Labyrint (2015) (seriál)

Po první sérii dávám absolutní plnou nálož 5*. Seriál na nejvyšší světové úrovni. Plný úžasných vymakanych detailů (skvělá scéna s knězem, který neporušil zpovědní tajemství a přece pomůže policii, nebo s nalezenou Madonnou pod kostelem). Seriál s napínavým dějem, mysteriózní, akční, občas vtipný.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

Super český Robert Langdon. Velmi příjemné překvapeni, které jsem objevil až po devíti letech

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Za ty roky dost vyčpělo. Jako dítě si pamatuju, že jsem se tomu řehtal, dneska jsem to sotva přetrpěl.

Vražda na večeři (1976)

Sice v tom hraje spousta známých herců, má to pěknou komorní atmosféru a občas jsem se zasmál, ale celé je to nesmysl. Plánovitě. Prostě srandičky si dělají z diváka.

Zelená jako smaragd (2016)

V průběhu třetího dílu jsem si zkazil dojem z celé série. Začalo to být nelogické a sentimentální a teenagersky přiblblé, v půlce jsem si říkal, že to autorka snad nemůže myslet vážně, takhle to zazdít. Nakonec se to trochu vytáhlo, happy end se samozřejmě očekával, jen šlo o to, jak k němu dojít.

Rudá jako rubín (2013)

Původně jsem chtěl ohodnotit všechny tři díly najednou shodně, ale po zkouknutí poslední ze tří částí jsem se rozhodl, že jsou tak odlišné úrovně, že to nejde. Takže k prvnímu dílu. Narazil jsem na to náhodou, asi při hledání filmů s tématikou cestování časem. Hned zpočátku mě to uchvátilo a dal jsem to jedním vrzem. Je to sice taková nízkorozpočtová záležitost, ale děj mi přišel dobře promyšlený a docela promakaný, co se paradoxů týká (tohle jsem si myslel po prvním díle). Líbila se mi hlavní hrdinka a hlavně její protivná sestřenice. Filmy jsou natočené podle knižní předlohy, kterou jsem nečetl a ani jsem o ní nevěděl.

Přepadení vlaku z Pelhamu (1974)

Zvláštní. Viděl jsem i ten novější film, ale vůbec jsem si neuvědomil, že je tohle je originál. Asi mi ten remake tolik neutkvěl. Tohle bylo velmi zajímavé a na svoji dobu super thriller. Z tohoto filmu si snad budu pamatovat čtyři stejně oháknuté únosce, kabáty, klobouky, falešné kníry a brýle. Pánové Green, Grey, Blue a Brown

The Man from Earth: Holocene (2017)

Donation sent. Každopádně dobrý film, ne taková bomba, jako jednička, ale přesto pořád dost zajímavý a hluboký, navzdory nízkému rozpočtu.