Magical Mystery Tour (1967) (TV film)

Těžko hodnotit jako film. Je to spíš taková legrační bizarní kuriozita. Ale třeba jen kvůli "Bláznovi na kopci" (The Fool on The Hill) stojí za vidění a čtyři hvězdičky..

Nacistická smrtící komanda (2009) (seriál)

Hutné a chvályhodné téma, trošku horší zpracování. Zhutnění třeba do dvou dílů by bylo ku prospěchu. Ale asi je to subjektivní - pro toho, kdo tohle téma teprve objevuje, jsou ty informace určitě potřebné a přínosné..

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Kdybych se na ten seriál díval dnešníma očima, asi bych našel spoustu vad a legračních momentů. Třeba to, co píšou i další uživatelé - že vlastně docela malé kluky hrají mnohem starší herci. Ale v našich dětských očích to bylo asi to nejúžasnější a nejtajemnější, co kdy Československá televize vysílala. A nejenom v mém rodném městě (Moravské Třebové) si všichni kluci (nevím jistě jestli i holky) hráli na Stínadla a uličkami kolem Kostelního náměstí se prý také objevoval Široko :-) Ze záběru na Široka ve škrabošce nám běhal mráz po zádech. A pak nám to všechno zakázali.. Jestli se o něčem dá říct "kultovní" (dnes tento přídomek dostává kdejaká pitomina), tak to byl (je?) určitě tento seriál..Ale svět se přece jen mění :-)

Na kolejích čeká vrah (1970)

Film mě docela příjemně překvapil. Až na soudružská oslovení z něj téměř nečouhá dobová ideologie a zápletka nenudí a udrží diváka v pozornosti. Dobré jsou i herecké výkony. Nade vším ale ční Jiří Sovák se svým ironickým sarkastickým humorem..

Tajuplný ostrov (2005) (TV film)

Vzpomínka na dětství, verneovky a televizní seriál z roku asi 1973 s Omarem Sharifem, a hlavně s krásnou podmanivou hudbou, mě přivedly ke shlédnutí tohoto TV filmu. A také jméno Kyle MacLachlan, což je díky Lynchovým filmům můj oblíbený herec. Moc tajemna, kouzla a podmanivosti ale v tomto filmu není. A ti různí pavouci, mravenci, kudlanky aj.velká zvířátka vyvolávají spíš shovívavý úsměv než strach a hrůzu. Možná kdybych se na to díval očima desetiletého kluka..Asi se nedala čekat ani nějaká velká psychologie postav, ale přece jen minimálně od postavy Kapitána Nema bych čekal nějaké charisma a přesvědčivější vysvětlení jeho chování. Na druhou stranu televize má vypínač a já jsem se vydržel na film dívat od začátku až do konce. Takže ty dvě hvězdičky mají asi tak cenu toho času..