Iron Man: Obrněná dobrodružství (2009) (seriál)

Uf, ještě že už je konec. Opravdu jsem doufal, že z toho něco bude, ale nakonec jsem měl problém vydržet až do konce. Animace ač se snaží a někdy není nejhorší, tak často hodně pokulhává a dokážu si představit desítky jiných stylů, ve kterých by to vypadalo lépe. Před začátkem jsem četl, jak animace v pilotu je horší a pak se to zlepší, což je možná pravda, ale nikdy se z toho nestala žádná nádhera. Často to bylo navíc nevyrovnané a  oproti slušnějším chválím působily některé odfláknutě. Příběhově je to slabota, i když první série ještě ušla. Druhá ale už hodně vařila z vody a velká část epizod byla jen na vyplnění a byla neskutečně pitomá. Často došlo k ustanovení nějaké hloupé zápletky v prvních pár minutách, aby pak na konci byla úplně hloupý a opakujícím se  způsobem rozřešena. Ve druhé řadě je i epizoda, kde jen díl či dva po zničení Iron Mongera, předvádí Stane armádě Iron Mongera. Vtrhne tam Iron Man, prorazí ho stropem, řekne mu hlášku a shodí ho z velké výšky, jen abych o zachytil těsně nad zemí. Nikomu to nevadí. Stane podepíše obří obchodní zakázku za miliardy. Rada Společnosti rozhodne, že povede celou společnost. Přijde Stark s právníkem a ukážou radě, že Stane se družil se zločinci. Rada Stanea okamžitě vyhodí. Stark mu řekne stejnou hlášku jako Iron Man a jemu dojde, že jsou jeden a ten samý a rozhodne se pomstít. To vše v prvních 2 minutách dílu. Hůř vykonstruované zápletky už jsem dlouho neviděl. Příběh ani animace ale nejsou na seriálu to nejhorší. Tím jsou určitě postavy. Takovou bandu nesympatických kokůtků, sypajících rádoby vtipné hlášky, aby člověk pohledal. Zasazení na střední školu ani v nejmenším neprospělo. Zde zobrazení teenageři a jejich problémy jsou otravné a Iron Manovi rozhodně víc sluší dospělost. Sám Tony je otravná postava a Rhodes není o moc lepší, ale ještě mnohem horší jsou třeba Justin Hammer, Gene Khan nebo i dospělý Hawkeye. Nikdo z nich ovšem nemá na Pepper Potts. Méně sympatickou postavu jsem už hodně dlouho neviděl a přetrpět ji bylo opravdové peklo. vymyslet tak neskutečně ukňouranou, protivnou a hloupou postavu, to už chce kumšt. To už je zlatá i goopová Gwyneth Paltrow. Jestli tenhle seriál něco dokázal tak to, že jsem alespoň docenil Downeyho podání Iron Mana, který je oproti tomuhle úplně jinde. První řada 35 %, druhá 20 %.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Mazarinův drahokam (1994) (epizoda)

Tahle náhrada se ani v nejmenším nepovedla. Převleky a akce prostě nejsou Mycroftovým oborem. Stejně tak propojení obou povídek nebylo k ničemu dobré. Nejhorší díl celého seriálu a bylo jen dobře, že už končil.

Frigo pod šibenicí (1920)

Celkem průměrné. Keaton má i mnohem lepší příběhy. Ale vtipné pasáže tam jsou, o tom zase žádná.

On ve strašidelném domě (1920)

Do strašidelného domu se to přesune až v posledních pár minutách, ale na druhou stranu, tam už se nám dostane hromady těch strašidelných Spooks. A to se počítá, ne? Protože ti umí být opravdu strašidelní.

Potulný samuraj Kenšin: Počátek (2021)

Nejslabší díl série. Příběhově obsahojue jenom minimum nového a romance s Tomoe neobsahuje absolutně žádnou chemii a ani trochu nefunguje. Sama Tomoe je snad nejméně výrazná a zajímavá osoba celého seriálu a nejméně zajímavá žena. V takovém okamžiku mám pak problém, jakkoliv se o ní zajímat. Nechápu, proč letošní filmy byly vydány v tomhle pořadí. Final prozradil všechny zásadní události z Počátku a učinil ho víceméně zbytečným. Přitom kdyby byly prohozené, tak Final bude ovlivněn jenom mírně a ničemu by to neuškodilo. Musím tomu nechat, že to vypadá dobře a bojové scény jsou dobře zchoreografované, ale to vše bylo i v předchozích filmech, které neměli tolik neduhů z tohohle.

Táborový ostrov - Série 2 (2020) (série)

V podstatě stejně kvalitní jako první řada, jen drobná výhrada vůči některým dílům, kde postavy vypadají o dost hůř než ve zbytku. Nevím proč, ale bylo to v několika případech docela znatelné.

Tři králové (1998) (seriál)

Nebavilo. Opuštěno po druhém díle, ale asi si spíš netroufám hodnotit.

Kouzelný drak (2021)

Takhle to dopadne, když si na Ali Expressu objednáte Aladdina a přijde vám místo toho Wish Dragon, který nemá v těle ani jednu originální kůstku a kostra, kterou ukradené kosti tvoří, ani není příliš pěkná a lákavá.

Vzpomínky Sherlocka Holmese - Zlatý skřipec (1994) (epizoda)

Možná úplně nejhorší díl z celého cyklu všech 4 seriálů. Watson chybí, případ a jeho rozřešení je divné a Mycroftova genialita trošku přehnaná.

Back Street Girls: Goku Dolls (2018) (seriál)

Ulítlý námět, který vůbec není zpracovaný dobře. Není to ani anime. V podstatě je to jen taková mírně rozpohybovaná manga. Ale opravdu jen manga. Je to hromada statických obrázků, kterým se maximálně hýbe pusa nebo se třesou pro vyvolání zdání dynamiky. Je tam několik stále se opakujících záběrů na nebe, budovu, strop, umyvadlo a podobné věci, na které se při rozhovorech opakovaně prostřihává, aby nebyly zcela statické, ale opakující se záběr nebe nikoho nezajímá, takže je to zcela k ničemu. Co se týče příběhu, tak je to humorný příběh o otrocích, kteří jsou opakovaně trápeni a mučeni a s nimi trpí i spousta jiných lidí. Po pravdě tam některé vtipné okamžiky jsou, ale není jich tolik a i kdyby to bylo vtipu plné, tak tu absenci animace to stejně nenahradí. Chápu, že se jedná o přehnaný náhled do toho, jak se zachází s "idoly" a to by se asi dalo ocenit, ale ta neanimace a prázdné záběry, mi prostě nedovolí, přiblížit se k tomu blíž. 25 %.