Viditelný svět (2011)

Docela pěkný minimalistický film, ikdyž se místy trochu táhne. Ne, že by to asi nebylo možné, ale nějak se mi nechtělo věřit kombinaci letový dispečer psychopat, přece jen na takových místech není zaměstnán kdekdo. Každopádně si občas večer při pohledu na okna přes ulici tento film vybavím a raději ten závěs zatáhnu.

Pohádky noci (2011)

Tohle prostě můžu, ideální kombinace formy a obsahu. Na zpočátku netradiční animaci jsem si rychle zvykl a docela mě překvapilo, jak se dá pracovat s absencí barev a stínů. Dokonce i ta francouzština k tomu tak pěkně seděla. Některé pohádky byly ovšem trošku slabší, takže proto to hodnocení.

Devět múz (2011) odpad!

Je neuvěřitelné, jak z tolika dobrých záběrů lze udělat tak mizerný film. Kvalitní literatura náhodně sestříhána a nalepena na náhodně rozstříhané filmy. Zvuková stopa byla pravděpodobně z jiného filmu. Kromě toho kdyby namísto jednotlivých můz byly názvy kapitol typu "dřevo, bagr, jablko", smysl by asi zůstal stejný. Abych jen nekritizoval, moc pěkné byly záběry z doby průmyslové revoluce, kredit za ně ovšem náleží originálním filmům.

Útok na věžák (2011)

Takhle se mají dělat akční komedie. Parta "teenage gangstaz", mladá doktorka a hromada černých chlupatostí se svítícíma zubama. Spousta hlášek, klasických klišé... snad jedinou "nevýhodou" je docela zběsilá "angličtina" gangstaz, české titulky přišly víc než vhod.

Náš den přijde (2010)

Asi jsem to nějak nepochopil. Dobře, nějaké to nasrání na mnou opovrhující společnost chápu, ale stejně jsem celý film marně přemýšlel nad motivací (a alespoň nějakým duševním zdravím) obou hlavních protagonistů. Celkově příliš překombinovaný film. Na druhou stranu solidní herecké výkony, příjemná hudba, takže průměr.

Další patro (2008)

Pěkná žranice. K páté hvězdě mi ale chyběl nějaký dotaženější konec. "Next floor!"

Attenberg (2010)

Velice příjemný, byť dost šílený film. Obzvláště mě pobavila chodníková intermezza.

Otec (2010) odpad!

Jeden z nejzoufalejších filmů, co jsem viděl. Autor chtěl asi původně uspořádat výstavu fotek, ale na poslední chvíli si to rozmyslel a slepil fotky do filmu. K čemu hudbu, slova, pohyblivou kameru, osvětlení scény.. o nějakém ději raději ani nemluvím.

Světla páteční noci (2004)

Přestože obecně sportovní filmy nemusím, Friday Night Lights jsem si docela užil. Určitě k tomu přispěl i výborný hudební doprovod od Explosions In The Sky.

Studoval jsem FLE (2005) (amatérský film)

"Jééé, ČVUT!" Často, když jdu do školy a vidím tenhle pohled, si na tuto scénu vzpomenu. Krásná výpověď o útrapách studia vysokoškolského.