Vzpomínka na Titány (2000)

Nejsem žádný rasista, ale tato snůška amerických filmařských klišé, která se ve scénáři k tomuto filmu sešla, je naprosto neuvěřitelně komická. Z dramatu se stala komedie. Největším vrcholem je zhodnocení taktiky: "Musíme si dát pozor na jejich obranu a útok". Po * dávám za skvělý výběr doprovodných písní a za filmařskou práci.

Battle Royale (2000)

V tomto filmu dostává Komenského "Škola hrou" úplně jiný, hlavně krvavý, význam. Celý film se drží na skvělé úrovní 4 hvězdiček. Je to způsobeno sugestivím odpočítáváním "propadlých" studentů a skvělou klasickou i filmovou hudbou. Co mě ale donutilo dát 3* je nepovedený konec. Nechci ho prozrazovat, ale je naprosto japonsky divný a pro mě nepochopitelný, třeba mi ho někdo vysvětlí...

Pro pár dolarů navíc (1965)

Dokonalý western, který nezpaře svého tvůrce. Nádherné detaily obličejů a brilantně rozvržené záběry jsou doplněny skvělou muzikou a hereckými výkony.

Johnny English (2003)

Velké zklamání. Jako milovníka mr. Beana a Černé Zmije jsem čekal něco o hodně vtipnějšího, ale viděl jsem pouze film plný trapných a méně trapných vtipů. Český dabing k tomu taky moc nepomohl, protože úplně vymazal frantíkovský přízvuk Johna Malkoviche.