Nedotknutelní (2011)

Je to vtipné, má to dobré scény, je to sympaticky obsazené. To, že ve skutečnosti ošetřovatel nebyl černoch je mi vcelku jedno. A netlačí to příliš na pilu. Ale zas takový zázrak, aby to bylo v žebříčku na 10. místě to není. 85%.

Slečna zamilovaná (2009)

není to tak hrozné, rozhodně ne na zhlatou malinu. Mohlo se trochu méně tlačit na pilu a bylo by to ještě lepší. Trochu zlidštit některé postavy, hlavně Sandřinu a bylo by to na vyšší hodnocení a Sandra by možná bývala nemusela přebírat dvě ceny, ale pouze Oscara. 60%.

Zrození šampióna (2009)

Málokdy se mi podaří pustit si film, o kterém toho vím tak málo. Jediné, co jsem vědělje, že dostal Oscara a je o v americkém fotbalu se prosadivším černém klukovi.Tento sport rád nemám a váhal jsem s tímto filmem a moc jsem od něj nečekal. Ale dostal jsem mnoho. Je to moc hezky zahrané, napsané tak akorát, že to nesklouzává ke zbytečnému sentimentu a k tlačení na plyn ve ždímání emocí. Je pravda, že mohli tvůrci ukázat více ze začleňování Michaela do rodiny Touhyů nebo možná i další věci, ale zase by musel být film natažený o dost minut. Takhle má lehce přes dvě hodiny, které utečou a zanechají hezký pocitTo, že tam těch dramatických věcí není mnoho nebo, že nejdou příliš do hloubky mi vůbec nevadí. Možná bych to přirovnal k filmu Báječná sedmička, který je sice o úplně něčem jiném, ale taky je v něm spousta potenciálně dramatických situací a přitom je podáván s lehkostí. A u obou filmů jsem si říkal, kdy se to asi podělá a ono nic a bylo to docela osvěžující. 90%.

PanMáma (2013) (seriál)

Řekl jsem si, že tomu dám šanci. Já mám sitkom dost rád. Z těch českých mála pokusů je to takový průměr. Na Comeback to nemá ani zdaleka, to je bez debat náš nejlepší počin v tomto žánru, ale takovou Helenu určitě předčí. Chce to zvyknout si na ten druh humoru a celkem to jde. Až na ty animované předěly, to je zlo. Originál jsem neviděl, tuto českou verzi hodnotím na 55%.

Přemluv bábu (2010)

Nedávno jsem četl jeden hejt na herce, zpěváky, atd, kteří scpou lidem své politické názory a podporují silou své popularity různé politické strany. Tohle je nepovedený plagiát z USA, který je svým vyzněním spíš na nakopání zadků dvojice protagonistů. A těžko říct, zda měla nějaký pozitivní dopad pro kohokoliv, já myslím, že ani ne. Hnus, 10%.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Ta čtvrtá hvězda je možná trochu z nostalgie, ale je to hhrozně zábavné béčko z osme¨desátek, které dnes působí staře, ale je to zároveň roztomilý kousek. Ale není to až tak nechtěně trapně směšné, jak by to mohlo být. 70%.

Babovřesky (2013)

Troufnu si o sobě tvrdit, že mám dost rozvinutý smysl pro humor různého druhu. Včetně lidového a kameňákovitého typu. Ne, že bych tím chtěl říct, že považuji Kameňáky za dobré filmy. Ale možná, pokud bych už ty vtipy neznal, občas by mě to asi dokázalo pobavit. Tohle dílo je však jen jakoby pokračování, při jehož vytváření Troškovi zásoba vtipů došla. Plno spíš trapna roztaženého navíc na těžko snesitelnou stopáž. Co pro mě chrání tento film před tím, abych mu napálil odpad, jsou docela snesitelné tři hlavní postavy. A tak trochu i scéna strašení, která vychází vcelku slušněa troufnu si tvrdit, že kdyby Troškovi někdo napsal slušný hororový scénář, nemusel by být výsledek vůbec špatný, bez ironie. Ale to jsou celkově jen dvě slabé vlaštovky, za které, plus za lokace, které docela dobře znám, dávám tu jednu hvězdu a 15%.

Riddick (2013)

Má to nesporně charizmatického hlavního hrdinu, má to pár zajímavých vedlejších postav a pár dobrých nápadů, ale tím to končí. Je tam spousta nesmyslů a ačkoliv se to tak tváří, ani zdaleka to není tak cool, jak by to chtělo být. 55%.

Gravitace (2013)

Obvykle říkám, jak je ve filmu důležitý příběh a postavy. A pak přijde Gravitace a z obojího udělá málem podružnosti. O postavách toho zas moc nevíme a příběh je slaboučký. Vše vynahrazuje oslnivý vizuál, který má většinu konkurence daleko za zády. Škoda jen těch fyzikálních podivností, které občas bohužel z té jízdy dokážou vytrhnout a vy si pomyslíte, co se tam stalo za podivnost. Ale celkově to jde odpustit a tak zaokrouhluji hvězdičkově nahoru a dávám 90%.

Chata v horách (2012)

Upřímně nevím, co si o tom myslet. Na mě ten film úplně nefungoval. Nápad není špatný, herecké obsazení je v pořádku. Ale ten mix hororu a komedie na mě v tomhle případě prostě nefunguje. Obecně ano, třeba Raimiho Evil dead 2 je výborný a i jinak se mixu žánrů nebráním, ale tady mi to nesedí. Přesto bych rád viděl dvojku. Asi to zní divně, ale ten konec vypadal zajímavě, ale dvojka zřejmě nebude ani myslitelná z důvodů peněz. 65%.