Město andělů (1998)

Nechápu, jak může někdo napsat, že jde o remake Nebe nad Berlínem. Jedná se o naprosto něco jiného, jinou ligu, jiný sport. Společným jmenovatelem je snad přítomnost andělů. Velkou devízou snímku je uhrančivá Meg Ryan. Cage se, jako obvykle, celý film tváří, jako když ztratil svojí oblíbenou hračku a charismatický není ani trošku. No, je to taková normální hollywoodská romantika, ovšem bez emetogenních účinků (což je plus).

Annie Hallová (1977)

Kbybych chtěl někomu představit tvorbu Woody Allena, půstil bych mu Annie Hall, nejlepší film z jeho tvorby, jaký jsem zatím viděl. Obsahuje vše, co dělá Allena výborným režisérem-vynikající dialogy, (sebe)ironické poznámky, vtipná (velmi) situační komika (vaření humrů!!!) a vztahově neurotické problémy jeho postav. Navíc jsou zde objevné a překvapivé momenty, kdy vychází z role a promlouvá k divákům a rozmlouvá s nimi. Výborný je také nápad s napsaným myšlenkovým pochodem při seznámení Alvyho a Annie a pozorování vlastních postav v minulosti. Jedním slovem-paráda.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Po dlouhé době jsem viděl něco opravdu vtipného, přitom však velmi chytrého (v jednotlivých povídkách je ukryta spousta chytrosti a velkého pozorovací talentu, jakož i znalost problematiky). Woody se zde ukazuje jako velmi zdatný herec, který dokáže vyloudit úsměv pouhým vstupem na scénu. Za absolutní vrchol považuji povídku poslední o pocitech spermií a o "neurofyziologii" pohlavního styku. Let´s misbehave!!!

Kladivo na čarodějnice (1969)

Naprosto brutální, sugestivně natočený snímek o tom, že původcem všeho zla je lidská hloupost, zvůle, zaslepený fanatismus a neukojený chtíč. Je jedno, jedná-li se o století sedmnácté či jednadvacaté. Za celých 103 minut nedává film chvílku na vydechnutí. Odzbrojující a mrazivé výkony herců.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Ano, Jan Kraus je opravdu vtipný, to se mu upřít nedá, je to prostě tak a je to tak dobře. Někdy je však znát, že se na toho kterého hosta nepřipraví, spíše ho podcení a pak se uchyluje k neustálému omýlání otázky na něco pseudobulvárního, tisíckrát opakovaný vtip skutečně už pomalu přestává být vtipný. Největší vadou na kráse pořadu je zábavová partička Davida Krause, který bohužel zpívat neumí. Proč se dramaturgové rovněž v této záležitosti neinspirují jinými "late night shows"?

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

V "beznapěťovém" provedení mají písně Nirvany místy až magickou sílu, Cobain strhává svým nechtěným charismatem veškerou pozornost na sebe. Na první pohled je vidět, že je duchem někde jinde a že tento svět již pro něj světem přestal být. V kontextu blížících se událostí se jednalo o naprosto dokonalou zádušní mši se vším všudy.

Queen ve Wembley (1986) (koncert)

Ve své době jsem záznam z tohoto koncertu viděl snad stokrát, nemohl jsem se zabažit. Opravdu není jednoduché utáhnout tak dlouhý koncert pro takové množství lidí sám, ale Mercurymu se to povedlo. Žádný pohyb nebyl zbytečný, všechno do sebe přesně zapadalo. Z dnešního úhlu pohledu možná trochu nabubřelé, v některých okamžicích až kýčovité, ale viděno prismatem doby, výborné.

Nemocnice na kraji města - nové osudy (2008) (seriál)

Další znásilnění a zohyzdění původního povedeného seriálu, které opravdu nebylo nutné. Tak nepravděpodobně poskládané zápletky, nesmyslé reakce a vztahové propletence. Proč mají tvůrci filmu odborné lékařské poradce? Ne, takhle to opravdu v žádné nemocnici chodit nemůže a nechodí – vztahy lékař-sestra, setra-sestra, lékař-lékař, personál-pacienti atd. apod. Totální absurdita. Kde nechal pan Abrhám charisma? K tomu ještě špatně mluví se špatně udělanou zubní protézou. Ztráta času.

Bezva finta (1985)

Vtipná lehkonohá komedie se spoustou vtipných Belmondových průpovídek je ideálním relaxem, u kterého není třeba hlubšího přemýšlení, ale u kterého se lze královsky bavit. Zajímavá je "sexoška" Kim Cattrall, která se už tenkrát uměla ukazovat nahá:-)

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Důvod, proč je některými diváky tento film (koneckonců vlastně celá série) považován za "kultovní" a proč má tak vysoké hodnocení, moc nechápu. Já mám z filmu ten pocit, že se jedná o naprosto průměrnou akční detektivku s komediálními prvky. Příběh a zápletka nejsou nic moc originální a ani nijak moc srozumitelné. Ale fakt je, že některé průpovídky obou hlavních protagonistů byly docela vtipné a i situační komiky zde bylo vcelku dost. Pro mě teda kvalitní průměr.