Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (2 083)

Flash Gordon (1980)

Přiznávám se, že tři hvězdičky jsem Flashovi dal kdysi dávno, viděl jsem ho cca 25 let nazpátek a docela mě bavil, i když měl spoustu hluchých míst, přihlouplých dialogů a scénáristicky poněkud zvláštních dějových skoků. Znovu jsem jej viděl včera a musím říct, že i přes řadu hereckých es jde o hroznou ptákovinu. Maximálně na dvě hvězdy. Ale asi nakonec nechám ty tři, ze sentimentu. A za Ornellu Muti...

Děti z Bullerbynu (1986)

Příjemný snímek, který sice ani zdaleka nevystihuje tu atmosféru knižního příběhu, ale přesto zobrazuje nenásilnou a milou formou život dětí na švédských statcích z dob dávno minulých. Život, jaký naši potomci berou za bezmála vymyšlený, protože oni už nevidí rozdíl mezi tím, jak se žilo před 50 lety anebo před 50 tisíci lety, oni už často jen stěží vnímají to, že řada jejich rodičů a prarodičů ještě v mládí neznala počítače, mobily a internet... Astrid Lindgrenová měla obrovskou schopnost psát tak, že její knihy i po desetiletích neztrácejí na půvabu.

Manituova bota (2001)

Docela milé překvapení. O Němcích mám své mínění a vinnetouvky mě braly za srdce koncem sedmdesátek, od té doby je posuzuji spíše shovívavě. Tahle parodie se o ně otírá ovšem naprosto originálně a i když některé scénky či fórky se daly ve střižně vypustit, většina filmu je docela dobře vtipná a zábavná. Malý kousek od čtvrté hvězdy.

Klauni zabijáci (1988)

Vidět tohle v těch zlatých osmdesátkách, asi by se mi to snad i ujetě líbilo. Ovšem v dnešní době jsem to nepobral - stručně řečeno, je to blbost na N-tou. Chápu, že si k tomu někdo může vytvořit i citový vztah, ale věřte mi, že z osmdesátek se do současnosti dochovala velká hromada o několik tříd lepších filmů, takže všichni milovníci "širokoúhlých retro amerik" mohou směle sáhnout po něčem jiném a nic se nestane.

plakát

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Čekal jsem větší škvár, nakonec to nebyl ve srovnání s jedničkou IMHO skoro žádný pokles úrovně (slovo "kvality" bych u tohoto typu filmů moc nepoužíval). Willa Smithe jednoduchým trikem odstranili, ale aby snad někdo netesknil, jeho místo zaujal jiný sympaťák, brácha od Thora (a ne, Loki to nebyl), takže děvčata ochuzena nebyla. Triků hromada, ufounů taky, no a jak to všechno dopadlo? Hádejte, a nemusíte ani třikrát.

Ant-Man a Wasp (2018)

První Ant-Man byl koukatelný a to je tak asi všechno. Druhý Ant-Man je koukatelný a to určitě NENÍ všechno - je i o dost zábavnější, akčnější a celkově o dost povedenější. Hurá.

plakát

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Hurá, laťka se na závěr zase povedla přeskočit, i když po předešlých dílech byla nastavena níže, než obvykle. Každopádně věřím, že Piráti se tímto filmem uzavřeli jednou provždy. Btw. Javier Bardem byl asi nejcharismatičtější padouch série.

Únos (1997)

Jako, nebylo to špatné, ale nehledal bych za tím nic víc, než napínavou oddechovku. Tyhle filmy, kde prostý hrdina z lidu "spasí svět" ani nemají nárok na to mít větší ambice. Děkuji za pozornost.

Dům k pověšení (1988)

Kusturicův film mě nenadchl tak, jak by se očekávalo, ale ta Bregovičova hudba... Ta je prostě neskutečně dechberoucí...