Transformers (2007)

Obrazový průvodce výzbroje americké armády, úchvatné filmové triky a sympatičtí plechoví hrdinové, tvarující se z ještě sympatičtějších vozidel, letadel a magneťáků. Doslova hyper tempo akčních scén a záběrů mě přímo vcuclo do robonitra a vyplivlo po necelých 150 minutách. A Megan Fox to opravdu moc, moc sluší. Mé proti je stále dokola obehraná americká dějová písnička, jak že průměrný, přitroublý a neschopný Amík ke štěstí přišel, do které přesvědčivě zapadl Shia LaBeouf.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Příjemně jsem se bavil a konečně se po hodně dlouhé době těšil na to, že v televizi je alespoň jeden den v týdnu koukatelný pořad. Zábavně podané nahlédnutí na strasti a slasti venkovské kopané, podrobná analýza funkčnosti malého klubu s přímo fanatickým kapitánem, který má fotbalové srdce na správném místě, protkaná klasickými problémy synů venkova. Zároveň smekám před Luďkem Sobotou, který je v tomto seriálu naprosto úžasný.

Predátor (1987)

Na svoji dobu omračující chameleonní triky lovce lebek z jiné planety. Doslova mrazivá atmosféra, prolínající se během celého filmu, jednoduchý děj, nefalšovaní „muscle heroes“ a tuny vystřílené munice – tohle je prostě filmová klasika 80-tých let a moje filmová libůstka. Jaké štěstí, že prcek Van Damme nezůstal u role Predátora, i když na druhou stranu místo raketových střel mohl po Dutchovi a jeho jednotce metat otočky a roznožky.