Gran Torino (2008)

Ač nejsem fanda Clinta Eastwooda a tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal, hodnocení ostatních mě doslova přinutilo projít si dvohodinovým příběhem, který tady snad ještě nebyl. Clint s pozvolným nástupem stáří opravdu zraje jak režisérsky tak hlavně herecky. Jeho hlášky, vrčení a úšklebky nad skaženým životem starce jsou víc než kvalitní. Vklouzl jsem rovnýma nohama přímo do děje a u odvíjejícího se příběhu čekal odkud poteče krev. Jedna kapka nakopnec skutečně ukápla a právě ta kapka byla nad potoky, které čekal snad každý divák. Mírným zklamáním je asi jen totálně nenadaný BEE VANG, který mi připadá, že svým projevem snad ani neví co dělá, obzvlášt ve finále, kdy se ve vážné scéně, zavřený ve sklepě prapodivně usmívá. A to je také důvodem mých "pouhých" čtyř hvězdiček.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Velmi dobré herecké obsazení. Těžko pochopitelné příběhy, prolínající se jen ve velmi úzkém kontaktu, točící se kolem jakýchsi drog. Kdybych byl na drogách, možná pochopím víc. Film na nic nepoukazuje a ani nic neřeší. Čekal jsem spíš další ze serie povedených Douglasvských snímků, leč tenhle mezi ně dle mého nepatří...

Výměna (2008)

Skvělý film! Angelina mě zcela přesvědčila, že se ji ztratil syn a ona je odhodlaná ho najít. Doporučuji!!!

Marley a já (2008)

Marley a Já: U tohoto filmu jsem na rozpacích s hodnocením. Po zhlédnutí v kině jsem byl velmi znechucen záměrem scénáristy, který film vedl očividně od začátku ke skáze. Herecké výkony Owena Wilsona a velmi plodné Jennifer Aniston (kteří za 13 uplynulých let ve filmu ani kapku nezestárli) jsou věrohodné a první třetina je rozutíkaně roztomilá. Konec je na můj vkus vyumělkovaný a nalazený na lidské city tak odporným a podlým způsobem jak to jen jde. Ano, je to ze života, ale já se ptám, opravdu se chcete zabývat ve dvou hodinách celým životem vašeho miláčka a nechat se dobrovolně drtit nevyhnutelným? Já tedy rozhodně ne. Věřím, že tento film mne už nepotká.

Válka světů (2005)

Já nevím, ale tento film jsem právě viděl podruhé a musím říci, že už v první třetině jsem se přistihl jak si velmi často kladu otázku "PROČ?"! Asi nemám tu správnou náladu na sci-fi film... Pana Spielberga jsem si vždycky vážil a bezpochyby stále budu, ale nechápu PROČ tuto geniální myšlenku autora knižní předlohy takto lehkomyslně zahodil a odbyl za 7 měsíců natáčení. Kdyby tomuto dílu bylo věnováno více času a někdo se zamyslel nad různými absurditami, které se prakticky filmu drží už od začátku mohlo to dopadnout citelně lépe a troufnu si odhadnout, že by nezůstalo jen u nominace na Oskara. Svůj verdikt měním z původních 4 hvězd na 3. Ehm, uděláme hitparádu nesrovnalostí? =o)

Sedm životů (2008)

I když nejsem zrovna příznivcem Willa Smitha mohu říct, že v této roli obstál na výbornou. Věřil bych mu i oči mezi ušima =o) Psychický náročný film, pozvolna až lepivě se odvalující s předem nastíněnou pointou. Zpracování dle mého názoru není až tak dobré, ale myšlenka velmi silná a za to má mé ocenění a doporučení. Život je boj, ale s kým bojovat, když jste v tom svém světě sami? Johooo, Will Jánošík se úplně rozdal pro druhé. =o) Nemyslíš - zaplatíš!

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Zázračná planeta (2006): Zcela fascinující podíváná znázorňující veškeré detaily naší nevyčerpatelné fauny a flory snímaná tou nejlepší kamerou pod vedením ne přiliš známého, leč v tomto oboru brilantního režiséra Alastaira Fothergilliho a v podání provázejícího přírodovědce Davida Attenborougha. Věřím, že tento 11ti dílný seriál tematických epizod budete hltat od první do poslední minuty stejně jako já, třeba v dabované verzi typického Vladimíra Fišera a v HD kvalitě. Většinou nepoužívám superlativy, ale v tomto případě nemohu jinak. Jednoznačně úžasné!!