Aaltra (2004)

Minimal road movie s dvojicou individuí na vozíčkoch. Nízkorozpočtový humor, ktorý nenápadne smeruje do Fínska... A.K. Skvelá zábava pre fanúšikov "suchej komédie". 90%

Absurdistán (2008)

Mňa táto absurdná alegória celkom pobavila:-) Neviem čo všetci od tohto filmu očakávajú alebo mu stále vyčítajú. Je to parodicky ladená etnografická freska. Rozhodne nejde o depresívnu kravinu či efektne natočenú frašku! Už to si myslím, že stačí k spokojnosti diváka nad dobre stráveným časom pri pozitívne naladenom filme:-) Divákom originálného snímku TUVALU http://www.csfd.cz/film/70390-tuvalu/ snáď ani nemusím vysvetľovať, kto je autor, a v čom je sila jeho tvorby:-)))

A co všechny ty ženy (1964)

Bergmanovi komedialna forma nesedi. Je skor absolutny majster dramy. I ked niektore divadelne prvky su vcelku fajn poriesene.

Adamova jablka (2005)

Perfektná čierna komédia o "sile viery", rasovej neznášanlivosti a iných závislostiach:-) Parodovanie notoricky známych symbolov a dokonca citácie filmov. Odporúčam fanúšikom škandinávskej "komédie" :-)

Akira (1988)

Hustééé! V poslednej dobe si robím prehľad v Japan Anime a AKIRA je právom považovaná za legendu tohto žánru. Ja len môžem skonštatovať, že náročnejší film svojim spôsobom rozprávania príbehu, silným postapokalyptickým posolstvom, skvelou hudbou a maximálnym výtvarným spracovaním som dávno nevidel. Obsah je silnejší než animovaná forma. Film určite patrí do kategórie pre náročného diváka a jednoznačne ho možno zaradiť aj do zlatého fondu svetovej kinematografie. 100%

Akumulátor 1 (1994)

Jeden z naj Svěrakovských filmov (otec&syn ):-))) Kopec fantázie, humoru a mystiky:-))) Určite patrí do skupiny kvalitnej českej komédie!

Alenka v říši divů (2010)

Veľké sklamanie:-((( Samoúčelné digitálne efekty bez štipky poézie! Pre mňa najslabšie filmové stvárnenie fantastickej literárnej predlohy a najhorší T.Burtonov počin v celej jeho tvorbe! Johnnymu sa čudujem, že sa dal nahovoriť na úlohu zhovadilého Klobučníka:-( Úplne mimo autorského zámeru imaginárneho príbehu pre deti. Sproste komerčný 3D gýč! 15%

Alonzo, muž bez rukou (1927)

Na svoju nemú éru ide o kvalitne vybudovanú drámu, ktorá vďaka hereckým výkonom a skvelej kamere získala neopakovateľnú atmosféru. Vrelo odporúčam najlepší film so super hercom Lonem Chaneym, ktorý predvádza z nohami viac než len mimické kreácie a režisér Tod Browning ukázal, že mu plne postačuje vizuálne stvárnenie. Kinoklub 100%

Alphaville (1965)

Noir / Sci-fi pecka:-) Typicky čudný Godard! Alphaville má svoje neopakovateľne čaro. Kto ho videl v kine asi vie o čom hovorím. Absolut kinoklub:-) Pre náročnejších divákov!

Amatér (1979)

Kieslowski exceluje vo svojom subjektívnom pohľade na človeka, ktorému sa ani nesnívalo o filme a nasledkoch na jeho život. Všetko začalo nevinne (natočením neviniatka - vlastnej dcerky Irenky) a končí až tragicky (nechcením zásahom do života iných...) odlúčením od rodiny. Na konci sa kruh uzatvára v otočení kamery na samotného aktéra AMATORA. Kieslowski touto sebareflexiou polemizuje o zmysle"objektívného" zachytenia života na filmový pás. Film odporúčam všetkým začínajúcim cinefilom. Základny kameň polskej kinematografie!