Veřejní nepřátelé (2009)

Film, který vám nedá nic zadarmo. Bude vám vnímání stěžovat roztřesenou ručkou i mimo akci, zrnícím digitálním obrazem, na který se při nočních scénách nedá prakticky koukat, střílečkami přesně (a záměrně) na hranici přehlednosti. Chce to soustředění téměř po celých 140 minut a když se vám to povede, najdete v hlavním hrdinovy člověka, nikoli jen kriminální legendu. Člověka, který měl smysl pro humor a který se vzpíral řádu světa až do momentu, ačkoli začínal tušit, že se mu to nemůže vyplatit. Depp rulezzz, Bale a Cotillard (díky bohu za její angličtinu) výborně sekundují. S Nelítostným soubojem nelze srovnávat, jinak bude přání otcem zklamání!

Zrození šampióna (2009)

Jak si bohatí uvědomují, že existují chudí a nešťastní...ale hlavní postava vyzvedává průměrný až podprůměrný příběh a nudné pojetí o několik stupňů.

500 dní se Summer (2009)

Co když ženská přistupuje k lásce jako chlap a chlap jako ženská? Hra se stereotypy je to nejlepší na tomhle chytrém, zábavném a nakonec docela poučném filmu.

Ať vejde ten pravý (2008)

Ledové, kruté, nádherné, láskyplné...přes extrémně pomalé tempo nechybí napětí, podporované občasnou atmosferickou hudbou a jinak dosti hrůzostrašným tichem. Skvělé souznění žánrů a skvělí dětští herci.

Cadillac Records (2008)

přínosný historický exkurz, skvělý pro doplnění hudebního vzdělání. filmově a emocinálně bez invence a hloubky, ale what the hell.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Estetický zážitek u mě převážil...nebýt jeho bude to slabota:-( Snad bude del Toro u Hobita více dbát na příběh. Žrala jsem souboje Luka Gosse!!!

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Fantastický námět, kterému by slušelo méně konvenční zpracování, které by lépe udrželo pozornost. U závěru jsem hrůzou zavírala oči.

Iron Man (2008)

Robert Downey si užívá,Jeff Bridges nemá vlasy a mě to baví. A o tom to je. 75%

JCVD (2008)

Vkusný návrat!

Labyrint lží (2008)

Zklamalo mě, že i přes dějovou gradaci nijak negraduje napětí...a celkově je ho tam vzhledem k prostředí méně než bych si představovala. Navíc mi přišlo, že chemie "po drátě" mezi DiCapriem a Crowem přiliš nefunguje. Půměr, bohužel.