axiom

Vašek Kristl

okres Nový Jičín

<< předchozí 1 2 3
    • 11.11.2017  19:05

Flashbacky v českém seriálu! Nevídáno :-)

• 3.2.2017  21:54

Sám sebe zde nazval samožerem a má pravdu, ten chlapec.

• 20.8.2016  11:31
    Gottland (2014)

Takové celé nějaké toporné. Čekal jsem od toho více.

• 14.3.2015  15:11
    Synkopy 61 aneb Válka je vůl (TV pořad) (1996)

Vzpomínky z mládí. Dnes už to asi nikoho neosloví.

• 2.1.2014  17:23

Viděl jsem i naživo zhruba před těmi třiceti lety. Je to klasika, dobře se to poslouchá i sleduje. Tak jsem měl zažitého Donutila a po revoluci a jeho přechodu do Prahy mně šokovala jeho vizuální proměna. A nejen vizuální.

• 31.10.2010  15:16

Úžasný film, skvělé herecké obsazení.

• 28.9.2010  21:20

Z dnešního pohledu bych to hodnotil tak na dva body. Ale bod přidávám za rok vzniku a další za novou hudbu, která má dnes, 28.9.2010, svoji premiéru.

• 30.8.2010  14:03
    Vyprávěj - ohlédnutí (TV film) (2010)

Pěkné shrnutí letem světem a malé opáčko před novou řadou seriálu.

• 5.2.2010  20:30

Můj oblíbený malíř, jedo dílo je zvláštní skládanka, kterou si vykládáme určitě jinak, než on měl na mysli, ale stále nás oslovuje.

• 30.1.2010  23:06

Jak tento film hodnotit? Ano, je naivní, možná dnes až směšný, ale to byla první auta a letadla taky. Musíme se na něj podívat prismatem let, ve kterých vznikl a uvědomit si, že bez těchto filmů (i těch béčkových) bychom se dnes nedívali na Avatar.

• 6.1.2010  19:41
    Mamma Mia! (2008)

Film je poctivá letní komedie za tři hvézdy, ale písničky mého mládí a krásné moře - dávám čtyři.

• 28.12.2009  16:45

Krávovina...

• 4.12.2009  17:47
    2012 (2009)

No nevím, čekal jsem od toho více. Takové luxusní a drahé béčko. Místy velmi křečovité a předvidatelné, happy end a světlé zítřky, povinná smrt vedlejší kladné postavy nebo několika, klišé na klišé. A i ty trikové záběry už jsme viděli lepší.

• 24.11.2009  21:47

Silný dokument. Měli by ho povinně vidět všichni popírači holocaustu a vypatlaní moderní náckové.

• 24.11.2009  21:40

No, celé to jakýsi smysl nesmysl dává... To říkám asi proto, že jsem na to připraven Lynchovými ostatními filmy. Lauru Dern mám rád a hraje tu dobře a přes to číslo 47 je to vlastně Star Trek, tak proč ne.

• 9.9.2009  21:26

Pamatuji si na tento film z raného dětství, tenkrát mne fascinoval. Zdá se mi, že ho často vysílali o Velikonocích. Na dnešní dobu by asi byl pomalý, černobílý, ale tehdy se mně moc líbil.

• 28.8.2009  11:28

No je to zajímavé, jak se na takovém kousku země ty osudy mlely. A úplně nejsilnější je vyprávění jedné hrdinky o tom, jak jely s maminkou s truhlou na tragači asi 10 km pohřbívat bratra, který zahynul na konci války v nějakém ústavu a měl být pohřben v hromadném hrobu v pytli.

• 13.5.2009  12:57
    Já, robot (2004)

Dobrý film v kontextu všeho toho scifi smetí, které se točí. Viděl jsem ho delší dobu po premiéře, ale to mu nic neubralo na kvalitách. Asimova mám jako autora moc rád a tato adaptace sice není zcela přesná, ale drží se jeho ducha. A osobitě pro mě - hodnocení s pořadovým číslem 3500.

• 15.4.2009  19:57
    Mollové tóny Karla Kryla (TV film) (1992)

Teprve dnes tento film dostává tak nějak svůj smysl, vidíme kolem sebe to, co v podstatě Kryl se svými zkušenostmi z emigrace viděl už tehdy. I mně se tenkrát, kolem toho roku 1992, zdálo, že to se svými útoky přehání, ale měl bohužel pravdu. Jeho názory proložené písněmi mají co říct tomu, kdo dokáže posoluchat, i nyní.

• 15.12.2008  22:50
    Krásy evropského pobřeží (TV seriál) (2005)

Pěkné záběry, hlavně ty letecké, ale i jiné, charakterizující danou lokalitu.

• 7.12.2008  21:10

Zvláštní film, o kterém jsem hodně četl, ale nějak se k němu nemohl dostat. Byl jsem na něj zvědav - a nezklamal mne. Je to taková pohledná kombinace anime a steampunku, která mně velmi vyhovuje. Dávám 5.

• 20.11.2008  17:20

Byl to člověk, kterého jsem si vážil a je možná dobře, že se nedožil toho, co se dnes v naší zemi děje.

• 2.11.2008  01:23

Můj děda tam válčil taky. Ale nejen proto se mně tento dokument líbil. Je opravdu dobrý a je vidět, že autor má k tématu osobní vztah. Nebyli jenom legionáři, ale i tito vojáci, kteří museli jít do války - můj děda měl 17 let, když tam byl. Přežil, jinak bych to teď asi nepsal, ale mluvit o tom moc nechtěl. A to, co řekl, bylo otřesné.

• 1.10.2008  19:54
    Ahoj, Ostravo! (koncert) (2004)

Ano, opravdu pěkný sestřih, jen mohl být delší. Nohavicovy písničky plus setkání se starými známými z našeho kraje, bylo to hezké zavzpomínání.

• 15.6.2008  15:34
    80. Annual Academy Awards (TV pořad) (2008)

Byla tam Markéta s Glennem a já pocházím taky z Valmezu, tak za pět.

• 15.4.2008  22:23

Bylo to jakési takové divné. Začátek a rozjezd celkem dobrý, kamsi to směřovalo, ale pak se to tak nějak divně zvrtlo a doklopýtalo až do smutného konce. Tak do půlky filmu jsem uvažoval o 4, ale ne, ne.

• 27.2.2008  12:47

Parodie vezoucí se na věhlasu seriálu, opepřená špetičkou dobové "erotiky". Zajímavé na tom je snad jen to, že montáží vlažné svlékací scény s Petrou Černockou na opus mnohem drsnější (v České sodě) vznikl vážný soudní spor. Jak dopadl ani nevím.

• 23.11.2007  19:14
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

No, abych řekl pravdu, moc se mně to nelíbilo. Vydržel jsem seriál sledovat do cca 15. dílu prvé řady, ale pak jsem toho nechal. Moc překombinované, místy až samoúčelně, anebo to není moje krevní skupina, nevím. Nechápu hysterii kolem tohoto seriálu.

• 2.9.2007  00:51
    Arabela (TV seriál) (1980)

Skvělý seriál, dnes bychom řekli fantasy, ale tenkrát se na to tak nehledělo. Hráli tam snad všichni čeští herci (kteří tenkrát mohli!) a dobře se na to vzpomíná.

• 2.9.2007  00:49
    Andělé v Americe (TV seriál) (2003)

Zvláštní seriál nebo miniserie, námět ne příliš originální, ale zpracování a obsazení výborné.

<< předchozí 1 2 3