Godzilla (1954)

Monster film s překvapivě hlubokým myšlenkovým základem...60%

Grace už není (2007)

Absolutně neberte (při vší úctě) ohled na synopsi. Ano, hrdinova žena zemřela v Iráku a on neví, jak to říci dcerám...ale jeho vztah k armádě jistě neprochází otevřenou krizí. Vyčítá si, že kvůli zraku nemohl na blízký východ odjet on namísto Grace a hledá cestu ke svým dcerám. Vše stojí na silných, nicméně přesně odměřených emocích, dětských hercích a jako vždy skvělém Cusackovi. Zajímavostí je, že hudbu k filmu složil Clint Eastwood a zpívají mj. Jamie Cullum (titulní Grace is gone) a Sheryl Crow. Velmi smutné a velmi krásné.

Gravitace (2013)

Intenzivní zážitek z 3D IMAXu, ačkoli jinak 3D neholduji, spíš ho nemám ráda...ta hloubka vesmíru je ale opravdu namístě. Z filmu nebude legenda i přes jeho inovativní přínos v technické a technologické oblasti, protože tu přece jen chybí hlubší příběh, myšlenka nebo emoce. Ale to nevadí a proč by to tak vlastně mělo být? Pořád voláme po originalitě a když nám ji někdo dá a zprostředkuje nám intenzivní zážitek a zábavu, tak se nám zas nelíbí, že to vyprchá, protože tomu něco chybí zase někde jinde... kašlete na to, pěkně se usaďte hluboko do sedadla, nasaďte brýle a užívejte.

Hanna (2011)

Kdo nezná filmy Joe Wrighta, asi mu Hanna nebude držet pohromadě a bude mu připadat jako prázdná hra s formou. Hanna je tomu rozhodně blíže než geniální Pokání, nicméně i tak má jistou "duši". Je však roztříštěná a divák si ji musí dát dohromady sám (jako hlavní hrdinka). Pokud se na to vykašle, Hannu asi odepíše. Já nikoli, líbila se mi, akce je skvělá, Chemical Brothers jsou super a Saoirse je geniální!!!

Hannibal - Zrození (2007)

Tenhle film postavu Lectera neshodí, to by musel za něco stát, aby ho fanoušci brali vážně. Ullilel sice vypadá trochu jako Bernal či Christensen, ale když otevře pusu, má herecky do prvního jmenovaného hodně daleko. Je trochu divné vidět stejný zámeček jako v Obsluhoval jsem anglického krále...a jako vždy Vašuta. Navíc všichni herci mají přízvuk a z toho je člověk po pár scénách unavenej. Gong Li vůbec nevypadá jako Japonka... a hlavně to nemá atmosféru a napětí! 40% je možná ještě moc.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Estetický zážitek u mě převážil...nebýt jeho bude to slabota:-( Snad bude del Toro u Hobita více dbát na příběh. Žrala jsem souboje Luka Gosse!!!

Hemingway a Gellhornová (2012) (TV film)

Naprosto zbytečně natahovaná romance, která (vzhledem k významnosti postav) postrádá hloubku a tempo, snaží se pracovat s historickými záběry a zasazovat do nich herce, na což technicky nemá a neumí to. Bez té snahy o obrazovou pestrost a vylepšení s hodně nepovedeným výsledkem (snad kromě Dachau) by to bylo možná o kousek lepší. Od HBO bych ze zkušenosti čekala něco lepšího.

Hitchcock (2012)

Je to sice průměrný životopisný film, ale pro každého opravdového filmového fanouška bude potěšením. Hopkins je skvělý a Mirren ještě lepší. Brzy si znovu pustím Psycho.

Hooligans (2005)

Krásně opravdové a přes svou "britskost" (bez titulků těžké sledovat) přístupné. Líbila se mi kamera při bitkách a britský hudební doprovod. Kdo by to řekl, že takový film může dobře natočit ženská.

Horší už to nebude (2006)

Marca Forstera zjevně zajímají zákoutí lidské fantazie různého druhu...milé, optimistické a nápadité. Jak scénáristicky, tak co se castingu týče. Dustin Hoffman je (dle mé zkušenosti) jako literární vědec ještě hodně umírněný:-)