Robocop (2014)

Robocop v čiernom? Čoho sme sa to dožili?!

Tohle je Sparta! (2008)

Videl som veľa komédií, ktoré parodovali filmy rôznych žánrov, ale len málo takých, ktoré sa venovali čisto jednému filmu, Príkladom je aj táto, na (môj) prvý pohľad priemerná paródia. Ale len do okamihu, keď som si po niekoľkých mesiacoch pustil film 300. Áno, dosť nezvyčajné vidieť najprv paródiu na film, ktorý som predtým nikdy nevidel. Ani len trailer. Ak sa mám priznať, pri niektorých scénach z filmu 300 som si spomenul na obnažených sparťanov držiacich sa za ručičky a nezdržal sa smiechu, i keď v danej situácii sa nebolo čomu smiať. Nie žeby mi samotná paródia nepripadala vtipná, proste mi niektoré veci, či už postavy alebo hlášky začali dávať zmysel. Ako filmu, tak aj Meet the Spartans dávam 4*. THIS IS SPARTA!!!

Hannibal (2013) (seriál)

Pravdupovediac o tomto seriály som sa dozvedel asi pred mesiacom v jeden pekný deň (deň po štátniciach) práve na tejto stránke. Prvé, čo ma prekvapilo bolo hodnotenie, ten čas asi 86%, neskôr som si všimol počet komentárov a počet natočených častí (vtedy asi 10). Herecké obsadenie sa mi pozdávalo a keďže som v podstate nemal čo pozerať, zvolil som si práve tento seriál. Musím povedať, neľutujem ani sekundu strávenú pri Hannibalovi. Niekedy, povedzme pomalší postup deja striedajú nepredvídateľné okamihy a scény, ktoré, niekedy pre lepšie pochopenie som si pre istotu vrátil späť a pozrel znovu. Avšak celých prvých 20 minút prvej časti som sa nevedel dočkať premiérovej scény s Dr. Lecterom. A hľa, naraz dychvyrážajúci okamih, skoro ako z Masterchefu! Skvelý Mikkelsen, cez deň policajný radca a psychiater, v noci vraždiaca beštia mi nahnal strach až pri jeho prvej "kamerovej" vražde. Hoci už bolo pol jednej v noci, musel som si pustiť ďalšiu časť....a následne ďalšiu. Hlava sa mi kolísala, no v očiach ani známka únavy. Teším sa na ďalšie série! 4*.

Nedotknutelní (2011)

Just Amazing! Pocit strieda pocit. Najprv smútok, neskôr radosť mrzáka, drzosť a neustále vtípky chlapca z ulice a ani len štipka ľútosti nad starcom na vozíku. Vzájomná nenávisť dvoch tvrdohlavcov vystriedalo priateľstvo a zistenie, že život má opäť zmysel. 5*.

Ghost Rider 2 (2011)

Úplne celé zle! Doteraz nechápem, ako mohol niekto vytvoriť takúto sra*ku! Vlastne nemám sa čomu čudovať. Dvojica "režisérov", ktorá má na svedomí také filmy ako Crank 2 alebo Gamer proste nemá predpoklady na to, aby stvorila niečo viac-krát pozerateľné (ani jeden z ich filmov som nevidel 2x a v blízkej budúcnosti to ani neplánujem ). A tak som sa naň tešil! Hlavne kvôli prvej časti. 1* iba vďaka slow-motion scénam.

Muž z oceli (2013)

Na tento film som sa strašne tešil (pravdupovediac po filme "Temný rytier povstal", na ktorom som bol s kamarátom v kine sme videli, hoci len asi 30 sekundový trailer na tento film a dohodli sme sa, že hneď o rok si ho pozrieme v kine v 3D), pretože postavu Supermana, hlavne toho v podaní Christophera Reevea, ale aj tých seriálových som mal vždy rád, dokonca aj ten Singerov nepodarok som si pozrel a ...heuréka, páčil sa mi! Ale k veci, Cavill ako "Muž z ocele"? Určite! Konečne korba-chlap bez vypchávok, herecký výkon Russela Crowa nielen na začiatku filmu, ale v celom priebehu bol ohromný, ako Zod mi tam Michael Shannon absolútne pasoval, iného herca by som si tam ťažko predstavil (ako napríklad aj postavu Nea v Matrixe). Gradácia deja od prvej "Supermanovej" spomienky až k odletu "mimozemskej lode" ma veľmi bavila, efektovo tak akurát a proste všetko dávalo zmysel. Neskôr však až prehnané množstvo efektov ktoré mi miestami strašne pripomínali posledného Batmana (žeby to bolo Nolanom?), ktoré viedli k nevýrazným bojovým scénam, až ku čudnej ba až smiešnej smrti Zoda. Koniec koncov, film som si užil, aj kvôli tomu, že to bol môj prvý film v 3D. Pol hviezdičky sťahujem za hudbu (na Hansa ani len krivého slova, len mi tam proste chýbala tá známa supermanovská zvučka). 3,5*.