Smrtonosná past (1988)

V smrtonosnej pasci sa stretávajú mnou obľúbené vianoce a menej bežné vianočné problémy..... John McClane a jeho vrcholná rola, ktorá mu bola asi súdená. No a samozrejme aby som nezabudol na supersladké piškóty Twinkies, tie mám rovnako rád, ako čierny šerif Reginald VelJohnson.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

K filmu mám veľmi emocionálny vzťah, pretože som ho prvýkrát videl v poriadnom kine v Bratislave v dolby surround system, samozrejme nevediac, do čoho idem. Počas celého filmu som sa cítil ako keby sa ja osobne bojoval v Normandii a každá guľka, každý pohyb tanku mi pumpoval adrenalín do žíl. Ešte chvíľu po opustení kina som mal tep asi 140. Odvtedy som už taký intenzívny zážitok v kine nemal. Čo sa k tomu zážitku trochu približovalo bol film Gravitácia, to som však pozeral nedávno doma na bežnom domácom kine. Keby som na to išiel do kina, možno by to bolo podobné

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Absolútne nedôstojné pokračovanie československej klasiky. Najhorší z najhorších. Keď niekde zahliadnem už len ten komerčný názov filmu, rybička sa mi vo vrecku otvára(to isté platí aj pri filme Dedičství 2). Možno keby mal režisér k dispozícií Růžičkovú a Menšíka, dopadlo by to o niečo lepšie, tí vedeli vyčarovať zábavu aj z ničoho...

Sám doma 3 (1997) odpad!

Vianočný film, ale chýbajúca vianočná hudba, a namiesto nej akási akčno-depresívna doplnková muzika, už vopred predurčila tento film do kategórie odpadu, ďalej vulgárne správanie a vyjadrovanie všetkých protagonistov tomu dali len správnu žumpovú korunu. Radšej už nehovorím o tom, že výmena herca, nezmyselná zápletka a málo vtipných scén, celkovo tomuto odpadu veľmi neprospeli. Neviem, či je to prekladom alebo hlavným hercom, ale mám taký pocit, akoby ho k účinkovaniu v tomto filme prinútili vlastní rodičia a malý im to natruc vrátil tým, že sa vôbec nesnažil. Nedostatočný herecký potenciál však majú aj ostatní účinkujúci, takže aj film je rovnako nedostatočný. Pre mňa je toto jeden z najhorších filmov všetkých čias. 0%

Tenkrát na Západě (1968) odpad!

Po dlhej dobe som sa konečne odhodlal pozrieť tento film, s ohľadom na extrémne vysoké hodnotenie. Čakal som výnimočný filmový zážitok, aj napriek tomu, že westerny až tak neobľubujem....každopádne rád si pozriem Vinetoua, či Sedem statočných, o ktorých tvrdím, že sú to skvelé filmy. To však nie je prípad tohto "umeleckého diela", haha, tu som bol neskutočne sklamaný, tak nudný film som už dávno nevidel. 20 minút sa nič nedialo, a potom sa udiala nejaká kvázi zbytočná akcia, no a potom sa zase pol hodinu nedialo nič. Najprv som si myslel, že pozerám nejaký iný film, remake alebo nejakú staršiu verziu...avšak bohužiaľ nie, pozeral som správny film s 91% hodnotením. Hociktorých 10 minút z obyčajného Vinnetoua z roku 1963 je x-krát zábavnejších, ako celý tento film. Zatiaľ najhoršie strávených 152 minút môjho života. Prisámvačku, keď by som si pustil trojminútový trailer, a spomalil by som to tak, aby z toho bolo 152 minútový trailer, pravdepodobne by som mal rovnaký filmový "zážitok". A ešte tá poondiata hudba, počúvať stále tú istú skladbu v rôznych obmenách...to už chce iné nervy.

Training Day (2001)

Denzel Washington a jeho neskutočne odfláknutý herecký výkon. Miestami mi to pripadalo, že to zahral naschvál tak zle, lebo sa mu nechcelo. Strašne som sa pri tomto filme nudil a na prvý krát sa mi nepodarilo ani dopozerať ho dokonca - zaspal som. Možno za to mohol aj ten hrozný dabing. Jedna hviezda za Hawkeho. Namiesto Washingtona mali dať napr. http://www.csfd.cz/tvurce/460-joe-pesci/ alebo http://www.csfd.cz/tvurce/98-robert-de-niro/, nebola by to taká hrozná nuda.

ZERO: Vyšetřování 11. září (2008)

Udivuje ma, ako môže niekto veriť takýmto hlúpostiam. Ako toto môže mať také vysoké hodnotenie, to už vôbec nechápem. Argumenty vo filme asi vymýšľali v krčme štamgasti. Niekedy mi táto trápnosť pripadala ako komédia, bohužiaľ jedná sa o tragédiu a srandy tohoto typu si fakt mohli odpustiť. Jedna hviezda iba kvôli dvom symbolom, ktoré mi zostanú navždy v pamäti. 17.9.2001 som bol v New Yorku a prvú návštevu dvojičiek v živote som zmeškal o 6 dní.

Vánoční prázdniny (1989)

Vianočných Grizwoldovcov si vždy pustím, keď sa potrebujem odreagovať, zabudnúť na problémy a pripomenúť si čas vianočný. Môžem povedať, že to funguje. Kto by nechcel najlepšiu rodinu, najkrajšie vianočné osvetlenie na dome a najkrajšie vianoce....tento film má tak výnimočnú atmosféru, ktorá je ako keby z reálneho života. Možno sú niektoré scény trápne alebo málo vtipné, ale život je presne taký. V USA je tento film v top 10, resp. niekde aj v top 3 najlepších vianočných filmov vôbec. Tentokrát súhlasím s názorom 250 miliónov ľudí, pretože aj pre mňa je toto najlepší vianočný film všetkých čias. Milujem tento film.