hEROic

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 17.11.2019  13:30
    Dunkerk (2017)

Jsem velký obdivovatel práce bratrů Nolanových, ale tohle dílo mi tedy k srdci napřirostlo. Zdlouhavé tempo mi nevadí, ale stále se opakující dění bez větší gradace ano. Hudební doprovod mistra Zimmera tomu dává ještě větší důraz, jako by se stále točil ve stejné spirále. Naštěstí zůstává brilantní filmařina, která je zkrátka na jiném levelu než u většiny současných režisérů. 75%

• 17.11.2019  13:15
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Jiný přístup, avšak stejně skvělá písnička. Chybí tu trochu charisma Escobara, ale jinak je to stejná nálož jako předcházející dvě řady. 90%

• 17.11.2019  13:12
    Narcos - Série 2 (série) (2016)

Hutná a realistická ukázka toho, že chcete-li dostat bestii, budete pravděpodobně muset páchat podobná zvěrstva jako ona. Atmosféra i charakter první série zůstává a drží i toto pokračování na vrcholu veškeré seriálové tvorby. 95%

• 17.11.2019  13:04
    Narcos - Série 1 (série) (2015)

Skvostně vyobrazený vzestup narkobarona Escobara s dokumentárními prvky, které vytváří naprosto originální atmosféru. 95%

• 17.11.2019  13:02
    Narcos (TV seriál) (2015)

Další naprostá bomba z dílny Netflixu! Pravdivé základy tohoto skvostu mu dávají neskutečnou šťávu, kterou fiktivní příběhy zkrátka nedokáží vytvořit. Kdo by čekal, že po odchodu Escobara již Narcos nebudou mít co nabídnout, nemohl by se víc mýlit. Je to zkrátka jedna velká jízda a z části dokumentární charakter ji nijak nebrzdí, naopak tomu všemu dává to pravé grády. 95%

• 17.11.2019  12:52
    The Boys (TV seriál) (2019)

Námět je skvělý o tom žádná, provedení taky není vůbec špatné, ale chybí mi tam víc překvapení a zvratů. Konec první série ukázal, že to jde, takže věřím, že v další sérii se vše rozjede naplno. Jinak Karl Urban předvedl charisma a výkon, jaký jsem u něj ještě neviděl. A Antony Starr se po Banshee přeměnil ve slizouna jakého jsem pro změnu dlouho neviděl. U obou velký palec nahoru. :) 80%

• 13.7.2019  13:01
    Šifra Karla Velikého (TV film) (2008)

Na německou produkci to není vůbec špatné. Variace na všemožné hledače pokladů, která sice není úplně dotažená a je plná větších či menších blbůstek, ale zároveň je naštěstí celkem dost dobře koukatelná. Nebýt vysloveně odfláknutého konce, možná bych i přemýšlel nad další hvězdou... 60%

• 9.7.2019  16:03
    The Punisher - Season 2 (série) (2019)

Po božské první řadě jsem měl trošku obavy, ale hned první díl mi vytřel zrak. Tochu slabší příběh zachraňují skvělé akční scény. Někdy už se Frankovi nakládá až za hranu, ale tak je to komiks, takže čert to vem. Pokulhávající střední část naštěstí vydatně graduje až k parádnímu konci. Za mě spokojenost... 85%

• 4.7.2019  23:22

Stejně ponuré jako jednička, takže u mě jasný úspěch. Navíc peckové zvukové téma a skvělá akce. A pak taky zatraceně děravý scénáŕ, ty Beniciovi bleskové přesuny na správné místo jsou šílené. Konec přinejmenším podivný. Ale důležitý je výsledný dojem a ten mám pozitivní. Bavil jsem se. 75%

• 26.5.2019  22:57
    Arn (2007)

Nečekaně slušná kvalita. Neříkám, že je to nějaká pecka, ale zabavil jsem se od začátku do konce. 70%

• 13.5.2019  15:03

Perfektní akce vyšperkovaná dokonale dlouhýmí záběry. Fakt, některé akční scény nemají obdoby. Vše pro mě sráží až moc zběsilé tempo vyprávění, kdy jsem chvílemi nechápal, co se vlastně stalo. Přesto velký respekt, je to parádní film. 80%

• 10.5.2019  15:30
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Aneb jak málo stačí k tomu, aby se člověku obrátil svět vzhůru nohama. Ponuré psycho drama z justičního a vězeňského prostředí, které diváka nenechá odpočinout. Pěkné budování charakterů postav, skvělý soudní proces. Nejednoznačnost provází celé vyprávění a nejinak je tomu i v jeho závěru. Má to takto své kouzlo, ale nemůžu si pomoci, konec bych raději jinak, zůstalo nezodpovězeno až moc otázek. 80%

• 29.4.2019  21:35
    Tomb Raider (2018)

Po kvalitním herním restartu jsem trochu naivně očekával i kvalitní film, bohužel. Představitelka hlavní hrdinky je sice šikovná kůstka, ale zde jsem ji nevěřil ani nos mezi očima. Nemělo to náboj a překvapivě ani sex-appeal. Příliš rychlé vyprávění bohužel poznamenalo i děj, takže po měsíci od shlédnutí ani nevím, o čem to vlastně bylo. Škoda, škoda, škoda, fakt jsem se docela těšil. Necelých 65%

