Juno (2007)

Jsou tu dvě zásadní věci, které musím vypíchnout 1)Než jsem zkouknul, čekal jsem tradiční tuctovej scénář, kde předvídáte mnoho zvratů dopředu a budete je čekat až do konce, ale ve skutečnosti se postavy chovají jako v realu, čímž nedávají nepravděpodobným zvratům možnost a to je osvěžující. 2) Herectví - většina herců hraje civilně, takže vypadají přirozeně a funguje to, naopak Jennifer Garner skutečně hraje výborně a Funguje to. Ten kontrast, který se snažil zřejmě režísér zvýraznit vyšel. Nepříjde mi, že by to byl majštrštyk jak se říká, ale dobrej film to je určo.

Smrtící epidemie (1995)

Příjemná devadesátka, z dnešního pohledu, bohužel, již dech nebere.

Sbohem, baby (2007)

Pro mě asi nejslabší z filmů, které jsem podle knih pana Lehana viděl. Navíc Casey Affleck mi příjde fakt hrozný neherec. Ale dostal jsem chuť se podívat na Tajemnou řeku, kterou považuju za autorovo nejlepší dílo.

Policajt ze školky 2 (2016)

Rozhodně a v žádnym případě to nemá na jedničku, že které dost pokračování čerpalo motivy. Také jde o tu komedii, kde se zločinci chovají jak idioti, to záporák z jedičky nebyl, na něm bylo poznat, že je to psychopat. Na druhou stranu mě to neurazilo, víc se tu zaměřili na to, aby se mohli dívat i malé děti (což kontruje skutečnost, že se ve filmu mluví o sexu). Co přineslo pokračování? Rozdíl mezi dětma těhdy a dnes - viz. burákové máslo, porozumění, nechválit děti za vrozené vlastnosti atd. Dolph byl docela v poho, jen scénář a režie by zasloužili někoho, kdo to vystřelí vejš.

Užívej si, co to jde (2009)

Moc jsem si přál, aby to dotáhlo tu čtvrtou hvězdičku, ale bohužel. Já v hlavní role prostě postrádal Woodyho, tomu by to sedlo přesně na tělo.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Podobně jako u série Halloween se tvůrci pokusili u třetího dílu o úplně něco jiného. Čekal jsem, jak to bude po dvojce strašný, ale byl jsem celkem potěšen. Sice se všichni chovají jak dementi, ale moc mi to nevadilo.

Invaze (2007)

2/3 filmu jsem se opravdu hodně bavil, když pominu prolínání současné a následující scény, což mi moc nesedlo, fakt prima sci-fi. Bohužel ke konci to začalo být až moc šablonovité, ale na každý pád mě to přimělo podívat se na starší verzi.

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Byl jsem vskutku příjemně překvapen. Když tedy pominu posledních pár minut filmu, kde se to zvrhlo ke kýči, tak Jackie a John bezva, dala se jim role věřit.

Rychle a zběsile (2001)

Na to, že nesnášim Vin Diesela a Michelle Rodriguez jsem se celkem bavil.