Znamení (2002)

Berte to jako spíše 3,8. Kvalita herců, režie, kamery, hudby a atmosféry se nedá popřít. Nevyhnu se, ale srovnaní s Šestým smyslem, který je na jiné úrovni. Kladem je určitě to že se ty nestůry téměř celý film neukážou, tak jako ve Spielbergových Jaws. Joaquin Phoenix u mě každým filmem, který s ním vidím, stoupá:)

Pokémon (1997) (seriál)

Jooo zažil jsem si dobu jejich slávy a jako dítě jsem tomu propadl, rád na to vzpomínám:)

Identita (2003)

Svižné, napínavé, jasné..Byl jsem naprosto spokojen, na vyplňení nudy je tento film ideální. Posuny kamery u Mangoldových filmů jsou úžasné.

Ďáblův advokát (1997)

Kolikrát ještě napíšu, že AL PACINO je úžasný? Keanu i přes to, že ho nemám v oblibě mi padl to oka. Theron jak by smet. Bohužel k dokonalosti pořád něco chybí. Jak je jen to slovo? Trochu neupřímné, nevěřil jsem tomu. Konec byl takový méně shocking než by měl.

Sting: Koncert v katedrále (2009) (koncert)

Nic lepšího v TV na vánoce nebylo. Sting je opravdový umělec. Hudba a vše kolem ní perfektní.

Dům na špatné adrese (2008)

Jelikož toto je první film, který jsem si pouštěl na mém BR přehravači, budu k němu mít jistý vztah. Jednalo se o úžasný zážitek, co se týka kvality obrazu. Kvalita snímku sice tak oslnivá není, ale rozhodně jsem se nenudil. Vztah mezi manželským parem měl poměrně grády a když k tomu přidáte stálici Jacksona? Vznikne z toho solidní podívaná na sobotní večer.

Psycho (1960)

Hitchcock je mistr ve vyjadřování pocitů, aniž by bylo třeba užít slov. Napjatá atmosféra se udržuje po celou dobu. Fascinuje mě smysl pro detail, posuny kamerou a jisté techniky, které i dnes režiséři používají aby navodili napětí. Alfred byl průkopník. Herectví Janet Leight bylo na tu dobu asi ´žasné, ale teď na mě nepůsobilo moc upřímně. Zato co předvedl Perkins jsem už dlouho neviděl, smekám. Slavnou koupelnovou scénu jsem si pouštěl několikrát a ta hudba? To je prostě Psycho.

Avatar (2009)

Byl jsem na 3D a trochu mi vadilo. V klidných momentech a záběrech na svět není co vytknout, ale u dynamičtějších scén se mi to zkreslovalo, tak jako i některé drobne nápisy a detaily např. na lodi. Třeba je chyba ve mě, každopádně to ničilo celkový dojem,uvidíme po 2D. I tak musím uznat, že toto je technologická revoluce. Peníze se určitě neztratily. Sam Worthington je cool mariňák i avatar. Cameron to s tím 3D nepřeháni což je plus. Děj je jednoduchý, předvídatelný (ten oranžový pták,to bylo hned jasný:)), ale celkem mě vtáhl. První polovina mi přišla trochu slabší, poté se mi to ale hezky vrátilo. Válka, zobrazení emocí na jedničku. Ani jsem nevěřil jak rychle mi necelé 3 hoďky uběhly a bez nudy a kouknutí na hodinky! Film nepochybně vydělá spoustu peněz a možná se i zapíše do historie. Podle mě,ale na TOP 20 zdaleka nemá. Proto 4*,no spíše 88-90%, jen příjde mi to trochu overrated, možná změním názor po další projekci. Ke konci vychválím hudbu a píseň Leony Lewis.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Se Sluhou dvou pánů a Švestkou moje nejloblíbenější divadelní představení. Mým snem je vidět toto na živo.