• 29.4.2019  21:17

Parádní nápad a místy skvělou atmosféru naprosto zašlapává do země těžko uvěřitelné chování postav. Normálně tohle vůbec neřeším, ale zde mě to fakt štvalo, hodně. Jinak ale fajn nenáročné pokoukání. 70%

• 29.4.2019  21:08

Luxusní, ale opravdu luxusní záběry tvoří alfu a omegu tohohle pochmurného scifi filmu. Za mě málo kvalitních postav, hlavně na těch záporných se mělo ještě pořádně zapracovat, a taky trochu chabý děj. Jinak pecka. Vizuální podání, hudba, atmosféra, hlavní hrdina i to vleklé tempo mi neskutečně sedlo. 80%

• 29.4.2019  20:50
    Venom (2018)

Čekal jsem mnohem víc. Tom dělá co může, ale ta látka je taková divočina, že z toho ani on víc nevytříská... Vyslovenej průser to však naštěstí taky není. 70%

• 24.2.2019  14:18

Hmmm, velká paráda na malém prostoru, za což film vděčí skvělým postavám s perfektním obsazením. Za pozvolným rozjezdem se ukrývá pořádná nálož překvapení završená opojným finále. Místy je to dobré psycho, což je další důvod, proč z tohle filmu mám takovou radost. Není to bez chyb, ale co dnes je? Lehce přes 80%

• 21.2.2019  13:11
    MOST! (TV seriál) (2019)

Nečekaně kvalitní uchylárna z české produkce. Nic pro slušnáky, ale o to víc pro zbytek lidí, teda pokud nejste jednou z menšin, z nichž si to dělá p*del. :) 85%

• 21.2.2019  13:01
    Máš ji! (2018)

Průměrná komedie, kterou drží především neotřelý motiv. Několik dobrých scén, obzvláště s Jeremy Rennerem a hlavně luxusní Islou, která rulluje, jinak nic moc. Necelých 65%

• 13.1.2019  21:33

Kdo viděl všechny marvelovské sólovky, bude patrně nadšen. Je neuvěřitelné, kolik hrdinů se do tohoto díla podařilo nacpat a také kolik jich dokázalo padnout. Nejsem fanouškem megabitev, ale zde mě to nijak zvlášť nevadilo. Konec super a těším se na další díl. Něco přes 85%

• 13.1.2019  20:56

Dobře odvedená práce v pro mě ne příliš atraktivním prostředí. Jako komix marvelovský průměr, což je ovšem stále hodně vysoko nasazená laťka pro ostatní. 70%

• 13.1.2019  20:42

Rozhodně to není špatné, naopak se mi líbí jak hrdinové, tak nasazené tempo. Jen tu bohužel chybí nápaditější scény, které by dokázaly ulpět v paměti, a alespoň trochu originálnější příběh. Jinak fajn. 70%

• 28.12.2018  22:29
    Divoši (2012)

Celkem zklamání, tváři se to cool, ale bohužel forma vítězí nad obsahem. Hlavní hrdinové nezajímaví a nelze jim věřit snad jedinou scénu, což je společný prvek většiny scén, ať už tam zmínění figurují nebo ne. Benicio vysloveně táhne celou stopáž a je to jedna z mála věcí, kvůli kterým na to koukat. Uvěřit tomuto dílu je opravdu těžké, stejně jako fandit hlavní trojici. Okolo 60%

• 15.12.2018  17:54
    Na vlásku (2010)

Krásná a zábavná animovaná pohádka. Nic víc, nic míň. 80%

• 22.10.2018  20:20
    Pustina (TV seriál) (2016)

Kdyby vyprávění nebylo tak vleklé a místo toho se rozehrálo více rovin, mohla to být pecka. Těch opravdu dobrých pasáží je však příliš málo. Na české poměry velice slušné, což je však bohužel ve všeobecném měřítku stále málo... 75%

• 14.9.2018  09:42

Osobně si myslím, že první série je nadhodnocena, protože je tam až moc hluchých míst. Ale závěrečný díl mě teda dostal. Takhle kdyby to jelo celou dobu, nemám námitek. 90%

• 14.9.2018  09:31
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Přes pro mě vysloveně slabý rozjezd, první dva díly jsem trpěl, nakonec dobrý. Sice je to zdlouhavé, je tam naprostá absence akce, ale když přijde na rozhovory se sériovými vrahy, je to pecka. A o tom to přece je. Chtělo by to míň civilního života a víc případů a bude to super. Poslední díl první série byla lahůdka! 80%

• 25.8.2018  13:58
    Most - Série 2 (série) (2013)

Víc než důstojné pokračování skvělé první řady. Vše dobré zůstává a přidává se další famozní případ. 90%.

• 25.8.2018  13:56
    Most - Série 1 (série) (2011)

Byl jsem skeptický, ale zbytečně. Opravdu je to pecka! Postupné okrývání případu se spoustou slepých odboček funguje na jedničku. Hlavní hrdinka je navíc takový Sheldon v ženském provedení, takže síla. Za mě první série 90%.

• 25.8.2018  13:55
    Most - Série 3 (série) (2015)

Třetí série má možná dnes už trochu klasický případ, ale změna parťáka prospěla na výbornou, parádní rozjezd emocí a opět 90%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21