Psycho.R

Tomáš Rybáček

okres Praha

• 6.2.2017  14:19
    Spojenci (2016)

Je těžké hodnotit tento film. Než jsem šel do kina, vůbec jsem si nezjišťoval nic o příběhu, což bych doporučoval všem. Velké dějové skoky zde sice nenajdete, ale něco Vás tam jistě čeká. Jen bych čekal v posledních dvaceti minutách větší emotivnost/ rozpolcenost postav. Na drahou stranu jsem si naprosto vědom toho, že kdyby ten film točil někdo méně zkušený, než Zemeckis, bylo by to o dosti horší. Na to, jak je to pomalu se táhnoucí film, jsem se nenudil a celkově to vidím na 70%.

• 11.2.2015  10:12

Slabší tři hvězdy. Jediné, co bylo na filmu pozitivní byl tradičně skvělý Robin, společně s jeho výukovým programem. Jinak nuda a šeď.

• 24.6.2011  11:14
    Sportovní noviny (TV pořad) (1994)

Vzpomněl jsem si na pokřiky fandů na Václavském náměstí poté, co jsme vyhráli hokej, který vysílala NOVA... "Kdo neskáče, neni čech, hop, hop, hop." "Nova kurví hokej..." :-)

• 12.6.2018  19:41
    Spotlight (2015)

Novinářský film ze staré školy, jako by vypadl ze 70. let. Naposledy jsem s touto tematikou viděl Noviny, paradoxně také s M. Keatonem. Tohle tu dlouho chybělo.

• 10.4.2017  09:11
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Velmi jsem se těšil na tento thriller poté, co jsem zjistil, že jej budou dávat. Příběh mi přišel, že má potenciál. Ale tak slabej scénář jsem u seriálu ČT neviděl už mnoho let, včetně chování postav, které by se ve skutečnosti chovali úplně jinak. Vetchý je dobrý herec, ale tady to vypadalo, že neví co má hrát. Vlastně jsem nevěděl, jestli mám sympatie vůbec k někomu. Sice má být hrůzné to, jak to dopadne, včetně rozuzlení, ale to by musel scénárista napsat něco hodnotného a režisér Bebjak by tam nesměl cpát jednu zpomalovačku trapnější, než druhou... :( Za mě nejhorší seriál ČT za posledních pět let (Kriminálku Plzeň jsem neviděl celou, ale ta byla vlastně ještě horší).

• 13.6.2011  16:54

Vyborně propojená romantická linie se sci-fi. Dick je skvělej autor s mořem nápadů zkoumající vnitřní vesmír člověka. Proto se také stále točí filmy na motivy jeho povídek a románů.

• 10.6.2009  10:33

Veselé pokračování plné fantazie

• 10.6.2009  10:34

Dal bych tři, ale nacpat do tak krátkého filmu tolik hvězd třeba jen na půl minuty je bomba. K tomu tam hraje Sly

• 10.6.2009  10:32

Je vidět, že film není marketingovým tahem, a že ho Rodriguez natočil pro své děti, a to se cení.

• 22.10.2016  13:30
    Spáč (1973)

Tohle je přesně ten případ, kdy mě štve, že nejde dát 3 a 1/2*.

• 24.1.2018  08:16

Viděl jsem dabované a tipuju, že hodně konverzačního humoru zaniklo. Clavier je nový Funés, jeho filmy mě nikdy nezklamou. Leč předešlé Dejte mi pokoj a Co jsme komu udělali jsou o level výš.

• 28.8.2015  08:14
    Stalo se (2008)

Shyamalan je jeden z těch lidí, kdo mi dokáže vyvolat zvláštní náladu, náladu strachu. Herci si, myslím, přesně zapadli a námět není vůbec špatný, jak se tolik propírá.

• 15.3.2012  15:26
    Stan Helsing (2009)

Nemyslel jsem si, že dam ještě někdy parodii tak vysoký hodnocení. Protože jejich kvalita je poslední dobou silně odpadová, ale tady se za to nestydim. Film má příběh a neni jen slepencem fekálních trapnejch vtipů. Občas se sice najde něco, co s tim hraničí, ale i když neni tenhle film vrcholem žánru jako Třeba Žhavý výstřely, dá se celkem snesitelně snést.

• 19.1.2015  13:56
    Star Trek (2009)

To snad ani není možné. Na novej Star trek jsem se koukal s despektem. Na jednu stranu jsem byl v právu, ale na druhou? Je tu pár věcí, co by mělo být jinak, myslím tím, že Spock by neměl mít pletky s Uhurou, to mi příjde až moc. Simon Peff se na roli Scottyho nehodí a nemam rád, když se mění pěvně dané universum, zde např. tím, že Vulkán padl. Ale, sakra, na druhou stranu musim říct, že jsem se bavil, nesmím se na to koukat jako na Star trek, protože to by šli alespoň dvě hvězdy dolu, ale ty inovace, jako bych to psal já. Prvním velkým plusem je zařazení kapitána Pikea, kterého můžete znát pouze ze ST:Klec, do role kapitána Enterprise. Zoe Saldaně to moc sluší, to se o originálu říct nedalo, zapojení skutečného (myšleno pro mě) pana Spocka v podání Nimoye, to vše přidává za mě filmu jednu hvězdu navíc = 4*. Tento restart je určen především pro mladší publikum, není k přemýšlení a příběh je jednoduchý, proto ho tak musíte brát, jinak budete velmi zklamáni, protože filosofično originálu zde nenajdete.

