Případ: Ponorka (2020) (seriál)

Velmi detailní, někdy až příliš, postup práce policie, ve snaze usvědčit jednoho skutečného hajzla. Práce je to vskutku mravenčí a věnuje se to opravdu téměř každému detailu. Zajímavé bylo rozhodnutí ani jednou neukázat postavu vraha. Nevím, zda to třeba nemělo nějaký jiný důvod, ale osobně mě to docela potěšilo a oceňuji, že pro jednou se nemůžou lidé rozplývat nad výkonem někoho, kdo hraje vraha a je fajn, že mu nebyl poskytnut žádný prostor. Ve srovnání s Devadesátkami to bylo natočeno mnohem lépe. Nebolela hlava z kamery a netrávilo to polovinu času jen odkazováním na svou dobu. Jasně, zde by to šlo hůř, ale i tak. U Devadesátek byla strašně vidět ta snaha o nostalgické připomínání, zde šlo jen o případ a jeho dopad na lidi a to u mě zafungovalo mnohem víc.

Herveyho děvčata – napořád! (2018) (seriál)

Nejdřív jsem byl na pochybách, ale nakonec jsem si k tomu docela našel cestu. U prvních dílů jsem váhal, zda vůbec pokračovat, ale postupně si to sedlo. Nikdy to však není skvělé, jen se to stalo OK sledovat, ale nadšení to ve mně v žádné části nevzbuzovalo. Pokaždé jsem si to dokázal představit lepší a v mnoha místech mě i přímo napadaly způsoby, jak měly být vtipy načasované nebo vypointované, aby byly lepší. Nejlepšími postavami byly jasně Audrey a The Bow, o kilometr před ostatními, ty zbylé byly jen přijatelné. Nejlepší byla asi druhá řada, první se z větší části ještě hledala. 3. a 4. už šla zase o něco níž s příchodem Richieho Riche a posunem, který jeho obří jmění a neomezené možnosti přinesly. Oceňoval jsem to víc, když to bylo usazenější a postavené spíš než na limitech fantazie, než bez jakýchkoliv omezení. Konec pak nebyl vůbec špatný a oceňuji, že to má opravdové zakončení. Celkově pěkné 3* a něco, co sice neohromí, ale ztrátou času to není.

K - Season 1 (2012) (série) odpad!

To byl zase úlet. Nezačíná to úplně nejhůř, ale sotva se tam objeví ta příšerná kočka, tak už to jde jen a pouze z kopce. J to jedna z nejotravnějších postav se svým otravným kňouráním, chováním a bezbřehou nákloností k hlavnímu hrdinovi. Její postava chováním a svým zobrazením jasně ukazovala, že je to zaměřeno hlavně na 15 leté weeby, které měli nad jejími kozami, pózami a přítulností slintat a vžít se do hlavní postavy. Stejně tak chudák vojačka, která měla být strašně drsnou, ale hlavně vystrkovala zadek a výstřih "na kameru". Nebýt té kočky, byla by první část s pátráním po pravdě ještě snesitelná, ale takhle moc nebyla. Pak tyhle postavy na chvíli vypadnou z děje a začne tam nudné plácání mezi králi, kteří nejsou ani pořádně vysvětleni. Hlavně že je tam modrý, rudý, zlatý, bezbarvý, stříbrný, první, sedmý, poslední, nesmrtelný. Co to všechno znamená, je úplně jedno. V téhle části se neustále  jen někdo šeptaným hlasem, konverzuje s jinými o věcech, které nikoho nezajímají a nikam nevedou a do toho jsou čas od času vrženy dvě partičky, které se pořád hádají a poskytnou i trochu akce. Když se tam pak nacpou zpět hlavní postavy, dojde k nějakým odhalením, twistům a nějaké akci a k hrdinskému konci, ale v tu chvíli už mě to ani trochu nezajímalo a bylo mi to úplně jedno. Aby mě seriál dokázal totálně znudit na území 13 krátkých dílů, už je docela pozoruhodný výkon. Stejně tak je pozoruhodný příběh, který dokáže být úplně překomplikovaný a zmatečný a zároveň zcela zbytečný. Jediné, co na tomhle ušlo, byla relativně zajímavá stylizace, ale ta byla nabalená na úplně tragický příběh a příšerné postavy, takže je to úplně k ničemu, když se na to stejně nedá koukat. Chci dát jednu hvězdičku za vzhled, ale spíš je to taková půlhvězda, protože to ve mně nezanechalo žádný pozitivní dojem. Takže vlastně ne, nedám ji, nezasloužíš si to trapný seriále.

