Brontosaurus (1979)

Spolu s Enšpígelm taky moc nechápu některé komentáře, je to dobrý film o dětech pro děti, žádná socialistická eko-agitka. Teď jsem viděl po letech a na rozdíl od mnoha oscarových rádobydojemných sraček mě celkem bavil od začátku do konce. Stojí ze shlédnutí už kvůli snad jediné Svěrákově roli záporáka. Hodnotit, jak film zpracovává téma ekologie, je dost zcestné. Ostatně téma ekologie zpracovává dost zcestně celá EU.

Nelítostný souboj (1995)

Aspoň o čtvrthodinku kratší to být mohlo. Ale jinak vynikající, hlavně se mi líbil záporák Kevina Gage, toho jsem se bál i doma v teple u obrazovky (i když je fakt, že jeho scéna se zabitím prostitutky je v kontextu filmu celkem zbytečná). Docela odvážná mi přišla ta přestřelka před bankou, kde se motala spousta civilistů, to nevím, jestli by si policie dovolila.

Televizní společnost (1976)

Pár vtipných replik (hlavně od Faye), jinak docela nuda. Že televize udělají cokoli kvůli sledovanosti? OK, ale co je na tom geniálního a nadčasového? Nijak mě nevtáhlo, protože jsem tomu nevěřil, na takový pořad, kde nějaký zahořklý dědek nadává na společnost, by se nikdo nedíval. Aspoň podle mých zkušeností bezdomáči s podobným posestvím moc obecenstva nepřitáhnou. Zkrátka film postavený na jednom nápadu, který celý film neunese, a místo zkrácení to rejža naopak natahuje.

Dobrá Voda (1982) (seriál)

Kdysi se mi to celkem líbilo, po letech jsem si dal jeden díl a zklamal, ani mě nezajímá, co bude dál. Takové nudné a plné patosu, dialogy a postavy nic moc, i když zahrané je to pěkně.

Okres na severu (1981) (seriál)

Rozšafný okresní tajemník Pláteník tak ňák lidsky pomáhá pracovitým a schopným, krotí horlivé a radikální, bojuje proti korupci a papalášství. Mně to baví, má to zajímavé zápletky, vtipné dialogy a - i když se jedná o okresního tajemníka - není to zas tak poplatné režimu, jak by se mohlo zdát. Hlavně souboj s ambiciozním tajemníkem Vejříkem je ligový, Ej Hlemýžďova historka mu dodává ještě nový rozměr. Na Nemocnici to sice nemá, ale oproti Plechové kavalerii nebo Nejmladšímu Hamrovi to má větší spád.

Severní blata (2006)

Solidní detektivka s dobrou atmosférou, pěkná kamera. Někomu tady chybí více zvratů a vyhrocených scén, ale mně naopak vyhovuje, když je detektivka aspoň trochu uvěřitelná. Nepotřebuji geniální padouchy s neomezeným rozpočtem hrající si s obětí na kočku a na myš, aby na to v poslední chvíli doplatili. Tady ti mírně dementní týpci odpovídají spíše realitě. Jenom ta linie s fetující těhotnou dcerou se mi moc nepozdávala, tu bych klidně vyškrtl.

Nejmladší z rodu Hamrů (1975) (seriál)

Kolektivizace vítězí. Scéna, kdy Honzík mrštil šutrem na agitátory v autě, měla grády, ale nakonec se vše vyřešilo na padesátá léta až moc hladce. Osmašedesátý Honzík odmával jediným trefným projevem a bylo po remcání. Pobavila scéna s fermetrákem, po kterém sáhnul i postarší studentík Hamr. Ale jinak se tam toho moc neděje, hlavně poslední díly zbytečně přetékají nostalgií, Havelkové až stříká z uší.

Slečna Marplová - Ohlášená vražda (2005) (epizoda)

Jeden z lepších dílů, ale hodnocení nezvednu. U Agathy mně trochu vadí, jak furt zakládá zápletky na událostech, co se staly před mnoha lety (v tomto díle to aspoň neschovává na poslední pětiminutovku). U Marpleové chybí navíc Poirotovy hlášky a charisma. Ta herečka na mě moc mazaně nepůsobí, Meryčka Rosůlková ji strčí hravě do kapsy.

Slečny přijdou později (1966)

Není to tak zlé, atmosféra se mi docela líbila. Jenom to není moc detektivka, policie zjevně rozplete celou síť organizované prostituce už během úvodních titulků (Šmída vbíhá na scénu vybaven falešným americkým pasem a všemi potřebnými kontakty a hesly). Pak si zbytek filmu už jen pohrává se třemi kumpány, aby zjistil, kdo z nich je navíc vrah,, ten se pak sám nepřímo dozná nesmyslným pokusem o útěk během rekonstrukce. Takže policie během filmu nezjistí prakticky nic.