• 16.1.2015  15:23

Tady už je znát podobnost se seriálem dost. A musím říct, že rozšíření příběhu s Kahnem a zároveň vytvoření Genesis stojí za to.

• 16.1.2015  15:24

U trojky nám to trochu pokulhává. Námět je sice celkem dobrý, stejně jako ukradení Enterpise, ale jinak spíše nuda.

• 4.2.2013  16:19

Opět naprosto jinak odvyprávněný příběh, ale myšleno jen v tom nejlepšim. Záměrný humor, se přesně hodil ke každému charakteru zvlášť a přesně zapadal do děje. Zkrátka přesně takto by to vážně mohlo být. Výborný!

• 4.2.2013  16:22

Zatím asi nejhoší Star trek, z těch, co jsem viděl.

• 4.2.2013  16:20

Nemyslím si, že by to bylo nějak extra špatný, to rozhodně ne. Ale některé prvky, které vyznívají nechtěně vtipně se zkrátka nedají přehlédnout. Plus to, že Nimbus III jako by z oka vypadl ze Star wars IV: Nová naděje.

• 17.1.2015  17:30

Opět zcela jinak pojatý star trek. Kapitán Kirk na svojí poslední misi. Hrdina uvržen do žaláře, souzen fanatiky a přeci nabral zpět svojí úctu. SPOILER: Mír s Klingony uzavřen. KONEC SPOILERU Myslím, že jediné, co mi kazilo zážitek byl špatný dabing a absence některých členů posádky, kteří se však ve filmu objeví a doloží omluvenku tím, že je osud zavanul jinam.

• 4.2.2013  16:21

Jako malej jsem žral Novou generaci, přišla mi fakt zábavná. Ovšem poté, co jsem se rozhodl zkouknout filmy s kapitánem Kirkem, došlo mi, že právě tento originál mi přirostl k srdci daleko víc. Je daleko víc hloubavej, filosofickej a je to originál. Zde jsem mohl oba světy dvou generací vidět v jednom filmu a musím konstatovat, že už mě tolik NG neba jako dříve. Asi už budu pouze milovníkem Shatnerovi posádky. A můžu potvrdit, že jsem dřív k tomu sklony neměl. Z toho důvodu dávám jen tři hvězdičky. SPOILER: Když už měl Kirk umřít, tak s daleko větší slávou, než se tomu stalo. KONEC SPOILERU

• 4.2.2013  16:22

2 - 3 *.

• 6.2.2015  08:08

Strmej sešup dolu po prvním filmu. Až žalostně nevyužitá postava Khana, navíc nechápu, proč všechny důležitý postavy musí hrát metrosexuálové, které nelze od sebe rozeznat. Radiace postihne (oproti ST:Khánův hněv) naprosto bezúčelně Kirka, přitom v originále mel Spock důvod se objetovat. Klingoni, kteří se podobají ostatním rasám... plíživé a celkem nudné.

• 4.2.2013  16:18

Goldsmithův skvostný koncert, hudba doprovázející celý film je vážně procítěná. Samotný film pak je skutečně, oproti seriálu, filosofický. Po zkouknutí jsem chtěl dát jen tři hvězdy, ale na hodnocení je nutno si dát čas, po něm dávám 4*.

• 19.7.2011  15:00
    Star Trek: Klec (TV film) (1965)

První pilot, který vlastně ani Star trekem ještě není, myšleno tím, že z charakterů je tu pouze maximálně nevyužitý Spock, který se navíc začal usmívat na jakési rostliny a Spocka takové věci neobměkčují a úsměv jsem na něm viděl jen matný, ale to je tím, že jeho charakter nebyl ještě utvořen a druhým charakterem je kapitán Pike, který přesně pasoval do tehdejší doby, ale domnívám se, že s ním by se slavným tento kult nestal. Jako kuriozitka ano, ale pokud je toto vaše první seznámení se Star trekem, pak se nenechte odradit.

• 18.4.2011  12:33

Z nové trilogie jistě nejslabší článek. Ale po zhlédnutí nejnovějších filmů ze SW světa musím přidat hvězdu.

• 17.4.2011  13:14

Nabírá to na intenzitě a je cítit pomalej přechod k temné straně. Super.

• 17.4.2011  13:05

Epizoda tři je na mym soukromym žebříčku na nejvyššim místě. Propracovaná příběhem, efekty, v soubojích i výkonech.

• 6.8.2012  16:29

Z původní trilogie asi můj nejoblíbenější díl.

• 17.4.2011  13:03

Ze starý trilogie asi druhej nejlepší film. Ale u mě pořád vede Pomsta sithů.