Kráska a pirát (2006) (TV film)

Nemohu hodnotit... Vydržela jsem zhruba 20 minut při srdceryvné scéně piráta na schodech, samozřejmě před jeho milou a polovinou města, jež trpělivě přihlíželo. Jediné, co mi z této scény utkvělo v paměti, je pocit neuvěřitelné trapnosti.

Malý Herkules (2009) odpad!

Panebože.... Mám pocit, že američanům by někdo měl zakázat sahat na jakoukoli mytologii :D absolutně nechápu, že tohle lze protlačit do kina. Horší spatlaninu jsem snad neviděla, scénarista to musel psát snad opilý nebo na drogách. Jediné, co v tomhle filmu chybělo, byl Gandalf jako Herculův průvodce.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Tři vzhledem k tomu, že tři jsem dala už ledasčemu : ) První polovina filmu je dobrá, byl tu potenciál k něčemu o dost lepšímu. Druhá polovina se tak nějak táhne a nic moc se neděje, chvílemi je z toho vážně cítit kopírování Twilight a film celkově působí šíleně nedotaženě. Je tu nacpáno hrozně moc věcí od vlkodlaků přes čarodějnice po upíry, ale nic z toho nemá význam a i hlavní dějová linie tak nějak vyznívá do prázdna (celý film se snaží získat pohár, aniž by tak nějak věděli, co s ním vlastně budou dělat). Upíři i vlkodlaci jsou prostě jen lidi, co ze stínů vrčí a občas ukážou zuby, mocná čarodějnice se nakonec ukáže také jako postava, co tam je jen proto, aby tam vlastně byla. A pak milostný trojúhelník, kde navíc bratr pozná sestru... překombinované na sto procent a přitom se celý film vlastně nic nedělo :D No musím říct, že jsem vážně ráda, že jsem na tohle nešla do kina.

Ferda Mravenec (1984) (seriál)

Mám pocit, že negativní komentáře vychází jen ze zášti vůči německému zpracování. Seriál je moc povedený, hravý a krásně animovaný. Epizody jsou vtipné, některé se drží předlohy téměř do puntíku (například zapřahnutí šneka). Jeden z mých nejmilejších dětských seriálů, právě díky líbivé kresbě, co českým dílům chybí prakticky všude. Díly se od sebe různě liší, některé jsou dobrodružné, jiné záhadné nebo romantické. Vysoké hodnocení si právem zaslouží.

Virus Attack (2011) (seriál) odpad!

Tohle si nezaslouží snad ani tu jednu hvězdu. Skutečně nechápu, jak tenhle paskvil někdo vůbec dokázal protlačit do televize. Animace je příšerná, čímž není myšlen vzhled postav, ale pohyb. Postavy se kymácí jak opilé, aby se neřeklo, občas se jim hýbou rty. Dialogy zřejmě psalo dítě nebo někdo silně pod vlivem, ty hlášky prostě nemohl zkazit jen špatný překlad. Během brzkých snídaní jsem dílů viděla již dost (bohužel) a skutečně to není záležitostí jen pár nepovedených kousků. Děj by možná mohl vykřesat nějakou myšlenku, ale scénář to prostě zabil. Díly jsem viděla v rozmezí začátku i konce naprosto namátkou a přesto se nějak záhadně děj vůbec neposouvá a pořád se děje to samé. Snad nejhorší seriál, jaký jsem viděla.

Kačer Dodgers (2003) (seriál)

Úžasné, Dodgers se z trošku nablblého Duffyho stal dobrodružnou postavou, která tu nablblost proměnila v charisma :D Jeden z nejlepších seriálů na motivy 'vypůjčení' postav odjinud. Dodgers, Marvin a královna Marsu ve vtipných, promyšlených a nápaditých epizodách. Kresba je skvěle provedená a vesmírné mise se tu povedly (narozdíl třeba od variace vesmírných strážců Médi Bédi, která byla nablbá v tom nejhorším slova smyslu).

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Čtvrou hvězdu dávám spíše za kouzelné zpracování, než za kvalitu děje. Doufala jsem, že se oproti prvnímu dílu hobit někam posune, což udělal, ale groteskním směrem, který ještě sesadil příšerný český dabing (za tu chybu přehlédnutí jsem si mohla uši utrhnout, dabéři to snad jen čtou). Přidání postavy elfské kapitánky tomu moc nepomohlo. Nečetla jsem knihu, tak nemohu porovnat, ale děj filmu na mě působil neuvěřitelně chudě, přestože na scény typu 'deset minut jízda v sudu' čas byl. Některé momenty ve mě už vyvolávaly vyloženě pozvednutí obočí - divoký sjezd ředy v sudech, kdy se nikdo netrefí do kamenů, nikdo si neublíží a přestože po protagonistech střílí dva tucty lukostřelců, nikdo se nedokáže trefit. To pak dorazilo velmi digitálně nepovedené tekuté zlato, po kterém hrdina surfuje (a není mu ani trochu horko). Některé pasáže byly velmi povedené a vážné, hlavně ty s Gandalfem, ovšem na trojku půjdu do kina nejspíš jen kvůli tomu, že nemám ráda rozdívané série.

Kráska a zvíře (2012) (TV film)

Tohle zpracování už ohraného tématu velmi překvapilo, obecně začínám mít německé pohádky hodně ráda, protože nejsou tak česky naivní. Jsou pro děti, ale přitom si u nich i dospelý nepřipadá jak na školní besídce. Elsa v roli krásky skvěle zapadla, líbí se mi i přesun do trochu jiné doby, než u Krásky bývá běžné. Jako hradní paní je Elsa hodně přesvědčivá a uvěřila bych jí i v historickém filmu. Hodně, a to opravdu hodně, se mi líbí maska zvířete. Není to typická hrouba chlupů a plyše, jak se všichni do posledního puntíku snaží zkopírovat Zvíře z Disneyho animáku. Další bod přisuzuji tomu, že mají jména. Elsa a Arbo nejsou jen bezejmenou Kráskou (v lepším Belle) a zvířetem. A jak říkám, celkově je to takové dospělejší, reálnější. Velké plus, více takových pohádek.

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Povedený seriál, ale opět trpí tím, že některé díly by si zasloužily vyloženě odpad a jiné maximum. Postavy jsou ovšem skvělé, od tučňáky po krále. Některé hlavní vedlejší postavy mi přijdou naopak spíš otravné (Marlene a Mort), ale to je o vkusu. Každopádně tři hvězdy jsou zasloužené a když máte štěstí na díl, moc se pobavíte.

Král sokolů (2000)

Tahle pohádka se mi nelíbila nikdy. Jako dítěti mi přišla krutá a zlá a to je dle mého špatně. A jako dospělé mi to zase přijde jako ucouraný příběh plný ušmudlaných herců, který je moc ponurý na pohádku a moc nudný na něco lepšího.