Dům hrůzy (1999)

Klasický film se strašidelným domem a lidmi co v něm musí za jistou odměnu strávit noc ... Tady se to snažili trochu oživit zápletkou manželů jdoucích si po krku, ale moc to nepomohlo. Děj i charaktery jsou děsně šablonovité a není nic co by vybočilo ze zaběhlých kolejí. Řemeslně dobře zpracované, ale nijak překvapivé. Prostě standardní průměr. 55 %

Temná věž (1987)

Celkem obstojná duchařina se solidní atmosférou. Jen je škoda, že příběh byl dost průhledný a herecké výkony patří spíš do spodních pater kinematografie. Jinak triky celkem dobré, snad jen bylo zarážející, že takřka od prvních minut bylo jasné kdo má být obětí, tak proč umírali i jiní. 50 %

Zombies: Den-D přichází (2008)

Video film na motivy slavné předlohy George Romera ... No to tedy nevím ... Největším plusem filmu je rychlý spád, pořád se něco děje a ve filmu se snad nenajde hluché místo. Zombíci jsou dost akční a hlavní hrdinové jim stejně svižně utínají anebo rozstřelují hlavy ... Bohužel zombíci jsou málo uvěřitelní - používají nástroje a zbraně, zmutují během vteřiny a vlastně ani neumřou, jen se tak podivně zastaví ..., taky běhají po zdech nebo po stropě a samozřejmně největší záhul dá našim hrdinům nejchytřejší doktor v okolí - zombie .... uff jedná se o dost rozporuplný film a bohužel i díky super-zombíkům je atmosféra prakticky nulová, trochu mi to přijde jako akčňák, který se vydává za horor. 65 %

Noční anděl (1990)

Celkem povedený horor, sice s dost otřepaným námětem, ale dobrým zpracováním a solidními gore scénami. Docela jsem se bavil. 55 %

Zrcadlo, pověz mi... (1990)

Filmy o emo-dívkách s nevyrovnanou povahou,které získají super schopnosti s jejichž pomocí kosí každého na potkání, nemám moc rád. No tady byli alespoň démoni a pár scén co za to stálo. Atmosféra místy ušla, takže jsem se celkem pobavil. 57 %

Cizí oči (1981)

Nijak překvapivý a ničím výjmečný film. Nicméně atmosféra je celkem solidní, záporák je správně nesympatický a nakonec vše dobře dopadne. Škoda jen, že vraha jsme znali už od začátku a logika taky nebyla nejsilnější stránkou filmu. 60 %

Zavržená duše (1988)

Celkem solidní "ďábelský" horor. Herecké výkony jsou obstojné a věrohodné, atmosféra je solidní a ačkoliv triků není mnoho, jsou dobře a uvěřitelně provedené. To se bohužel mění u finálového souboje, kdy se objevuje "Zavržený" , obluda je moc gumová a místo strachu vyvolává akorát tak smích ... finální souboj je trochu moc krátký a film trošku zabíjí. Celkově průměr. 60 %

Pomsta netvora (1955)

Celkem obstojné sci-fi béčko, které rozhodně nezaujme atmosférou, ale je to celkem sranda a rybí muž má vcelku solidní kostým a je tak trošku "uvěřitelný" ... Pecka to rozhodně není, ale nudit jsem se taky nenudil. 62 %

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Zkraje filmu jsem několikrát měl sto chutí film vypnout a dát odpad ... s přibývající stopáží jsem se do filmu "zažral" , ale asi ne tolik jak by si tvůrci představovali. Provedení ala dokument z Discovery sice není špatné, ale člověka moc do děje nevtáhne. Navíc vraždění a mučení je dnes ve filmu tolik, že tohle prostě zapadne. Neurazí, ale ani moc nenadchne. Chyběla atmosféra. 60 %

Malevil (1981)

OK, námět je dobrý, zpracování též a dokonce i herecké výkony, jenže ... Zpočátku to jde, z ničeho nic bouchne bomba a atmosféra by se dala krájet. Řekl bych, že byla mrazivá a dusivá až nepříjemně. Jenže s tím jak si naši hrdinové začínají zvykat na nový svět se atmosféra pomalu vytrácí, až zmizí úplně. Naši hrdinové si žijou celkem spokojený život, chroupou radioaktivní zelí, popíjí vínko a život si občas okoření nějakou bojůvkou s dalšími přeživšími třeba o kontaminovanou pšenici. Jak se zdá radioaktivita nemá na život žádný negativní vliv, ba snad má i pozitivní, to jako když se slepá dívka projde v radioaktivním dešti a náhle je vyléčena ... No konec byl taky trošku mimo, takže nevím. Trochu rozporuplný film. Dobře začal, ale podivně skončil. 55 %