• Rodinný
  • Krátkometrážní

Dvanáct (1964)

Dle mého názoru film zdaleka nenaplnil svůj možný potenciál, který mu námět dával a vůbec si netroufnu tvrdit, že je to komedie. Některé scény působí až trapně, místy nedotažené, jindy přetáhlé, stopáž 101min je s tímhle dějem ubíjející, herecké výkony různorodé, od výborných, až po ty slabší od herců na které se časem zapomnělo. Ale najdou se i pozitiva, občasný humor, a především M.Drahokoupilová a L.Křiváček.

Dobrodružství s Blasiem (1974)

Absurdně pitomý až to stoji za jedno zhlédnutí. Jako kuriozita akceptovatelný, jinak bohužel nic co by stálo za pozornost, snad jen bakelitový Leoš Suchařípa, detailně vyveden včetně jizev po neštovicích, který je ,asi pro svůj potenciál, v některých scénách používán až zbytečně.

Zvony pana Hejhuly (1969) (TV film)

Příjemná jednohubka s klasicky výborným Vladimírem Menšíkem a Luďkem Kopřivou. Stejnou zápletkou jako zde se zabývá i TV film Zvony pana Mlácena z roku 1973, kde si Luděk Kopřiva opět střihnul stejnou roli psychiatra, roli majitele zvonů ztvárňuje Josef Kemr.

Almara (1971) (TV film)

Standardně zábavná TV komedie natočená FSB pro ČST Praha, se standardně slušnými výkony všech zúčastněných, hlavně Josefa Kemra a Josefa Somra.

Kufr plný nadějí (1978) (TV film)

Lepší televizní komedie z produkce ČST Brno, se zajímavou kamerou, spoustou vtipných pojint a vyústění děje, které pomáhá i na brněnské poměry až netradičně bohaté zastoupení předních populárních herců, ale na druhou stranu jí zbytečně sráží necitelná ideologická angažovanost. Nad velkou řadou výborných hereckých výkonů vyčnívají ty Petra Svojtky, Josefa Kemra a dvojce malých kuřáků.

Tobě hrana zvonit nebude (1975)

Tenhle film je ukázkovým a špičkovým příkladem propagandy, ze kterého by se mohl učit i samotný Joseph Goebbles. Nesourodý sestřih scén za cenu správného pohledu doby, absolutně pozitivní vykreslení postav z dobré strany barikády, naopak totální hniloba na straně druhé, máničkovství zmanipulované mládeže západem, patetické vzpomínky na vojáky osvoboditele, ukázka nastavení správné cesty po které je třeba jít i za cenu rozpadu rodiny…A k tomu hodnoceni kterému se zde někteří diví, hodnotím filmy podle žánru, tzn. komedie zvlášť, historický zvlášť, propagandu zvlášť atd.. Film Tobě hrana zvonit nebude spadá do žánru propagandy a tam ve své kategorii patří jednoznačně na vrchol, proto hvězd 5.

Já nejsem já (1985)

Pro mě herecky výborný Petr Nárožný a Oldřich Kaiser ve vtipné oddechové blbůstce, na kterou se kdykoliv opět rád podívám.

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Výborný Jiří Zahajský a spousta dalších skvělých herců ve výborné komedii a to není žádny tutl :D

Nahota na prodej (1993)

Pamatuji si, že v době uvedení filmu do kina to byl velký hit a kdo na něm nebyl, byl úplně mimo. Když budu hodnotit film z dnešního pohledu, tak mi z toho vychází výborný dokument doby a navíc věrohodně líčící cikánskou komunitu, kterou myslím že by dnes bylo jen těžko možný takhle natočit aniž by se to obešlo bez ozev opačného rasismu. Herecké výkony podle mě jsou dobrý, až na K.Třískovou. J.Krampol je zábavný a L.Vaculík standardní, takový kamarád do deště III : Příběh z Libně… Dále zaujmou paralely na film Bony a klid, slušná hudba, hlavně trek od J.A.R.. Ovšem největší pecka filmu je I.Jonák hrající sám sebe :-)

Bakaláři - Kapesníček (1984) (epizoda)

Průměrná povídka z produkce ČST Ostrava spadající do cyklu Bakaláři. Dá se říct klasická zápletka s občasným humorem umocněná výborným hereckým výkonem I.Kačírkové.