. Potom nastúpil ucelený dej a zrazu to padlo do menej výraznej roviny, ktorú síce ťahali z podpriemeru celkom slušné emócie, ktoré vo finále mali svoju váhu, ale viac sa zároveň aj ukázal fakt, že rozpočet sa minul na zaujímavé kulisy a prvé štyri časti a potom to šlo dolu kopcom. Škoda premárneného potenciálu, pretože už roky čakám na niečo ako Ligu výnimočných, tak snáď The Nevers budú na tom lepšie.

The Djinn (2021)

Strašná slabota. Oproti tomuto aj Lampa z 1987meho bola fakt že pecka. Jediné, čo stálo za niečo, tak vzhľad džina v posledných minútach, ale inak to bola hlúpa nuda, amatérske, lacné VOD céčko-déčko.

Tom a Jerry (2021)

Veľmi slabý priemer. Dcérke sa to síce ľúbilo, ale na Šmolkov to nemalo ani náhodou. Tento typ animácie moc do filmu nesedel, ľudia na kreslených slonoch? Videl som všetky možné animáky resp. kombinácie hranej a kreslenej podoby, ale toto naozaj bolo ako päsť na oko. Škoda, lebo Tom a Jerry je legendárna partia a zaslúžila si niečo viac. Mrhalo sa tak ich možnosťami, tak talentom Peňu a zostalo to na Chloe Grace Moretz, ktorá najlepšiu úlohu svojho života strihla v sérii Kick-Ass a odvtedy nič moc.

Vyšinutý (2020)

Slabšie štyri, ale festové. Jasné, nie je to nadčasový kúsok, ako bol svojho času a aj dnes stále aktuálny Voľný pád, ale malo to viac do seba, ako by človek bol čakal. Russel si to dal na pána, psychopata by mu človek uveril a s tou svojou váhou, nebola sranda, dostať ho. Žiaľ, tá krava si o to koledovala. Ego ako sviňa, zodpovednosť u prdele, tak to takto potom dopadne.

plakát

Justice Society: World War II (2021)

Je jasné, že s Flashpoint Paradoxom sa toto nedokážem zrovnávať ani v animácii, ani v drsnosti či údernosti a akcii. Na druhej strane je to až nečakane "svieže" a originálne resp. neopozerané. WW sme už mali na filmovom plátne vo WW1, tu ju dostaneme vo WW2 a k tomu v alternatívnej realite. Výborný origin Justice League teraz bez Batmana. Som zvedavý na ďalšie prírastky do univerza.

Bunraku (2010)

Zaujímavý pokus, ale oproti napr. Sin City došiel len do polovice. Niektoré kamerové experimenty s pohľadom na scénu boli super, ale niektoré strelili mimo. Obsadenie bolo zaujímavé, ale vedel by som si predstaviť menší "miš-maš", ako ten, ktorý z toho vznikol.

Mystery Men (1999)

Objektívne je film natoľko uletený, že viac ako dve hviezdy by nemal získať, pretože okrem spomínanej uletenosti nie je dotiahnutý ani po technickej stránke, ani po výpravnej, či hudobnej. Zato obsadenie na danú dobu bolo fakt humorné, takže tú tretiu hviezdu s privretými očami dopĺňam tiež. Ale komu film odporučiť, to si netrúfam odhadnúť.

plakát

The Tick (2016) (TV seriál)

Objektívne maximálne za tri hviezdy. Subjektívne, nakoľko to v podstate nemá konkurenciu, keďže superhrdinský sitcom iný nepoznám, dávam za štyri. Vtipné aj trápne, akčné aj nudné, ale natoľko odlišné, až fakt zaujímavé. Len škoda preškoda toho konca po druhej sérii. Seriál som mal na HDD od svojho uvedenia, len som čakal dlho, kým sa nájde dobrá duša, ktorá ho kompletne otitulkuje. Neľutujem, ale fakt škoda absencie aspoň ešte jednej série. Hodila by sa po tom dvojitom otvorenom závere.

plakát

Nicky Larson: Agent amatér (2018)

Technicky, kastingovo, výpravne, humorne, akčne, uletene, vtipne vymakaný snímok. Philippe Lacheau je borec a čo natočí a v tom aj zahrá on a jeho partia (Boudali a sexi Fontan), tak to stojí za to. Neťahá sa na nich ani zbytok inak kedysi výbornej francúzskej komediálnej produkcie a USA už vôbec. Toto je momentálne za posledné desaťročie komediálna špička a ostatný sa môžu len smutne z diaľky na nich pozerať. Tri roky som čakal, kým sa nájde niekto, kto to nadabuje a slovenský dabing tomu sadol ako uliaty. Neskutočné scény, kde originalita nepozná medzí, pritom tie akčné boli tiež na ultra vysokej úrovni. Ale to najhlavnejšie a to komediálna a totálne uletená zložka filmu, tak to doslova súperilo s najsilnejším protivníkom a to Alibi.com. Toto bude raz legendárna partia, len tomu treba dať pár rokov, aby ich spoznal celý svet a nie len pár skalných fanúšikov mimo Francúzska. A ešte stále čakám, kým sa Slovákom alebo Čechom rozjasní a predabujú aj Babysitting 1, pretože je to doslova hanba, že k tomu doteraz nedošlo po toľkých rokoch čakania.

Vzhůru za sny (2020)

Silnejšie tri hviezdy. Na štyri to nemalo, lebo pre deti to bolo predsa len trochu viac, ako zvládnu tak narýchlo pochopiť, aspoň som tak usudzoval z reakcii malej dcérky. Druhá vec, možno to aj pochopia, ale ich to tak moc nebaví, takže taký ľahký nadpriemer. Inak to malo myšlienku skôr pre dospelých a trable v rodinách.