• Krátkometrážní

Backstage (2010) (pořad) odpad!

Příval informací a hlavně příval keců od polovietnamky Zajíčkové z MTV, která se nikdy nezakoktá.Tady ještě bez své slovenské kolegyně Hágerové, která by to na tu hvězdičku vytáhla. Bylo to naprosto stejné jako současný Teplý Rum v Hlasu, kdy se tam scházejí a navíc chatují. Zbytečná desetiminutovka. A k čemu byla dobrá, asi ví jen její autor, jenž je poněkud mdlého rozumu. 0%

Bad Girls 4 (2010)

Tohle jsou opravdu potvory. Blond andílek s dáblíkem v těle Kagney Lynn Karter, potetované tmavovlásky Mason Moore a Angelina Valentine nebo ukrajinská kráska s objemným hrudníkem Nikki Benz jsou předními aktérkami xxx filmu z produkce Digital Playground. Jejich filmy jsou poněkud strojově natočené, ale tvrdit, že ty holky nejsou Hot&Nasty, je zcela vyloučeno. 80%

Bad Girls 8 (2012)

Digital Playground se svojí sérií pokračuje v nastaveném trendu ukázat co nejvíce hvězd v plném nasazení. Od vládkyně porno trůnu Jesse Jane přes asi nejhezčí Kayden Kross až po Raven Alexis a Selenu Rose, která se představí v "akci" hned dvakrát. Dívek mohlo být víc, jsou jen čtyři v pěti číslech s těmi největšími hvězdnými hřebečky a už poněkud ohranými hřebečky. Do parády si je vezmou legendární nezdolný rakušan a režisér Mick Blue, nechybí proslulý kanadský hřebec Erik Everhard a pochopitelně producent Manuel Ferrara, který se sveze také dvakrát. Je to třeskuté, a natočené tak, aby to co nejlépe vypadalo. To je plus. Mínusem je nižší výběr hereček, v rolích jejich nabíječů se objevují stále stejní herci a důležitým faktorem je, že Digital Playground stále nedokáže docílit přirozenosti. Divák tak v podstatě je nucen sledovat už poněkolikáté jednu velkou a dokonale sehranou exhibici. 60%

Bailando - Tančím pro tebe (2007) (pořad)

Bailando se nepovedlo, ale to už dnes nikoho nezajímá, protože si na něj už dnes nikdo nevzpomene. Výběr celebrit byl dost nesourodý a jejich taneční um nebyl nějak velký. Nova ráda sází na takovéto pořady a cítí u nich velkou sledovanost. Nic proti tomu, ale pokud se na ten výtvor podívám, očekávám něco zajímavého a ne povrchní show pro pitomce. A tahle show byla sice taneční, ale tanec byl jen záminkou.

Bail Enforcers (2011)

Bacha na kočičku Trish Stratus. Ačkoliv by jste to do ní neřekli je bývalou sedminásobnou šampionkou WWE a tedy by jste to od ní mohli pěkně schytat. V tomhle akčním filmu se předvede jako lovkyně odměn po večerech dělající barmanku ve striptýzovém klubu. Trojice lovců odměn při jedné ze svých razií dopadne informátora úzce napojeného na mafiánské podsvětí jehož informace jsou nesmírně cenné. Místní mafiánský boss proto neváhá za něj vyplatit tučnou odměnu, aby se ho pak návdavkem zbavil. Trojice agentů s výměným obchodem souhlasí jen do okamžiku kdy se dozví o pravých úmyslech mafiána. Začne přetahovaná kdo s koho. A nutno dodat, že měla tahle přetahovaná ucházející grády, solidní porci fightů a nechyběl prostor pro originalitu děje i jednotlivých scén. Mě zklamalo jak film do svého repertoáru nezařadil Trishu ve spodním prádle. Jedna scéna takového ražení sice tady je, ale je bídně nasnímaná. Zato s Trishou mydlící se se všemi hlava nehlava se tady nešetří. Plavovláska v pohodě skolí více jak metrákového chlapa v posilce, tvrdě natáhne hostům v baru když se po ní sápou a své asijské protihráčce taky solidně nabančí. Když to tak vezmu film jsem shlédnul hlavně kvůli ní. Nepřetržitá akce, absence sexy scén s krasavicí Trishou, příjemné herecké obsazení a film dělá jako celek čest své kategorii. Mé hodnocení: 60%

Báječná léta pod psa (1997)

Komedie natočená podle románu Michala Viewegha s humornou nadsázkou zachycuje osudy jedné obyčejné rodiny za komunistického režimu, v době, kdy bylo Československo okupováno sovětskými vojsky. Život se tehdy podobal spíše frašce než tragédii, ale hranice mezi oběma extrémy byla tenká a lehce překročitelná. Hrdinové filmu se najednou ocitají v existenčním a politickém tlaku, ale konečné řešení příběhu je smírné. Knižní předlohu jsem nikdy nečetl a tak nemůžu srovnávat nakolik je odlišná od filmového zpracování, ovšem výsledek je z rodu těch originálních. Svůj podíl na tom nesou i dobře zvolení herci, kteří své role v dlouhém časovém období, ve kterém se film postupně odehrává, sice ne vždy přesvědčivě vystihli ,nicméně působili v absurdní době poměrně autenticky. 80%

Báječný den (1996)

Novinář Jack Taylor musí několik dní hlídat dceru, protože její matka odjíždí na svatební cestu s novým manželem. Jenže Jack dceru nejenže nedovede k exmanželčině přítelkyni Melanii, ale ani ji včas nedopraví do školy. Tím pádem překazí školní výlet své dceři i Melaniinu synovi. Tak začíná kolotoč, v němž se točí pološílení zaměstnaní rodiče, jejich děti i láska. Příjemný snímek, který se ať se snaží jak se snaží, nedokáže vymanit z osidel průměrnosti. A to si Michelle Pfeifferová a George Clooney počínají více než zdatně. 60%

Báječný Fantozzi (1986) odpad!

