Kočka na rozpálené plechové střeše (1958)

Paul Newman je jako cynický alkoholik výborný. Akorát bych měl jednu výtku. Na to, že vypil během dne 4 láhve whisky, byl až moc střízlivý.

Každý den karneval (2005) (TV film)

No pesimista říká:"Už nemůže být hůře" a na to optimista:" Ale může!". Jsem zvědavý, co by odpověděl Ing. Jílemnický (Pavel Zedníček).

Faust: Smlouva s ďáblem (2000)

Podivná sračka s odpuzujícími triky a gumovými špatně sednoucími maskami. Akční scény jsou natočeny dost pomalu, ne že by to byl schválně zpomalený záběr, ale herci se pohybují opravdu pomalu. Režisér asi později zapomněl záběry zrychlit ať to má nějakou dynamiku. Za to krev a končetiny lítají dosti rychle. Přesto dávám dvě *, protože jsem se docela bavil a mám takové béčkové sračky rád.

Interno di un convento (1978)

Celkem dost nuda. Jeptišky se snaží za zády matky představené ukojit své sexuální touhy. Dá se říct, že o tomhle je celý tento nudný film. Přesto má určitý status kultovnosti, asi pro prostředí, ve kterém se odehrává. Měl jsem sto chutí ho vypnout a nedodívat. Jediné, co mě udrželo u sledování je vážná hudba, která je opravdu skvělá a hraje skoro pořád a má takový romanticko gotický nádech. Ještě jednou zdůrazňuji, nenechte se nalákat onou kultovnosti, nestojí to za to.

Inferno (1980)

Jsem přesvědčený o tom, že příběh šel poskládat mnohem smysluplněji, avšak to co zůstalo. úplně stačí k uspokojení mých hororových choutek, protože zůstala hlavně atmosféra a ta je opravdu hutná, temná a červenomodrá. Je jen škoda, že úplný závěr je nějaký takový odbytý.

Dead or Alive 2: Tóbóša (2000)

Film ze začátku plyne dost pomalu a nudně. Ovšem počínaje scénou hraní divadla pro děti dochází k obrátce a film nabere tempo a jeden úžasný nápad střídá druhý (vražda trpaslíka, divadlo pro děti prostříhané scénami vyřizování účtů mezi yakuzou a triádami, letící peří a další).

Den mrtvých (1985)

Mé hodnocení nemůže být jiné už jen pro ten mrazivý a depresivní začátek. "Hello, is anyone there?", který použila kapela Gorillaz v úvodě písničky M1 A1.

Trespassing (2004)

Další řádový horor o prokletém domě, tentokrát trochu říznutý slasherem. "Vrah" používá k eliminaci nezvaných návštěvníků různých pasti, pasti, pastiček a v neposlední řadě také zahradních nůžek. Herci působí dost unaveným dojmem, což je celkem plus, kamera je patřičně roztřesená, ale ne natolik, aby to divákovi kazilo požitek se sledování a potěší i nervní hudba, která je ovšem trochu hororově univerzální a tudíž nikterak originální. Ono celý film není nějak zvlášť originální, což se u hororu dá dnes celkem tak na 80 % čekat, ale neurazí a ta hodina, kterou film trvá uteče jako voda (titulky na konci filmu mají cca. 15 min. a na začátku cca. 5 min). Jo a ten plakát je úplně k jinému filmu.

Chuť čaje (2004)

Škoda, že nejlepší mikropříběh filmu byl už na začátku, jo je to ten o prvním sraní v lese.

Bonnie a Clyde po italsku (1982)

No jo. Přestárlý slizoň Villaggio se snaží seč může přesvědčit silně krátkozrakou sexbombu Muti, že je urostlý gauner. No a ta mu to samozřejmě sežere i s navijákem. Je to stupidní, ale celkem zábavná podívaná.