Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (8)

plakát

Žizň i priključenija Miški Japončika (2011) (seriál) 

Někdy i gangsteři můžou být lepší než strana spravedlnosti. Obzvláště, je-li ona spravedlnost rudá. Často, když je hlavní hrdina zločinec, nemůžeme si pomoci, abychom k němu necítili sympatie a nedrželi mu palce, když utíká policii; naše svědomí nám to pak ovšem obvykle spočítá: 'Proč je ti ho líto? Vždyť je to kriminálník!' V případě tohoto příběhu jsou však lehké sympatie snad i na místě. Dobré ztvárnění toho, že Židům bylo za carské, bílé i sovětské vlády ne zrovna do smíchu, i když byli bohatí, pokud se drželi zákonů. A motiv k zamyšlení, je-li lepší slušný zločinec, nebo vraždící policista.

plakát

Žiť (2010) 

Konečně film, v němž má režisér odvahu v závěru nechat postavu zachovat se tak, jak by se asi zachoval skutečný člověk. Zajímavé momenty v psychologii postav doplňují výborně vybrané lokace (vesnice je úžasná) a herci.

plakát

Malý princ (2015) 

Což o to, adaptace knihy je kouzelná s velice citlivou animací, jenže...jenže ze 100 minut jich zabere asi tak dvacet a je tím pádem odsunuta do pozice druhotné zápletky, která nám představí značnou část postav, recyklovaných do zbývajících 80 minut hollywoodského animáku. Tomu se sice musí nechat, že se zabývá i ne úplně dětskými tématy jako umírání, a obětování vlastního života práci, nedokáže si ale odpustit, aby nám to vše nenaservíroval až pod nos na střbrném podnose spolu s dramatickým zvednutím poklopu v podobě "dechberoucího" finále ***SPOILER***.Naprostý vrchol vyprázdněnosti nastoupil v okamžiku, kdy bohatý finančník je zničen výkřikem "Dávám výpověď!" Možná je to dobré jako vysvětlení dětem, že se mají postavit těm, kdo je šikanují, ale se světem dospělých už to tak moc společného nemá.***SPOILER*** SHRNUTÍ: Na současný dětský animák přijatelné, ale Malý princ to není (jak ostatně vidno na plakátu, kde stojí jen v pozadí).

plakát

Ironie osudu aneb Rozhodně správná koupel (1975) (TV film) 

Komediální části jsou podařené, co film ale sráží je romantická zápletka, která nabízí pro mě nevěrohodný vývoj postav. Úvodní kreslená scéna může působit poněkud nesourodě vzhledem k dalšímu vývoji filmu, dobře ale představuje základní premisu - sídliště vypadají všechna stejně, nepoznáte, jste-li v Moskvě nebo Leningradě.

plakát

Sobačje serdce (1988) (TV film) 

Úžasné scény z pohledu psa, podařená je i postava profesora a vykreslení domovního výboru. Film se drží pomalejšího tempa, ale nikdy nenudí. A - což je snad největší devíza ruských/sovětských filmů - skvělé obsazená role grázlíka Šarikova. Film nutí k zamyšlení, přitom však nabízí i humor.

plakát

Scéal na Gaeilge (2012) (seriál) 

Dvojdílná minisérie vypráví příběh irštiny, jazyka, který má posledních několik tisíc rodilých mluvčích, ač je oficiálním jazykem milionové země. Odlehčenou formou, mimo jiné pomocí neobvyklé animace, tak může divák, jemuž je průvodcem profesor Alan Titley, respektovaný odborník na irštinu a spisovatel, načerpat informace jak ověřené, tak i mytické. Díky provázanosti historie jazyka a země lze film doporučit i zájemcům o stručné shrnutí historie Irska.

plakát

Likvidace (2007) (seriál) 

Viděl jsem jen český dabing, takže nemůžu soudit originál; v české verzi mě ovšem poněkud zklamaly dialogy a dabing Mišky (dabing dětských postav se mi ovšem líbí jen výjimečně). Co bylo na druhou stranu úžasné, je obsazení některých postav - herci v rolích grázlíků a zlodějíčků se pro tyto role snad narodili. Kdo dokáže překousnout akční scény ve stylu Trestného praporu, může v Likvidaci objevit slušnou detektivku s poněkud grandiózním rozuzlením, kde konečně jednou odhalí viníka dřív než detektiv (to ale není zas tak velký ego boost vzhledem k tomu, že daný detektiv nezná Freuda, nerozumí slovu extrémní a místo ezoterika říká izuverika).

plakát

Bůh masakru (2011) 

Díky výborně napsaným dialogům má film spád od začátku až do konce, dokonce jsem mu odpustil i na můj vkus nadmíru naturalisticky zobrazené zvracení. Proces odhalování osobností skrytých pod různými přetvářkami je zde zátěží pro nervy pouze postav na plátně. Osobně jsem se v průběhu celého filmu dobře bavil, i když nenastal okamžik, kdy bych se smíchem spadl pod sedačku.