Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Cassel po dlhšej dobe pozitívny hrdina. Záporaci mu z jeho tvárou idú zjavne lepšie. Zvyšný kasting, lokácie, kostýmy prvotriedne. Teším sa na mylady..

Karaoke blues (2023)

Sucho a jednoducho podaná romanca na fínsky spôsob. Chutila mi..

Zóna zájmu (2023)

Umelecky spracovaný holokaust, konkrétne cez rodinu Hössových. Síce sa tá stiesnenosť občas prejavila, ale nie som fanúšik predlhých záberov. Akí to boli v skutočnosti hajzli vedeli len tí, čo prežili..

Den dobytí Bastily (2016)

Špičkový akčný film so sympaťákom Idrisom. Jednoduchá zápletka so známym koncom. A predsa ma to bavilo..

Tetris (2023)

Ach, kde sú tie časy. 5 palcová disketa a zelený monitor. Polovica pedagogického zboru to hrala. Chvíľu som držal aj rekord. A teraz sa mi spomienky vrátili v tomto svižnom thrilleri o takej banálnej hre. Rôzni paskudníci chceli zbohatnúť na tvorivom nápade Pažitného a nakoniec sa všetko obrátilo na.... Však uvidíte..

Land of Bad (2024)

Iste, nič nové pod slnkom. No poteší absencia digitálnych efektov, Russelov bohužiaľ iba hlas a dosť kvalitnej akcie..

Alberto Tomba: Vincere in salita (2023) (TV film)

Takí ako on vzbudzujú u ľudí fanúšikovskú vášeň. Všetci sa cítia víťazmi. Podobne ako u nás hokejisti. Keď sa im darí, každý bulo behá so slovenskou vlajkou na aute. Keď nie, svoje frustrácie zo života hádžu na sociálne siete. Alberto mal šťastie, že vtedy internet bol v plienkach..

Veľký kaňon (2023)

Barabáš je taký náš Attenborough. Úchvatné zábery, skvelá partia, má to príbeh a hudobne presne doplnené. Z tých ľudí sála pohoda a dobro. Aspoň takto sa virtuálne zúčastním tých dobrodružstiev, za čo mu veľmi ďakujem..

Soudci pod tlakem (2021)

Je povzbudivé, keď sa nájdu takíto ľudia ochotní postaviť sa za skutočné právo..