Aggressive Retsuko - Série 4 (2021) (série)

Nejlepší to bylo v první řadě, kde se jednalo o obyčejné problémy obyčejných pracovníků velké firmy. I takhle řada se příliš vzdaluje realitě, ale ocenil jsem ji víc než předchozí s idoly. Větší zaměření na Haida a částečně Tona místo Retsuko ani neškodilo. Mínusem je výrazná absence metalu po 90 % série.

Dorohedoro (2020) (seriál)

"Co bude dál je stále zahaleno v chaosu. A to je... Dorohedoro." Mám rád houby a tak musím přirozeně mít rád i tuhle šílenost.

Goedam (2020) (seriál)

Tak tohle je opravdu slabé. Ten formát je příliš krátký na dostatečné vybudování atmosféry a příběhu a navíc je většina toho času promarněna prázdným obsahem. Ve chvíli, kdy by se to mělo pomalu začít rozjíždět to skončí. Když už se dostane na akci, je docela slabá a nevypadá nijak úžasně. Většina příběhů je navíc víc úsměvné, než strašidelná a nemá to vůbec žádnou atmosféru. Některé epizody, jako stream, jsou pak vyloženě k smíchu.

Aterrados (2017)

Chvílemi to dokázalo vyděsit, i když jsou to jen obyčejné lekačky, na moc víc se to nezmůže. Jenže také to vrší páté přes deváté, není tam poskytnuté jedno jediné vysvětlení čehokoliv, jen tak to skončí a je tam tolik chyb, až to bolí. Například, jak získala stará paní ty fotky, jak mohl být natočený ten policista, když u toho vůbec nebyl nebo jaký dům to zapálil? O konci, který chce být zajímavý, ale vlastně nic neříká, ani nemluvě.

Akmongseonsaeng (2016) (seriál)

Působí to neskutečně lacině a amatérsky, ať už prostředím, hereckými výkony nebo výpravou. Jako by to natočili za pár korun s kulisami, které sehnali po známých a když už byly u toho, tak přibrali i ty známé do většiny rolí, protože někteří z nich měli ochotnické zkušenosti ze školky. Jediný ucházející výkon byl asi Mr. Han, jinak to byla jedna velká bída. Zároveň je to děsně hloupoučké a působí to jako ze školky. Všechny postavy jsou úplně pitomé a ty morality v tom jsou strašné. Nejvíc mě asi dostalo razítkování lavic a starobylé zrcadlo, které si jen tak stojí před schody ve škole a všem je to jedno.

Po životě - Série 3 (2022) (série)

Skoro celá řada je jedno dlouhé přešlapování na místě, aby najednou v posledním díle došlo k jedné velké změně a úplně, ale opravdu úplně vše se někam pohnulo a vyřešilo. Tohle je věc, kterou je potřeba dělat postupně, ne se 3 řady plácat na místě a vše pak vyřešit najednou náhlými změnami. Vtipy tam jsou, emoce taky, ale už se to opotřebovalo a táhlo se to příliš dlouho, jen aby to pak přišlo s naopak příliš uspěchaným zakončením.

Ingress (2018) (seriál)

Jo aha, ono to je podle video hry. Tak to mnohé vysvětluje. Hlavně to, proč to má tak podivná video herní pravidla u kterých se všichni tváří, jako by to bylo zcela normální a srozumitelné a proč jsou tam dvě strany, které ale nejsou pořádně vykreslené a ani jedna z nich není v žádném ohledu špatná. Přeci bychom si nechtěli nijak pohněvat hráče jedné strany, že? Také to, proč to kolem člověka bez hlubšího vysvětlování jen profrčí a než se neznalý vzpamatuje, tak to celé skončí. Pro znalce možná dobré, ale pro neuvědomělého diváka zůstane ten svět uzavřený. Nevypadá to sice špatně, ale je to čistě marketingový produkt, který mi nic nedal. 45 %.