Absolvent (1967)

Absurdní až přecházející v grotesku, ale zároveň velice zábavné.

Aenigma (1987)

V rámci tvorby sračkaře Fulciho se jedná o nadstandardní dílo. Když se na Aenigmu, ale podívám trochu globálněji, tak už to taková sláva není. Téma vraždícího telepata v kómatu bylo mnohem lépe a mnohem dříve zpracováno v Doteku Medusy. Takže dávám s odřenýma ušima 3 hvězdy - 51 %.

Æon Flux (1991) (seriál)

Po sérií revolučně animovaných kraťasů, které velmi úspěšně běžely na MTV, bylo autorům navrhnuto, aby natočili 10-ti dílný seriál s anarchistickou agentkou Aeon Flux. A musím říct, že se jim tyhle cyberpunkové vize více než povedly. Autoři se s divákem vůbec nemazlí a každý díl začíná víceméně už uprostřed nějaké akce. Vůbec nic není vysvětleno a divák si musí ze střípků skládat děj sám. A předpokládám, že kdybych se zeptal jakéhokoliv diváka, který zrovna viděl některý z dílů, o čem díl byl, dostal bych spoustu různých odpovědí a každá by byla dobrá.

A Fly in the Pink (1971)

"Pozor, hlášení! Ze zemědělského výzkumného ústavu unikla vysoce agresivní, abnormálně silná, speciálně vyšlechtěná supermoucha." ozvalo se rutinní hlášení z televize. Růžový Panter ovšem dále lelkuje v křesle a nečinní žádná preventivní opatření proti náletu nebezpečného dvoukřídlého hmyzu. A to byla jedna z chyb, které v životě udělal růžový sadař amatér, protože ovocemilující přítel Jeffa Goldbluma si vybral k návštěvě a k následnému zničení právě ovocný sad lenivého pantera. Tentokrát se autoři vytáhli a i přes tradičně velice slabé a nepovedené fórky se divák dočká vynikající a zdrcující pointy.

Aftermath (1994)

Trochu mi uchází, pro koho byl tenhle film natočen, protože nekrofilie není ani nikterak rajcovní úchylka a na průběh pitvy určitě existují vhodnější studijní materiály. Takže jedna hvězda za konečnou pointu s domácím mazlíčkem.

Akai (2006)

Docela netypická, atmosférická a krvavá podívaná o osamělosti jednoho smutného upíra. Film je téměř beze slov, takže začínajícímu lingvistovi amatérovi nevadí neznalost portugalštiny.

Alias (2001) (seriál)

Jsem celkem nešťastný, že jsem se díval na první dvě části, a to z důvodu, že jsem podle zdejších komentářů očekával naprostou bombu a viděl jsem trapárnu s několika klišé (potrhlý vědec ve službách tajné organizace, přestříhávání drátků u bomby) a mnoha nesmysly např. pistole, která střílí za roh ve scéně, kdy hlavní hrdinka vběhne do výtahu kolem ní lítají kulky a přitom střelci teprve přibíhají zpoza rohu, supertajná organizace, o které nesmí nikdo vědět má nabouchaného liftboye ve výtahu v normálním mrakodrapu a vůbec chování tajných služeb je nějaké takové naivní. Herci jsou vesměs velmi nesympatičtí až na onoho zbrklého vědce a na jakéhosi psychologa tajné organizace, který je mi sympatický jen tím, že ho hraje Angus Scrimm. Takže mé neštěstí spočívá v tom, zda dát seriálu ještě šanci nebo to bude ztráta času. Zatím nehodnotím.----------Po dvou dodívaných sezónách musím přiznat, že mě seriál i přes hromadu hloupostí a nelogičností chytil pomyslným drápkem. Nicméně, nehodnotím, protože jsem se zatím nedočkal smysluplného uzavření hlavní dějové linky.

Alles dreht sich, alles bewegt sich (1929)

Kouzelník přičaruje do cirkusu diváky. Diváci s napětím sledují neuvěřitelné kousky artistů. Ti totiž díky filmovým trikům předvádějí úžasné věci. Rozdvojují se, půlí se, žonglují s desítkami talířů, chodí po zdi a po stropě. A nakonec se mezi diváky strhne bitka, což je příležitost pro další trikové orgie. Tedy různé deformace těl a obličejů zůčastněných a lítání vzduchem.

Americký ninja (1985)

Rozhodně pro určitou věkovou kategorii, konkrétně pro kluky ve věku 10-13 let, film jasně za pět hvězd. A jestli tady zahlásí nějaký 13-ti letý pseudointelektuál, že ho to nebere, tak ho budu těžce litovat a hlavně mu nebudu věřit, protože tohle je ten pravý a jediný hrdina a hraje ho Michael Dudikoff a já se za to, že jsem ho měl rád, nestydím, i když teď vím, že je to opravdu naprostá sračka. A dávám ty dvě hvězdy za ty vzpomínky.