Amarcord (1973)

Musel jsem se tím prokousávat nadvakrát, Fellini mě svým sledem náhodných rádoby vtipných scén skoro unudil k smrti. Opravdu nechápu ceny akademie a vlastně jakoukoliv cenu. Třeba mi to někdo někdy vysvětlí, já se o to podruhé už pokoušet nebudu. Asi jsem už příliš zdegenerovaný hollywoodskou filmovou mašinerií, ale s nálepkou "barbar" na čele kvůli tomu chodit nebudu.

Apokalypsa (1979)

Kdyby vojáci místo vody pluli v pekelné lávě, vůbec bych se tomu nedivil. Jeden z nejlepších filmů z vietnamského pekla. A teď si jdu pustit Wágnerovy valkýry.

Asfaltová džungle (1950)

Dost svižný a napínavý noir s Sterlingem Haydenem, kterého mám s každým dalším snímkem radši "Quit crying and get me some bourbon! " Čekal bych více hodnocení vzhledem k tomu, jak moc tehdy inspirovala Asfaltová džungle další filmové tvůrce. Plakát s Marilyn je vzhledem k tomu, jak dlouho stála před kamerou , srandovní.

Barton Fink (1991)

Zatím nejlepší Coeni,co jsem měl možnost vidět.Pořádně se mi to zažralo do mozku a nemůžu na to přestat myslet. Dokonale zvrácený (snový?) film. A ten smysl pro detail! Musím to sjet znovu...

Breezy (1973)

Breezy: Nejkrásnější zapadlý klenot, který jsem kdy mezi filmy našel. Promeškal jsem zpočátku titulek, že snímek natočil Clint Eastwood a teď, když si to tu na ČSFD prohlížím, tomu pořád ještě nemůžu uvěřit. Už dlouho jsem neviděl něco tak upřímného a lehkého a zároveň tak emocionálně silného. William Holden mě opět přesvědčil, že umí.

Cesta do zatracení (2002)

Přesně na takový film jsem čekal už dlouho! Přiznávám svou úchylku na gangsterské filmy, ve kterých se problémy řeší v plášti a klobouku za pomocí chicagského psacího stroje. A ten déšť!

Český lev 2011 (2012) (pořad)

Aneb když necháte Lucii Bílou mluvit déle než 3 vteřiny.

Ďáblův advokát (1997)

Ten film má 2 hlavní faktory - myšlenku a Al Pacina :)

Danny Rose z Broadwaye (1984)

It's very important to be guilty. I'm guilty all the time and I never did anything.

Děrsu Uzala (1975)

Upřímnost, přátelství, krása.