Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Brilantní příběh, který je živý od začátku až ke konci. Bohužel vyvrcholení se nekoná takové, jak by si film zasloužil, neboť závěrečná řeč otce dcery je spíš nudná a zdlouhavá. Chtěl jsem dát 90% a 5*, ale nakonec "jen" 85%. 10.3.13 viděno asi podruhé.

Hadí jed (1981)

Mám rád české filmy, tento patří jistě mezi ty zajímavější, i když není nijak převratný. 70%.

Hadí vejce (1977)

Nijak zvlášť vybočující, nijak zvlášť zajímavé, takže spadá do průměru. 65%.

Hájili jsme hrad (1969)

Velmi příjemné překvapení. Fascinující je hned začátek - kontrast zablácených vojáků a téměř démonické zjevení šlechty na koních. Od této chvíle není pochyb, že jde o mimořádný snímek. Pollack zde není až tak moc rozvláčný, jak jindy. Chvílemi je film i dost krutý, někdy i trochu absurdní, ale celkově opravdu netradičně pojatý pohled na 2. světovou. 85%.

Hamlet (1990)

Zeffirelli mě opět nezklamal. Hamlet, u kterého (ač mladý a nevyzrálý) jsem ve Smetanově divadle v Praze v 80. letech usínal a dodnes na to vzpomínám jako na obrovskou nudu, kdy na scéně nic nebylo a vše bylo statické až hrůza (musím se znovu na TV záznam podívat), mě v tomto podání několikrát vehnal slzy do očí. Přestože Shakespeare je pro mě i nyní stále složitý a všechny věty jsem nedokázal a nestihl dešifrovat, mnoho moudrého jsem postřehl a pochopil. Délka (na rozdíl od zmíněného divadla mající přes 3 h a v mé paměti to bylo s přestávkami přes 4 h) je zde akorát. Exteriéry kouzelné, jediná výtka snad k jednomu drobnému hereckému zakolísání. 90% a 5*.

Hammett (1982)

Povedené po všech stránkách, 70% a 4*.

Hanebný pancharti (2009)

Musím říct, že film je profesionálně a poutavě udělaný (výborně udělaný zvuk, dobré herecké výkony i hudba apod.), takže i délka 2,5 hodiny není na obtíž, protože se pořád něco děje (prostě se to nudně nevleče a uteče to skoro jako nic). Z tohoto pohledu se zdá, že jde o dokonalý film. Bohužel najdou se i výtky. První směřuje k velké brutalitě, která je detailně zobrazována (chlap to překousne, některý i vychutná, ale moje manželka musela od filmu odejít už při skalpování). Druhá výtka směřuje k mému oblíbenému tématu kritiky: nedůslednost v "reálném" pojetí filmu. Tím nemyslím to, že se mění dějiny, to je v pořádku, to se musí tak brát, že jde o film. Mám na mysli takové věci, jako nereálnost fungování Panchartů, jejich amatérismus, to, že nechali židovku prostě utéct apod. Celkově tedy má u mě film vysoké hodnocení, ovšem nikdy nedosáhne na skvělého Kill Billa (oba díly) a ani ho už znova nikdy vidět nemusím. 80%.

Hanele (1999)

Kachyňa už není tím, čím býval. První dvě třetiny dost nezajímavé, až pak se mi to začalo líbit. 65%.

Hanussen (1988)

Po filmu Mefisto druhý film režiséra, který jsem viděl a pro mě byl asi lepší než Mefisto. 75%, 2.12.12

Harold a Maude (1971)

Vynikající Maude (Ruth Gordon), pěkné hity přelomu 60. a 70. let, občas i skoro slzy, pár skvělých fórů, nabito energií a láskou, životem (i umíráním)... To je nesmrtelný film. Nedá se jinak než 100%.