Velká země (1958)

Prima příběh gentlemana, co se zrovna nehodí do prostředí sporu dvou rančerů. Pro někoho příliš dlouhá stopáž, která ale odpovídá roku vzniku. Dobře zahrané, důraz kladený na charaktery a ne počet mrtvol. Podkresleno kvalitní hudbou, prestě takhle nějak si představuji klasický western.

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Scénáře se více či méně opakují, ale pořád je se čemu smát. Bohužel se člověk bojí, že se takhle opravdu na učet občanů jedná, protože jak je po každých volbách vidět, většině politiků jde v první řadě o sebe a udržení pozice.

Mackenovo zlato (1969)

Krásná scenérie, opravdu hezká podíváná. Mně jednoduše nesedlo prolínání příběhu s vypravováním, navíc příběh docela pokulhává. Na to, že se tenhle western označuje za klasiku, jsou mnohem lepší filmy žánru.

Letadlová loď Enterprise (2006) (seriál)

Poměrně zajímavá dokumentární série, která Vás provede celou pacifickou částí války. Je plná svědectví veteránů, vyjádření expertů a historiků, různých rozborů a animací, technických detailů i autentických záběrů. Až přehnaný patriotismus bych přešel. Co jí ale v mých očích hodně sráží je několikanásobné opakování jednotlivých částí, některé záběry se opakují snad pětkrát, kdy už na ně opravdu nikdo nemůže být zvědavý. A vyjadřování 1st sgt. Williama Bodettea bych nejradši vystříhal, ačkoliv věřím, že všechna ocenění získal po zásluze.

Gran Torino (2008)

Nějak jsem nedokázal překousnout rychlost obratu v chování hlavního hrdiny. Jinak ovšem super film a výborný tip na večer.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Rozhodně jsem se nenudil, naopak několikrát opravdu nahlas rozesmál. Pokud máte rádi vojenské prostředí, je to tip pro vás.

Exmanželka za odměnu (2010)

Není to kdovíjaká podívaná. Ale pokud hledáte film, na co se podívat se svojí něžnější polovičkou, neměl by zklamat. Klasická holywoodská oddechová trochu romantická rádobykomedie, kterou drží nad vodou sympatičtí herci.

Co je vám, doktore? (1984)

Bavil jsem se docela dobře. Co jsem ale nedokazal překousnout je pokus o moderní hudební doprovod. Ty zvuky se hodí do seriálu Návštěvníci, ale sem ne.

Kvaska (2007)

Kdo nemá rád Landu nebo muzikály, pro toho Kvaska určitě není. I ty ostatní zklame příběhem a hereckými výkony, ale tak už to u muzikálů chodí.

Bobule (2008)

Jak píše Galadriel, nejlepší by bylo nemuset koukat na první část filmu, odehrávající se v Praze. Ve filmu je jinak pár povedených vtipů, ale ta výplň mezi nimi mi nesedla.