Památkáři (2014)

Najprv si mali ujasniť, aký žáner vlastne chcú točiť a potom ho poriadne zostrihať aspoň na polovicu (množstvo úplne zbytočných o ničom nevypovedajúcich scén). Potenciál to malo, bohužiaľ som skoro zaspal. 2*

Hostitel (2013)

Po prečítaní knihy mi bolo jasné, že dielo uzrie svetlo sveta aj na filmovom plátne. Bál som sa však, aby to neskočilo ako s väčšinou sfilmovaných literárnych diel. Nestalo sa tak. Film ponúka podľa mňa veľmi presné výsledné dojmy a pocity ako kniha. Spokojnosť.

Mučedníci (2008)

Film vo svojom druhu hororu asi maximálne dotiahnutý, žiadne ľakačky, len čistý hnus. Pre niekoho excelentné dielo, ja najradšej zabudnem naň.

Z pekla (2001)

Ten Londýn som zhltol úplne 100%. Krásne. Depp tiež super, Pán umelec. Ale deju stále niečo chýbalo, proste to človek pozerá len tak zvoľna; o tom ž by ma to vtrhlo do deja sa nedá rozprávať.

Ink (2009)

Veľmi veľmi zaujímavý príbeh, štýl podania a výsledný dojem. Určite to chcelo lepšie spracovať úvodné scény, zavedenie do príbehu, ktoré bolo skôr diváko-odpudzujúce. Čo však treba pochváliť je, ako sa tento novátorský fantasy nápad, ničím neotrepaný, jedinečný, dostal do súčasného sveta, ako spolupracuje s našou dobou, ako vystihuje problém tejto doby. Film je jedna veľká metafora a keby dievčatko v hlavnej postave malo aj väčšiu úlohu ako len sa nechať vliecť, určite by si našiel aj nespočetné množstvo detských fanúšikov, takto ostáva len ako Ezopove poučenie pre nás starších :).

Machete (2010)

Film, ktorý nemá viac ako 5 min bez toho, aby sa "nekefovala" nejaká 90-60-100 slečna v

Jak vycvičit draka (2010)

Ešte stále príbehy o nenápadných malých navonok nezaujímavých a podpriemerných postáv, ktoré sa prerastú do centra pozornosti okolitého sveta, majú čo povedať. Príbeh založený na jednom a tom istom, mnoho krát otrepanom a tisíc krát natočenom, zasadený úplne do niečoho nového, a stále ma čo povedať.

Noční rande (2010)

Niektoré pasáže stáli natoľko zato, že aj pri tých početnejších slabších scénach sú to stale 4*. Strašne sa mi páčil spôsob humoru hlavných postáv.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Vykradli pár filmov, príbeh nepostúpil nikde, celý čas sa hrajú na Prison Break a na záver pre istotu Matrix. Keby niet predchádzajúcich častí, ktorých sa museli držať , tak je to odpad...