Zmizení (2013)

Na ten film jsem se moc těšil a to asi byl problém. Od Fuxofta měl 90 procent a já šel na jeden z nejlepších filmů roku. Jenže ten nepřišel. Film má výbornou atmosféru a herecké výkony. Hlavně tedy Jackman a Gyllenhaal, ostatní zas až tolik co hrát nemají. Jenže celkový příběh trochu selhává. Je tady na film, který se tváří tak chytře, pár věcí, které jsou nedotažené. U nějakých akčních výplachů bych nad tím mávl rukou, ale tady to působí špatně. Ať už je to konfrontace Kellera Dovera s Alexem, která je myslím i dost zbytečně natahovaná nebo detektivní složka filmu, kde je na můj vkus příliš mnoho náhod které postupně vedou k řešení. A nakonec i závěr mě trochu zklamal a odcházel jsem tak z kina lehce rozladěn, jelikož jsem dostal film cca o 20 procent horší, než jsem čekal. Dávám za čtyři, zčásti proto, že nechci moc ubližovat a zčásti kvůli hercům a atmosféře, jinak je to na 70%.

U pokladny stál... (1939)

Nejlepší Burianův film, majstrštyk, který nezestárl tolik, jako jiné filmy z té doby se spoustou nádherných scének, které jsou výborné i po mnohém zhlédnutí.Nevím, co je Burianovou nejlepší filmovou scénou, zda ošetřování Šlégla nebo začátek v pojišťovně, ale jedno vím jistě - je to z tohohle filmu. 95%.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

První film Svěráka a Smoljaka a hned pecka. Samozřejmě hustě hvězdně obsazené, moc dobrý Sobota, který pak bohužel sk,louzl spíše k trapnosti než komice a lepší výkon podává asi až v Okresním přeboru. Ten film je hodně známý, přesto jsem zažil situaci, kdy se jeden jinak velmi nadprůměrně inteligentní kluk taky řídil kondiciogramem, lidé jsou nepoučitelní: 85%.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Je to výborně napsané, ale příběh to až tak nosný nemá, aby to bylo na nejvyšší hodnocení. Zato herecké výkony jsou excelentní, v čele s fenomenálním Leonardem DiCapriem, který je oscarový, přestože sošku nemá. 85%.

Zvíře (1977)

Belmondo si dvojroli dává s přehledem a Raquel je sexy až to bolí.Ale má to pár trochu hluchých scén a z příběhového hlediska je to trochu nedotažené. Ale ty gagy to zachraňují na poctivé čtyři hvězdy. 80%.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Lakomá Barka a Až opadá listí z dubu za čistých pět hvězd, zbytek tak za čtyři až tři. Celkově to tedy vychází na pěkné čtyři za pohádky od autora, který je uměl vyprávět. 85%.

Ducháček to zařídí (1938)

Pro mě druhý nejlepší Burianův film, spousta skvělých gagů a nezapomenutelných scén, kdy se zuby nehty snaží udržet pan Ducháček chod advokátní kanceláře aristokratům a dalším navzdory. 92%.

Přednosta stanice (1941)

Je tam několik nezapomenutelných scén, které jsou legrační až běda, ale přeci jen na nejlepší kousky od Vlasty Buriana to nemá.Na rozdíl od třeba Ducháček to zařídí nebo U pokladny stál to nemá takovou nosnou kostru. 85%.

Rocky (1976)

Jedna ze dvou nejznámějších postav Stalloneho kariéry, který odvedl v obou částech své práce ohromnou práci, ať už jako scenárista, ale i jako herec. Jeden z jnejlepších filmů o boxu, přestože k realitě to nemá až tak blízko. 85%.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Pro mě je to asi nejslabší film, který pochází od tohoto tvůrčího týmu. Možná trochu moc ambiciózní a nedrží tak pohromadě. Pořád je tam ale spousta dobrých hereckých výkonů a několik scén, které se vryjí do paměti a naštěstí je tam i dost cimrmanovského humoru, který přehluší sentiment nebo ty nebohé králíky. 75%.