Goedam (2020) (seriál)

Tak tohle je opravdu slabé. Ten formát je příliš krátký na dostatečné vybudování atmosféry a příběhu a navíc je většina toho času promarněna prázdným obsahem. Ve chvíli, kdy by se to mělo pomalu začít rozjíždět to skončí. Když už se dostane na akci, je docela slabá a nevypadá nijak úžasně. Většina příběhů je navíc víc úsměvné, než strašidelná a nemá to vůbec žádnou atmosféru. Některé epizody, jako stream, jsou pak vyloženě k smíchu.

Aterrados (2017)

Chvílemi to dokázalo vyděsit, i když jsou to jen obyčejné lekačky, na moc víc se to nezmůže. Jenže také to vrší páté přes deváté, není tam poskytnuté jedno jediné vysvětlení čehokoliv, jen tak to skončí a je tam tolik chyb, až to bolí. Například, jak získala stará paní ty fotky, jak mohl být natočený ten policista, když u toho vůbec nebyl nebo jaký dům to zapálil? O konci, který chce být zajímavý, ale vlastně nic neříká, ani nemluvě.

Akmongseonsaeng (2016) (seriál)

Působí to neskutečně lacině a amatérsky, ať už prostředím, hereckými výkony nebo výpravou. Jako by to natočili za pár korun s kulisami, které sehnali po známých a když už byly u toho, tak přibrali i ty známé do většiny rolí, protože někteří z nich měli ochotnické zkušenosti ze školky. Jediný ucházející výkon byl asi Mr. Han, jinak to byla jedna velká bída. Zároveň je to děsně hloupoučké a působí to jako ze školky. Všechny postavy jsou úplně pitomé a ty morality v tom jsou strašné. Nejvíc mě asi dostalo razítkování lavic a starobylé zrcadlo, které si jen tak stojí před schody ve škole a všem je to jedno.

Po životě - Série 3 (2022) (série)

Skoro celá řada je jedno dlouhé přešlapování na místě, aby najednou v posledním díle došlo k jedné velké změně a úplně, ale opravdu úplně vše se někam pohnulo a vyřešilo. Tohle je věc, kterou je potřeba dělat postupně, ne se 3 řady plácat na místě a vše pak vyřešit najednou náhlými změnami. Vtipy tam jsou, emoce taky, ale už se to opotřebovalo a táhlo se to příliš dlouho, jen aby to pak přišlo s naopak příliš uspěchaným zakončením.

Ingress (2018) (seriál)

Jo aha, ono to je podle video hry. Tak to mnohé vysvětluje. Hlavně to, proč to má tak podivná video herní pravidla u kterých se všichni tváří, jako by to bylo zcela normální a srozumitelné a proč jsou tam dvě strany, které ale nejsou pořádně vykreslené a ani jedna z nich není v žádném ohledu špatná. Přeci bychom si nechtěli nijak pohněvat hráče jedné strany, že? Také to, proč to kolem člověka bez hlubšího vysvětlování jen profrčí a než se neznalý vzpamatuje, tak to celé skončí. Pro znalce možná dobré, ale pro neuvědomělého diváka zůstane ten svět uzavřený. Nevypadá to sice špatně, ale je to čistě marketingový produkt, který mi nic nedal. 45 %.

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Příběh zdaleka není tím nejlepším, jaký jsem kdy viděl, ale má to hodně zajímavý svět i nejednoznačné postavy, které dokážou hodně zaujmout. Na to, že jsou třeba jen vytažené ze hry, kde o příběh rozhodně nejde, jsou postavy výborně zpracované. Grafická stránka je pak úplně fantastická. Vypadá to skvěle a má to svůj styl. Je to asi druhá nejlepší animovaná věc, kterou jsem viděl a vůbec nejlépe vypadající animovaný seriál. Hudebně je to také na vysoké úrovni a když to není úplně můj styl, tak se to ke stylizaci celého seriálu perfektně hodilo. To je myslím vůbec největší pozitivum celého díla. Že to celé výborně pasuje po všech stránkách dohromady, jednotlivé prvky se vhodně doplňují a vytváří společné skvělý zážitek. Proto jsem si i přes slabší příběh celou řadu hodně užil a byl jsem zklamaný, když jsem se dostal na konec. 90 %.

Daleko (2019)

Ten výkon autora je sám o sobě obdivuhodný, ale to z toho prostě nedělá dobrý film. Nevypadá to nijak úžasně a často se to posouvá až doslova do ošklivosti. Jediné co vypadá opravdu dobře je most, některá zvířata, ale jen v některých záběrech a zátoka na konci. U příběhu jsem se chvílemi výrazně nudil a abych byl upřímný, tak si ani nejsem jistý, zda měl něco symbolizovat nebo ne. Takže jako ano, je to úctyhodné, ale když to není zábava sledovat, tak je to trochu k ničemu.

Wrong Kind of Black (2018) (seriál)

Krátká australská minisérie o Boori Monty Pryorovi, Aboriginském spisovateli a aktivistovi.  Je to obecně dramatická série, ale s výrazně vtipnými částmi, vyprávějící o problémech se kterými se musel ve svém mládí potýkat. Velká většina těch problémů se týkala rasismu, útlaku od policie, postavení Aborigincův v australské společnosti a jejich kultuře. Kulturní část nebyla ale nijak moc rozvinutá. Hlavní děj se odehrává v 70. letech, ale je tam ohromné množství flashbacků ještě o nějakých  deset let zpět, do dětství a jsou až v takovém množství, že jsem až občas zapomněl, kde se zastavil původní děj. Tohle se myslím dalo asi zpracovat i lépe. Celkově to ale bylo slušné a klidně to mohlo být spojené do jednoho menšího filmu (dohromady to nemá ani 70 minut), ale ani na tomhle formátu nic špatného nebylo. Nebylo to nic ohromujícího, ale moc jiných seriálů o Aborigincích neexistuje a tak jsem možná kapku shovívavější.

Ledová archa (2013)

Byl jsem na hraně, ale nakonec za Tildu posunuji na 4*.

Šarlatán (2020)

Z filmařské ho hlediska to není natočené vůbec špatně,  i když po obsahové stránce to nebylo vždy tak úžasné (koťata jsem doposud nepochopil, příliš velká část filmu byla věnována romanci MIkoláška a bylo tam trochu moc jeho nadpřirozených schopností). Co mi vadí hodně je použití skutečné postavy, navíc žijící ještě relativně nedávno,  a poté vytvoření víceméně fikce, kde prakticky nic není podložené. Ještě k tomu nepřiznaná fikci, protože film se tváří jako by zobrazoval skutečné události, ale dle všeho je to jedna velká smyšlenka. To mě osobně hodně nesedí.

Časové pásmo bylo změněno