Austrálie (2008)

[3½] Ale tak jo, něco málo na filmu bylo fajn. Sice byl poměrně zdlouhavý (zdálo se nám, že jsou to prakticky 2 odlišné filmy spláclé dohromady s tím, že v okamžiku příchodu dešťů začíná právě ten druhý, nový příběh), ale celkově vzato se děj ubíral vcelku příjemným směrem. 'Lovestory' byla víc 'story' než 'love'. Velká část filmu byla očividně graficky dodělávaná, což bylo líbivé, ale u tohoto žánru to moc nedocením. Lepší Hugh Jackman v tomto snímku, než by byl Russell Crowe a škoda, že se ve filmu nemohl objevit Heath Ledger, jak bylo údajně původně v plánu. Nakonec se dočítám, že rozpočtově byl film tak nějak propadákem. Hmmm

Spirit (2008)

[1¾] Nebudu se dívat do konce na filmy, který mě nudí. Režisér stvořil podivnou parodii na Sin City, tedy na sama sebe a ty kočky tam, zachází to do zvrácenosti. Koho to zajímá? Dokonce ani kombinace herců mě nějak neoslovila. Navzdory plnýmu kýblu pofidérních hlášek a překvapujících momentů (ne v dobrým slova smyslu) dávám 2/5 a asi se i trefím do názoru většiny.

Wrestler (2008)

[4] Lehce přímočarý děj, roztřepaná kamera a k tomu se ještě povětšinu času díváme hercům na záda. Krásná Marisa, charismatický Rourke a (mě) překvapující Aronofsky. Toto vše se rozlilo na wrestle ring a máme z toho čtyřku.

Kouzelníci (2000)

[3] O poznání lepší než film Magicians z roku 2007, který jsem ovšem viděl už dřív. Velice obdobný příběh, ale klade důraz víc na kouzelnickou stránku věci a není to přeci jen taková pitomina. Til Schweiger svoji roli hodně hezky zvládnul (thumb up) a tamta slečna je mi taky sympatická už z jiných filmů. Pěkný žačátek, konec vpořádku, ale děj se taky až tak neztratil. Dalo by se podívat znovu.. Jen teda jak to kapsářovi všechno vychází, ani není v přímém kontaktu a hnedka má od všeho klíčky atd. Také bych si nechal líbit vícero detailně zobrazených zajímavých triků, kterých se u těchto filmů, navzdory o čem vlastně jsou, příliš nevyskytuje.

Magicians (2007)

[2] No, takže tuto dvoječku herců znám již z jiného dost divného seriálu, takže jsem čekal zhruba opravdu podobný styl humoru a zábavy v tomto filmu. Příběhy na kouzelníky a takový blbosti nemám moc rád - konec konců nic moc na tom símku, kromě odstranění manželky v jednom z laciných nepovedených triků, mě ani nezaujalo.

Marley a já (2008)

[4] Film hezký, roztomilý, pravdomluvný, smutný, veselý, smutný, smutný; o jednom pejskovi, jednom chlápkovi, který nám příběh vypráví a jednom vztahu a třech dětech :o). Přiznám se, že slza ukápla, jak tomu není moc zvykem, takže na mě dosti přesvědčivě emocionálně zapůsobil... Myslím si však, že někdy může být na filmu nejlepší právě to, s kým se na něj díváte a co se v průběhu koukání stane. Mám rád filmy, na které mám i jiné než vzpomínky bezprostředně z toho filmu a mám rád filmy, na které se dívám spolu s tebou Mandži! ~such is life~

Klukoviny Toma a Jerryho (1990) (seriál) odpad!

[0] Takhle pošpinit kultovního krásně-animovaného původního Toma & Jerryho si žádá nejvyšší trest :(

Tarzan (1991) (seriál)

[1¾] Nevím, v dětství jsem na to koukal a něco na tom bylo. Sic to byla blbina, rád bych si to osvěžil a kouknul na to znova.

Kobra 11 (1996) (seriál)

[3] Moc se mi nelíbí, kolik těch pěkných aut v seriálu stereotypně sešrotujou v mega bouračce na německé dálnici v 200+ km/h rychlosti. Změny herců v hlavní roli taky nejsou nikterak dobré. Zejména již zmíněný stereotyp mi nedá, než ohodnotit jinak docela fér a akční Kobru 11 třemi hvězdami.