Karneval duší (1962)

Na svou dobu dost zajímavý duchařský kousek, který si dobře hraje s atmosférou a herečka v hlavní roli byla opravdu úžasná když byla vyděšená. Atmosféra postupně graduje až k finiši, který je ovšem tak trochu předvídatelný. 64 %

Azyl (2008)

Tuctová, nijak zajímavá a zvláštní duchařina. Příběh je plný klišé a ačkoliv po technické a trikové stránce není špatný, ničím mě nezaujal. Průměr žánru. 55 %

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Oproti originálu dost ztrácí na atmosféře, nicméně i tak je to zajímavá upířina. Film se drží originálu tak pevně jako dítě máminy sukně a nevím jestli je to dobře nebo ne. Možná jsem čekal nějaké menší změny, protože takhle je to skoro jako přes kopírák. Film rozhodně neurazí, ale ani moc nenadchne. Prostě chybí atmosféra a s tím se nic dělat nedá. 50 %

Nejlepší přítel člověka (1993)

Spíš než horor je to takové dobrodružné sci-fi snad s prvky drama. Takže jsem byl trošku zklamán, protože jsem čekal pořádnej horor se zabijákem, ale dočkal jsem se jen psíka který by zasloužil politování a pamlsek . Co na tom, že zabíjí pošťáky a zloduchy. Nakonec jsem se trošku do filmu vžil, ale nebylo to úplně ono. 55 %

Red Force 4 (1989)

Příběh nic moc, ale akce je skoro nepřetržitá. Atmosféra je poněkud hustá a celkové pojetí je docela temné. Pěkná mlátička, patřící k legendám žánru. 68 %

Dům (1985)

Příjemná oddechovka, která se nejdřív tváří jako horor, ale sklouzne do docela zábavné komedie. Povedené masky, vtipná monstra a samozřejmě závěrečný zombie-mariňák taky pobavil. Příjemný film. 67 %

Respire (2010)

Zajímavý horor se zajímavým nápadem. Film o touze po věčném zdraví a nesmrtelnosti, o duších v ampulích, o touze po bohatství i touze po zkáze. Jen mě překvapuje tak nízké hodnocení. 60 %

Saigo no bansan (2005)

Filmy o kanibalech dnes nejsou ničím vyjímečným. Tenhle film je tak trochu vyjímeční tím, že ukazuje jednoho váženého doktora coby kanibala, od jeho prvních ochutnávek tuku, až po pořádné delikatesy. Jedná se spíš o psychologickou stránku věci, což je v pořádku, ale zamrzí osekání gore efektů na minimum, a to by si s tím v takovémhle filmu mohli vyhrát do sytosti a japonci obzvlášť. A tak trochu zamrzí úplný závěr. 64 %

Carnosaur (1993)

Před mnoha lety, když jsem byl malý to pro mě byl naprosto fascinující horor s dinosaury. Dneska to samozřejmě takhle nefunguje, dinosauři jsou dost gumový, ale film má cosi do sebe. V zásadě se dá říct, že myšlenka není zlá a scény s dinosaury v pustině fungují alespoň pro mě i dnes. Snad jen lepší dinosauři by se ve filmu vyjímali lépe, ale z hlediska žánru se jedná o lepší film než mnohé jiné klony daleko mladšího data. 65 %