2001: Vesmírná odysea (1968)

Tenhle film bude vždy rozdělovat lidi na ty co ho považujou za dlouhou a nudnou podívanou o ničem a na ty pro které Vesmírná odysea znamená vrchol scifi. Já se už po prvním zhlédnutí zařazuju k te druhé skupině. Zážitek z filmu roste s každým dalším shlédnutím.

Láska nebeská (2003)

Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů který živočišný druh s názvem člověk stvořil. Vyjímečný film, takových moc není. Co mi na filmu vadí? NIC, a takových filmů u kterých neumím najít chybu spočítám na prstech jedné ruky. A ješte dodatek: to spíš vyvrátím Obecnou teorii relativity než pochopím hodnocení pod 3* či dokonce odpad.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Zřejmě tady jsou dva tábory které rozděluje otázka zda ten nej. film je Shawshank či Forrest Gump. Oba jsou výborné, ale když se mě někdo zeptá na nejlepší film tak bez zaváhání řeknu Forrest Gump. U mě Shawsank není ani druhý najdu snad pět i víc filmů které jsou mi blíž. Umístění Shawshanku je pro mě největší překvapení a záhada ČSFD.

Forrest Gump (1994)

Když se mě někdo zeptá na nejlepší film, který jsem kdy viděl jako první mě vždy bez dlouheho přemýšlení napadne Forrest Gump. Prostáček jenž se svou bezprostředností stane součástí událostí ktere tvořili dějiny a setká se se spoustou významných lidí. Tom Hanks ve sve životní roli, jineho herce si prostě neumím pro tuhle roli představit, Tom Hanks pro mě bude vždy Forrest. Film jsem viděl snad už stokrát ale vždy když si ho pustím znovu tak je to jako bych se na něj díval poprvé. Na některe sceny nezapomenu, at už se jedná o Bubbovo kuchařske umění, scénu s bonbonierou a její přirovnání, nebo peříčko kterým film začíná i končí a krásně vystihuje poetiku filmu. Nesmím ani opomenout soundtrack, ten ja osobně považuju za nejlepší jaky se u filmu vyskytnul. kdo miluje hudbu let šedesátých tak se mnou bude jistě souhlasita a při poslechu příst blahem. Nádherný film u kterého se zasmějete i dojmete, takových moc není.