Smrtící epidemie (1995)

Příjemná devadesátka, z dnešního pohledu, bohužel, již dech nebere.

Sbohem, baby (2007)

Pro mě asi nejslabší z filmů, které jsem podle knih pana Lehana viděl. Navíc Casey Affleck mi příjde fakt hrozný neherec. Ale dostal jsem chuť se podívat na Tajemnou řeku, kterou považuju za autorovo nejlepší dílo.

Země zapomnění (2011)

Zpočátku velmi dobrý nápad s francouzštinou a dobová vizitka, cože se ovšem dost rozplynulo. Když pominu, že jsem 90% herců nedokázal od sebe rozlišit, tak zbytek filmu je naprosto nezajímavý a nudný.

Něžné vlny (2013)

Opravdu povedený. Po dlouhý době (když nepočítám Básníky) vidím film, kde nejsou všichni v prdeli, právě naopak, hraje optimistická hudba, všichni si role užívají, hodně scén si zapamatuji i když příběh není nijak objevný a vtipné scény nejsou extra sofistikované, ale mile chytré jsou.

Raubíř Ralf (2012)

Když jsem slyšel rezenci F. Fuky, řekl jsem si, že to musím vidět. A udělal jsem opravdu dobře. Moje hodnocení je někde na 71%, takže zaokrouhluju výš. Film si užije hlavně milovník těchto her, který uvidí mnoho skvělých nápadů a maličkostí. Např. sešlost padouchů v místnosti na začátku - když se ukáže, kde ve skutečnosti seděli, tak je to super zážitek, zasáhnutí Sonica je taky super. Doporučuji.

Policajt ze školky 2 (2016)

Rozhodně a v žádnym případě to nemá na jedničku, že které dost pokračování čerpalo motivy. Také jde o tu komedii, kde se zločinci chovají jak idioti, to záporák z jedičky nebyl, na něm bylo poznat, že je to psychopat. Na druhou stranu mě to neurazilo, víc se tu zaměřili na to, aby se mohli dívat i malé děti (což kontruje skutečnost, že se ve filmu mluví o sexu). Co přineslo pokračování? Rozdíl mezi dětma těhdy a dnes - viz. burákové máslo, porozumění, nechválit děti za vrozené vlastnosti atd. Dolph byl docela v poho, jen scénář a režie by zasloužili někoho, kdo to vystřelí vejš.

Užívej si, co to jde (2009)

Moc jsem si přál, aby to dotáhlo tu čtvrtou hvězdičku, ale bohužel. Já v hlavní role prostě postrádal Woodyho, tomu by to sedlo přesně na tělo.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Podobně jako u série Halloween se tvůrci pokusili u třetího dílu o úplně něco jiného. Čekal jsem, jak to bude po dvojce strašný, ale byl jsem celkem potěšen. Sice se všichni chovají jak dementi, ale moc mi to nevadilo.

Časové pásmo bylo změněno