Panika v městečku (2009)

Potupem času tomuto pozoruhodnému výtvoru chci dát lepší hodnocení, protože si často vzpomenu, nicméně potenciál mohl filmek mít mnohem větší, start výborný a smích, ale postupně se zábava otupila a příběh šel kamsi nepříliš pěkno.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je lehké si zvyknout na vysoký standard... škoda, že se minimálně od 7.série již prakticky jedná o brak. I tak parádnickej serál a nechávám výborné hodnocení, nuž cuž takto dopadne každý seriál...!

Barevný závoj (2006)

[3½] Zpočátku to vypadalo opravdu pěkně a myslel jsem si, že to bude takový ten pěkný, procítěný, výpravný snímek s lehce psychologickou tématikou a výjevy z dobového orientu, ale nakonec mne poměrně lehce předvídatelný děj, chladné mělké vztahy a trochu hloupý konec spolu s podivuhodným střihem po celou dobu filmu odradil od dobrého hodnocení.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

(+) klidný odpočinkový film, nic vážného (+) reklama na krásnou Barcelonu (o) klasický Allenovský milenecký twist (o) hudebně se vymyká jeho stylu (o) vypravěč (-) chybí mi nečekaný zvrat (-) kladný náhled na nevěru (-) Penélope Cruz

Rambo: První krev (1982)

A přitom stačilo jen zajít do baru a dát si pár panáků.

Avatar (2009)

fantazie

Michael Jackson's This Is It (2009)

Bezvadný a naprosto upřímný dokument, který divákovi dovolí přiblížit se ke králi na dva metry a skoro se ho i dotknout. Poodhalí, jaký Majkl doopravdy je a jak jedná s lidmi. Hned z počátku člověk zjistí, že On je skutečně králem své scény a, jak bylo správně uvedeno, všichni ostatní (byť absolutně perfektní) tanečníci, jsou pouze 'Michael's extansion'. Sám Jackson má svoje klasické vynikající pohyby při zkouškách a jeho občasné komentáře jsou velice úsměvné. Kdyby se během těch zkoušek ukázal víc jeho šatnik, víc takových těch spešl ohozů, bylo by to docela dobrý. To, že autoři snímku neuvedli jakékoliv podrobnosti o jeho smrti a ani na to nepřišla řeč, je moc dobře a dávám za to velké plus. Jsem za tento dokument moc rád a dostal jsem to, co jsem očekával. Nakonec komentáře pode mnou a nade mnou dokazují, že to bylo vyjímečné! (Až na ty jako kingik, mirak2 a Wancohoff1, o kterých si upřímně myslím své...) Podruhé v životě slyším v kině potlesk a přidávám se...a poprvé zústávám až skutečně do konce titulků, když zjisťuju, že tam čeká ještě malé překvapení. A pak se světla rozsvěcí.

Bruno (2009)

Musím upřesnit, že jsem se několikrát dost zasmál. Na další podobný film už ale zvědavej nejsem. Stačilo

Neuvěřitelný Hulk (2008)

[5] Na to, co, jak a jestli reálný, se tentokrát vykašlu, i když mně pár věcí vadilo, musím konstatovat, že 'comixový fanda' se nažral a koza zůstala celá. Z počátku mi to přiliš nesedlo, ani Edward Norton co by pan zelenáč, ale postupně jsem si zvykl a obrátil. Tedy, pokud to vezmu jako adaptaci comixového hrdiny a srovnám s předchozím Hulkem, dávám krásných *****. V příštích pokusech se těším na fakt, že celou autoritu a armádu nebude zastupovat jediný člověk, Pan generál (i když je to jednoduché a bezstarostné), a že se dočkám stejných krásných animací a akce!