Stvoření Fantozziho. Fantozzi v ráji. Fantozzi v pravěku a tak podobně. Zkrátka "dějiny" světa podle Fantozziho. Tomuhle uhozenému vývaru se už nemůže smát ani pětileté dítě natož dospělý člověk. Paulo Villagio střídá jednu grimasu za druhou a stejně to není nic platné. Vtipnost v nedohlednu, trapnost přímo před divákem. Trik s "obřím" ještěrem v pravěku už byl hůře realizovaný snad jen v pohádce "Princ a Večernice". Dabing Václava Postráneckého se nedostižnému Stanislavu Fišerovi ani nepřiblížil. Fišer na rozdíl od svého kolegy uměl vložit do hlasu vtipnost, i když v originálním znění nebyla, což Postránecký neovládá a dabuje až příliš mechanicky respektive bez zájmu a ani se mu nedivím po shlédnutí tohoto výtvoru. Časy "košilatých" italských komedií protkaných obhroublým humorem jsou (bohudík!) nenávratně pryč. Ta kreténovina se nedala vydržet a myšlenkově by sedla stejnému kreténovi jako byl Fantozzi. Ještě ten pvrní díl jsem bral. Byl relativně vtipný a brilantně nadabovaný. Villagio se však nehodlal po dlouhá léta s postavou rozloučit a nepřipustil si, že už je její potenciál dávno vycucaný až do dna. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš. A zde to platí stonásobně. Nedívatelné cosi! Naprostá ztráta času.Tvůrčí ubohost v největší možné míře. Mé hodnocení: 0%

Báječný svět shopaholiků (2009)

I o chorobné závislosti na nakupování se dá natočit celkem koukatelný film. Závislostí trpí představitelka hlavní role Isla Fisher se svůdným pohledem, ale nečekejte žádnou psychologickou sondu do duše ambiciozní dívky, ale příjemnou, romantickou komedii v produkci slovutného Jerryho Bruckheimera. Karty jsou rozdány jasně a mladá slečna neodolá žádnému výkladu nebo výprodeji s luxusním značkovým zbožím, ačkoliv není při penězích a v zádech má neúnavného exekutora. A když se neprobojuje do redakce modního časopisu, zkusí své štěstí jako fejetonistka ve finančnickém časopise, jemuž šéfuje muž jejich snů Hugh Dancy. Několik komediálních eskapád hlavní představitelky, následně provázených jejím nevinným pohledem a nejméně půl hodiny před koncem odhadnutelný konec. Naivní romantické filmy se budou asi točit neustále. Tenhle je jedním z nich. 60%

Bakaláři - Balkón (1975) (epizoda)

Vojín Županič, ano, hádáte správně, později známý herec Ladislav Županič, radostný z rudého zamoření, sloužící lidu v normalizačních podmínkách, posílá do tehdejší čs televize svoji povídku, která je založena na skutečné události. Na události, kterou osobně prožil coby mladík v zeleném suknu. "Opušťák" z kasáren pro vojína povinné vojenské základní služby, tedy těžké scifi z dnešního pohledu, a zrovna na Silvestra. Županič ale v povídce nehraje, zastoupil ho Jaromír Hanzlík, "kolegiálně" se ale v jednu chvíli (mimo scénář) představí jako svobodník Županič, i když se tak nejmenuje. A tak si voják jede zapíchat se svojí milou, co vás nemá, nedostaneme se ani k misionáři, snad by se Hanzlík s Konvalinkovou k tomu i měli, jenže jim slastné chvilky nedopřejí rodiče, co se předčasně vrátili domů. Svobodníkovi zbývá jediné útočiště a tím je balkón. Je prosinec, taková zima, až i hučení v klacku zamrzne, a když se náhle zjeví rodiče jeho milé, volí svobodník skok o patro níž. A dál už je to celé jen sled trapasů, které jsou funkční hlavně s ohledem na tehdejší dobu a poměry. Asi dnes už vojína na balkóně tátové dnešních dcer nenajdou. Celá povídka má působit strašně moc vtipně. Mně nepřišla vtipná vůbec. Herci, kteří byli k dispozici, zrovna nepatří k těm, kteří by něco kazili, tudíž díky nim se to vidět dá. Zub času ovšem zahlodal mocně. Povídka je natočena v černobílém formátu, obraz je vyloženě hnusný, technika je hodně "sovětská". Pokud máte rádi Hanzlíka v jeho nesmělých až ustrašených rolích exotů a Bláhu pouštějícího blesky coby žárlivý manžel, určitě si tu čtvrthodinku, co tahle povídka trvá, budete pochvalovat. 5/10